Výdaje spotřebitelů jsou pozorně sledovaným údajem, protože na celkovém výkonu ekonomiky se podílejí 70 procenty a slabé výdaje spotřebitelů mohou znamenat zpomalení ekonomického oživení. Výsledky zaostaly za odhady analytiků, kteří očekávali zvýšení útrat spotřebitelů o 0,3 procenta po březnovém růstu o 0,6 procenta.
Více lidí se v dubnu rozhodlo spořit. Míra úspor se zvýšila na 3,6 procenta. V březnu naopak klesla na 3,1 procenta, nejníže od října 2008.
Reálné disponibilní příjmy v dubnu stouply o půl procenta, což byl nejvyšší růst od května 2009. Podle analytiků růst reálných příjmů přináší naději, že by spotřebitelé mohli začít opět více utrácet. Nahrává tomu i zlepšující se situace na trhu práce a mírná inflace, napsaly agentury AP a Reuters.
Ekonomika Spojených států v letošním prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů vzrostla o tři procenta. To bylo o něco méně, než uváděl předběžný odhad, který počítal s růstem o 3,2 procenta. Spotřebitelské výdaje stouply o 3,5 procenta a tempo jejich růstu bylo nejrychlejší od roku 2007.