ČNB odebrala obchodníkovi s akciemi Proventus Finance licenci

26.05.2010 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 26. května (ČTK) - Česká národní banka odebrala společnosti PROVENTUS Finance povolení k činnosti obchodníka s cennými papíry. Společnost podle centrální banky neplnila zákonné požadavky, například neměla přiměřený systém řízení rizik, vnitřních auditů nebo neplnila informační povinnost. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na internetových stránkách ČNB. Vyjádření společnosti PROVENTUS Finance ČTK zjišťuje.

Společnost podle ČNB nezajistila podle rozhodnutí přiměřený výkon vnitřního auditu, nezavedla systém řízení rizik odpovídající činnosti obchodníka s cennými papíry, nezavedla dostatečné postupy pro zjišťování a řízení střetu zájmů, nesledovala dostatečně kapitálovou přiměřenost nebo nevedla řádně deník obchodníka s cennými papíry.

Společnost Proventus Finance má sídlo v Praze. Podle loňské výroční zprávy je základní kapitál společnosti 30 milionů korun. Licenci obchodníka s cennými papíry získala společnost od Komise pro cenné papíry v únoru roku 2003.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.