Ve 12:00 newyorského času (18:00 SELČ) se Dow Jonesův index pohyboval kolem 9924 bodů a proti předchozímu závěru ztrácel asi 1,4 procenta. Hned v úvodu spadl až o tři procenta pod 9775 bodů a dostal se až pod úroveň, kde byl po "bleskovém propadu" z 6. května, kdy během asi 20 minut klesl skoro o 1000 bodů, jen aby velkou část ztrát za stejnou dobu zase smazal.
Širší index S&P 500 v poledne ztrácel také asi 1,4 procenta a pohyboval se kolem úrovně 1059 bodů. Index Nasdaq Composite klesl asi o 1,5 procenta na zhruba 2180 bodů.
Největší ztráty z báze Dow Jonesova indexu měly akcie velkých průmyslových koncernů jako je Caterpillar, Alcoa nebo El DuPont de Nemours & Co. Klesaly také akcie v dalších zemích, kde se investoři obávají problémů v evropském bankovním sektoru. Kvůli tomu se prudce zvyšují také krátkodobé mezibankovní sazby.
"Ta nákaza už naše trhy zatáhla hodně dolů. Podle toho, kde teď jsme z hlediska krize, je to až příliš," poznamenal analytik Marc Pado z makléřské společnosti Cantor Fitzgerald & Co. "Je to už spíš panika, dopad na americkou ekonomiky zas až takový není," dodal.
Z hlediska technické analýzy ale není současný propad na burzách nijak překvapivý. Pokud by hrála roli pouze technická analýza, Dow Jonesův index by měl s přestávkami klesat až do srpna a dostat se pod 8620 bodů, než se později vyšplhá na nová maxima.
Náladu investorů zasáhlo rovněž napětí kolem Severní Koreje. Země pohrozila svému jižnímu sousedovi ozbrojeným útokem. Vláda v jihokorejském Soulu proto svolala mimořádné zasedání a ceny akcií na tamní burze spadly nejníže za posledních 15 měsíců. Napětí mezi oběma Koreami se vyostřilo, když Soul prohlásil, že na březnovém potopení jedné z jeho lodí se podílela KLDR.