Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Všechny láhve champagne vypity - čtvrtý ročník festivalu Grand Jour de Champagne Prague 2010 skončil

House Champagne Group

Brány čtvrtého ročníku evropského festivalu Grand Jour de Champagne Prague 2010, který se konal v Obecním domě v termínu 21. - 23. října,  se uzavřely, a komu se nepodařilo zúčastnit, možná také z důvodu vyprodání kapacity již 14 dnů před zahájením akce, musí si počkat na jeho další pokračování v příštím roce.

 
 

Festivalu se v letošním roce zúčastnilo cca 1 100 hostů a akce opět přilákala celou řadu osobností a reprezentantů champagne domů.
Byly prezentovány následující champagne domy: Bonnaire, Francoise Bedel, Diebolt-Vallois, Comte Audoin de Dampierre, Gardet, Pierre Gimonnet, Alfred Gratien, Piper-Heidsieck, Henriot, Jacquart, L&R Legras, Mailly Grand Cru, G.H.MUMM, Perrier Jouët, Salon/Delamotte, De Venoge, Louis Roederer.

Letošní ročník a jeho bankety ve Francouzské restauraci Obecního domu si nenechali ujít také velvyslanec Francie v České republice, jeho excelence Pierre Lévy, a obchodní rada Velvyslanectví Francie v České republice Bernard Boidin. Mimochodem Velvyslanectví Francie převzalo v letošním roce nad festivalem záštitu.

Záštitu poskytli také primátor hlavního města Prahy, Hospodářská komora České republiky, Obchodní institut a Atout France.

Během velké Champagne Exhibition ve Smetanově síni Obecního domu, s počtem návštěvníků 550 osob, se opět podařilo organizátorům – společnosti House Champagne Group - vytvořit mimořádně zajímavé portfolio prezentujících se champagne domů. Na jednom místě měli návštěvníci možnost porovnat champagne od malých rodinných firem (nicméně velmi prestižních a patřících mezi top producenty) – Diebolt-Vallois, Gimonnet, Bonnaire, Francoise Bedel, L&R Legras, přes klasické firmy střední velkosti - Louis Roederer, Salon/Delamotte, De Venoge, Comte Audoin de Dampierre, Gardet, Henriot, také družstva -  Mailly Grand Cru, až po producentské giganty - Jacquart, Piper-Heidsieck, G.H.MUMM, Perrier Jouët.

Snad již tradiční součástí programu Grand Jour de Champagne je mezinárodní sommeliérská soutěž Sommeliér Trophée Grand Jour de Champagne, která je jako jedna z mála zaměřená pouze na champagne. Prestižní složení poroty (čestný předseda, guru champagne a patron akce Richard Juhlin, předseda Martin Pastyřík, prezident Asociace sommeliérů ČR, Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommeliérů ČR, Michal Šetka, šéfredaktor Wine&Degustation, Václav Vojíř, majitel Bugsy´s Baru, David Beránek, marketing & sales manager Coloseum Restaurants, s.r.o. garantovalo odbornou kvalitu na nejvyšší úrovni. Champagne na rozdíl od tichého vína vstupuje do mnoha dalších oblastí života (sport, kultura, slavnostní okamžiky rodinné i oficiální, atp.). Do finále soutěže byla proto zařazena zvláštní disciplína - svatební přípitek skutečným novomanželům - na pódiu Smetanovy síně z láhve jeroboam (obsah 3 litry, váha cca 5 kg). Finále bylo návštěvníky Champagne Exhibition překvapivě mimořádně sledované. Do finále se probojovala trojice Alena Mičková, Martin Babič a Milan Krejčí. Vítězem se stal favorit ověnčený nedávno druhým místem na mistrovství světa sommeliérů – Milan Krejčí.

Opět se již tradičně ve Francouzské restauraci Obecního domu konaly dva bankety. Velmi populární je první banket tří šéfkuchařů (Roman Paulus z restaurace hotelu Radisson SAS Alcron,  Jiří Štift z hotelu Mandarin Oriental a Jacques Marie Nicolas Auffray z Francouzské restaurace Obecního domu). Tentokrát se všichni soustředili na zcela originální prezentaci svých chodů. Musíme vyzdvihnout "snow foie gras"  Romana Pauluse (zmražená foie gras strouhaná na mořského vlka přímo před hosty), bramborovým pyré plněnou telecí kost, kulajdu zastříknutou esencí koňaku Jiřího Štifta nebo champagne bublinu Jacquese Auffraye.

Druhý banket pouze v podání šéfkuchaře Jacquese Auffraye byl zcela ve francouzském stylu. Z velmi vyrovnaného menu nelze nezmínit  marinované ústřice s dressingem z maracuji a tapioki.

V rámci programu proběhlo mnoho tématických degustací. Z konkrétních champagne lze považovat za absolutní vrchol (včetně vzácnosti dané láhve) Salon Magnum 1988. Prezentace ročníku 1996 v podání Richarda Juhlina byla velmi zajímavá,  v dané konstelaci vín zvítězilo u hostů prestige cuvée Les Echansons od Mailly Grand Cru.  Samozřejmě proběhla již klasická a velmi žádaná degustace  Champagne a Foie Gras od firmy Edouard Artzner, tentokrát v útulných prostorách Cigar Clubu v La Bodeguita del Medio. Jeden ze stabilních účastníků Grand Jour de Champagne, ředitel domu Mailly Grand Cru, Jean-Francois Preau, prezentoval ve Ville Richter vertikální degustaci cuvée L´Intemporelle.

Golfový turnaj se konal tradičně v  Prague City Golf Club na Zbraslavi. A hvězdou dne  tentokrát nebylo pouze champagne, ale také tuňák Big Eye, který vážil celých 100 kg. Dle zástupce firmy Lars Jakobsen byla taková ryba dovezena do České republiky vůbec poprvé. Turnajový model - 9 jamek - 9 champagne - 9 vítězů soutěže Nearest to the bottle - byl velmi náročný..., a to tak, že někteří museli vynechat i After Party v Bugsy´s Baru, na kterou zavítali kromě Richarda Juhlina i někteří zástupci champagne domů. Hlavní programovou náplní bylo Champagne Casino společnosti House Champagne Group, kde si hosté mohli vyzkoušet čerstvě nabyté znalosti champagne.  Role krupiéra/sommeliéra se ujal sám majitel baru Václav Vojíř. 

V podstatě lze těžko určit vrchol Grand Jour de Champagne Prague 2010 - v každém programu bylo možné najít úžasná vína, kombinace, atmosféru, či téma.

Dalšími vystavovateli v rámci akcí Grand Jour de Champagne Prague 2010, kromě champagne domů,  byly společnosti 24. Vánoční a Česko-francouzská cestovní agentura a prezentovány byly také souvisejíci produkty jako Cognac Voyer, paštiky a foie gras Edouard Artzner, Biscuits Fossiér, elektrospotřebiče La Cornue a další.

Poděkování patří partnerům festivalu společnostem Mastercard, DIC, Lexus, U.S. Rest and Shop LLC, DéLonghi Praga, Hästens, Hotel Palace Praha.

Pořadatelem akce byla společnost House Champagne Group, produkci zajišťovala agentura Krekom, s.r.o.

www.champagne-grandjour.cz

 

 

 

 

 

 

 
 
Sdílení a tisk
 
Komentář

Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce

23.06.2017  |  Michal Bureš

V dnešní době, kdy zaměstnanost láme rekordy, je velký nedostatek pracovníků. S létem přichází možnost zaměstnávání…

Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná

22.06.2017  |  Michala Moravcová

Německá kancléřka Angela Merklová dnes uvedla, že silná Evropa je pro Spojené státy americké přínosná. Tato slova padla na pozadí napjatých vztahů s…

500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?

22.06.2017  |  Petr Gola

Rodiny s více dětmi budou mít od srpna, kdy se obdrží výplata za červenec, poprvé vyšší čistý rodinný příjem. Při výpočtu čisté mzdy za červenec,…

Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte

22.06.2017  |  Lucie Mečířová

Každý majitel pejska nebo kočky nám dá jistě za pravdu, když řekneme, že veterinární poplatky jsou až nekřesťansky drahé. Pojištění pro zvířata je…

Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!

22.06.2017  |  Michal Bureš

Prázdniny jsou časem brigád v mnoha odvětvích české ekonomiky. Studenti mohou být pro zaměstnavatele oživením, ale i…

Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ

21.06.2017  |  Michal Bureš

Řada vysokoškoláků se rozhodne prodloužit studia a to z mnoha různých důvodů. Kdy již musí platit školné ze své…

Každá kapka se počítá: 19 tipů, jak šetřit vodou v paneláku i na zahradě

21.06.2017  |  Jana Poncarová

Sucho je viditelné. Zvlášť na nízko střižených trávnících slunce vypaluje neúprosné žluté skvrny. Vodohospodáři upozorňují, že ubývají podzemní vody…

Víte jistě, kde je kouření zakázáno? Za porušení zákona hrozí pokuta až 50 000 Kč.

21.06.2017  |  Lucie Mečířová

Kuřáci mají už několik týdnů utrum. S novým protikuřáckým zákonem se pro ně okruh možností nepříjemně zúžil. Na místech, kde kouřili posledních…

9 rizikových suvenýrů, které si raději z dovolené nevozte

20.06.2017  |  Miroslava Hrášková

Chystáte se letos na dovolenou za exotikou? Do Asie nebo do Afriky. Dejte si pozor na suvenýry, které jsou zakázané vyvážet. Kromě slonoviny a třeba…

Abyste na brigádě vydělali co nejvíc: přehled daňových slev. Nezapomínáte na některou?

20.06.2017  |  Petr Gola

Při výpočtu měsíční čisté mzdy nebo měsíční čisté odměny plynoucí z letní brigády je možné uplatnit některé daňové slevy. Za jakých podmínek?

Šetřím, šetříš, šetříme. Jak na to?

20.06.2017  |  Martin Ježek

Pro někoho je nedostatek peněz skutečný problém a vyjít s nimi každý měsíc považují skoro za nemožné. Situace by se možná zlepšila, kdyby dodržovali…

Sezóna Last Minute je tady. Jak se nenechat podvést?

19.06.2017  |  Lucie Mečířová

Dovolené mají být obdobím klidu. S výběrem těch na poslední chvíli se ale jedná spíš o adrenalinový zážitek. Od koho jsou Last Minute věrohodné a co…

Na co si dát pozor při sjednání brigády

19.06.2017  |  Martin Ježek

Příležitostná sezónní práce je určitě příležitostí něco si přivydělat a pokud studujete, můžete se nechat zaměstnat ve stejném oboru a získat praxi.…

Jak velkou část příjmů dávají Češi na splátku hypotéky?

19.06.2017  |  Luboš Svačina

Navzdory růstu příjmů českých domácností, vlastnické bydlení je pro Čechy stále méně dostupné a zdražuje.

Lze dojet do Chorvatska a zpět na jedno natankování? A vyplatí se to vůbec?

16.06.2017  |  Dalibor Žák

Nejlepší auto do půl milionu ujede na jednu nádrž 1667 km. Srovnali jsme 20 aut s cenouvkou do půl milionu a největším dojezdem.

Škola skončila: kdy si musíte začít platit sociální a zdravotní pojištění?

16.06.2017  |  Hana Bartušková

S čerstvým maturitním vysvědčením nebo inženýrským titulem v kapse jste se naposledy ohlédli za budovou školy a vykročili směrem novému životu. A pak…

Měníte od 1. července zdravotní pojišťovnu? Na nic nezapomeňte!

16.06.2017  |  Petr Gola

Každý pojištěnec může změnit zdravotní pojišťovnu vždy jednou za 12 kalendářních měsíců, a to vždy od 1. ledna nebo 1. července. Přihlášku je přitom…

Joint v zaměstnání? Raději ne!

16.06.2017  |  Martin Ježek

Na kouření marihuany můžeme mít každý jiný názor. Faktem ale je, že v zaměstnání byste se měli raději se „špekem“ držet zpět, lépe řečeno - prostě si…

Kolik dostanete čistého na brigádě? Počítejte s námi.

15.06.2017  |  Petr Gola

Nabídka příležitostných brigád je nejvyšší v letních měsících. Mnozí zaměstnavatelé preferují na krátkodobou výpomoc práci na dohodu o provedení…

Velký dovolenkový speciál: na co si dát pozor při pojištění auta před cestou do zahraničí

15.06.2017  |  Tomáš Procházka

Brzy nastane čas dovolených a výjezdů autem do zahraniční. Pojištění vozu před cestou do ciziny se může hodit každému motoristovi, protože za…

Určitě víte správně, co si můžete a nemůžete zabalit do příručního zavazadla do letadla?

15.06.2017  |  Lucie Mečířová

Léto začíná postupně přicházet k sobě a sezóna zájezdů je skoro tu. Pokud navíc cestujeme letadlem, k dispozici nám po dobu letu bude jen příruční…

Navrhovaný rozpočet pro 2018: stát přerozdělí nejvíce za posledních 8 let

14.06.2017  |  Hana Bartušková

Dnes vláda jedná o rozpočtu na příští rok. Co si o navrhovaném rozpočtu myslí Ing. Štěpán Křeček, MBA z Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské…

Když na letní brigádě vyděláte tolik, že se vám to nevyplatí

14.06.2017  |  Petr Gola

Mnozí studenti, důchodci nebo ženy na rodičovské dovolené si během letních měsíců přivydělávají na dohodu o provedení práce. Pro některé lidi je však…

Statistiky promluvily: změňte dodavatele, ročně ušetříte až 7500 Kč za elektřinu a plyn

14.06.2017  |  Jana Poncarová

České domácnosti opět hledají cestu k úsporám energií. Za prvních pět měsíců letošního roku změnilo dodavatele elektřiny nebo zemního plynu přes 230…

Brigády jsou tady. Neplaťte státu víc, než je nutné!

14.06.2017  |  Martin Ježek

Také se chystáte si o prázdninách přivydělat? Buďte pozorní, dejte pozor, co podepisujete. Třeba proto, abyste vydělali co nejvíc a měli nárok na…

Zaměstnanost v zemích OECD už je vyšší než před krizí

13.06.2017  |  ČTK

Počet zaměstnaných v členských zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) už je vyšší než před poslední velkou krizí z konce…

Konečně: letní dovolená v EU bude letos poprvé bez roamingu

13.06.2017  |  Tomáš Procházka

Díky regulacím Evropské unie bychom mohli letos za dovolenou ušetřit. V článku se dozvíte, na co je třeba si dát pozor, a co byste měli vědět, než s…

Za půl roku končí Yellenová v čele Fedu, jak si vedla?

13.06.2017  |  Michala Moravcová

Americká centrální banka (Fed) jako jediná centrální banka rozvinutých zemí míří svojí měnovou politikou na dva cíle, a to trh práce a cenovou…

Nezapomínáte si platit zdravotní pojištění? 6x si to zkontrolujte!

13.06.2017  |  Petr Gola

Platbě zdravotního pojištění musí věnovat velkou pozornost osoby bez zdanitelných příjmů, přičemž někteří občané nevědí, že jsou v této kategorii u…

8 tipů, jak na dovolené ušetřit

13.06.2017  |  Lucie Mečířová

Občerstvení, taxi, suvenýry, cetky a zbytečnosti. To jsou věci, za které plno lidí nechá v zahraničí až desetitisíce. Takhle by to ale nešlo. Skvělou…

Nové trendy ve vývoji alternativních měn – čeká nás nová „finanční revoluce“?

12.06.2017  |  Tomáš Procházka

Od počátku roku 2017 sledujeme dramatický vývoj na poli všech alternativních měn. Dozvíte se, kam celý trh s kryptoměnami pravděpodobně směřuje a…

Full service. Bankomat může zcela nahradit banku

12.06.2017  |  Euro.cz

Nechodit do banky a ušetřit tak čas. Vybrat si bankovky podle sebe, zobrazit zůstatek na účtu a vložit peníze na účet. To jsou služby, které podle…

Jak je to s povinnou výbavou do auta na dovolené v zahraničí?

12.06.2017  |  Lucie Mečířová

Letní prázdniny se neúprosně blíží a s nimi i sezóna dovolených. Plno Čechů tak společně s rodinou vyráží autem k moři. Za co vám ale případná…

Ochrana osobních údajů: co vás za rok čeká a nemine

09.06.2017  |  Tomáš Procházka

Nový celoevropský zákon o ochraně osobních údajů, který začne platit přibližně za rok, se dotkne všech podnikatelů, kteří nakládají s osobními údaji.…

Velký dovolenkový speciál: cestovní pojištění ano, nebo ne?

09.06.2017  |  Hana Bartušková

Jaké jsou podmínky evropského zdravotního pojištění, kde všude nám platí modrá kartička zdravotního pojištění a jak drahá může být zdravotní péče na…

Kdy musejí studenti a absolventi platit sociální pojištění?

08.06.2017  |  Redakce

Budoucí absolventi středních a vysokých škol se často ptají, zda po ukončení studia musí začít pojistné na sociální zabezpečení platit. To však…

Pět důvodů, proč se při nízkém zisku z podnikání nechat raději zaměstnat

08.06.2017  |  Petr Gola

Někteří lidé vykonávají samostatnou výdělečnou činnost, protože mají rádi svobodu a mohou dělat činnosti, které je baví. Každá samostatná výdělečná…

Kdy vám pomůže asistenční služba zadarmo?

08.06.2017  |  Martin Ježek

Měl to být docela pěkný výlet. Ale ochota auta poslouchat se vytratila a posádka se k radám, jak to opravit nějak nemá. Kdo tedy pomůže? Že by moje…

Banky kupují peníze levněji. Projeví se to v hypotékách?

07.06.2017  |  Luboš Svačina

Zatímco úrokové sazby hypoték do 80 % LTV prakticky stojí na místě, u hypoték nad 80 % LTV letí sazby nahoru. Jaké jsou příčiny a jak se budou…

7 případů, jak platit zdravotní pojištění, když máte více příjmů

07.06.2017  |  Petr Gola

Hodně lidí má více pravidelných měsíčních příjmů. Jak je to s placením měsíčních záloh na zdravotním pojištění, když jedním ze zdrojů příjmů je i…

Dešťovku spláchl velký zájem. Možná bude další kolo dotací!

06.06.2017  |  Jana Poncarová

Že je sucho, je vidět na každé zahradě. Zlepšit hospodaření domácností s vodou a snížit množství odebírané pitné vody má za cíl nový dotační program…

Ekonomika roste, platy a penze ne. Proč?

06.06.2017  |  Martin Ježek

Ekonomika roste a má růst dál. Jenže na platech to jaksi není vidět. Čím to je? Odborníci se shodují, že nejen v nízké produktivitě práce. Mnozí si…

Jaké finanční dopady bude mít zvýšení minimální mzdy?

05.06.2017  |  Petr Gola

Od příštího roku by mělo opět dojít ke zvýšení minimální mzdy. MPSV navrhuje zvýšení minimální mzdy o 1 200 Kč, tedy na 12 200 Kč měsíčně. Jaké…

Práce přesčas nebo o víkendu není zadarmo

05.06.2017  |  Martin Ježek

Je už tak nějak samozřejmé, že pokud práci nestíháme v regulérní pracovní době, žádné „padla“ pro nás neplatí a z práce dokončíme, až vše uděláme. A…

FinTech produkty čeká prudký vzestup

02.06.2017  |  Martin Ježek

Produkty FinTech (ze slov finance a technologie) změní podle odborníků během několika let bankovní prostředí. Díky technologiím, jakými jsou sociální…

Jak se orientovat ve výsledcích kontrol benzinek a v pokutách za nekvalitní paliva?

02.06.2017  |  Redakce

Kvalita benzínu a nafty je na českých čerpacích stanicích dlouhodobě vyšší než v Evropě. Potvrzuje to souhrnná zpráva Evropské komise. Jak si ale…

Je zdanění práce v Česku skutečně progresivní?

02.06.2017  |  Petr Gola

Přestože je v Česku zavedena 7% solidární daň, tak je zdanění práce u velmi nadstandardních mezd nižší než u průměrné mzdy a jenom mírně vyšší než u…

Kdy se vyplatí havarijko?

01.06.2017  |  Martin Ježek

Máte auto a končí vám právě platnost havarijního pojištění? Myslíte si, že je drahé a zbytečné, takže ho neprodloužíte? Máte-li na silnici dost…

Ode dneška je možné přihlásit vůz na kterémkoliv úřadu

01.06.2017  |  ČTK

Motoristé mohou přihlásit auto na kterémkoliv úřadu obcí s rozšířenou působností. Umožňuje to novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních…

Kde se žije nejlépe za minimální mzdu?

01.06.2017  |  Petr Gola

Životní úroveň zaměstnanců pracujících za minimální mzdu v jednotlivých evropských zemích je vhodné porovnávat dle kupní síly minimální mzdy. V…
Zobrazit související aktuality