Rakouská Raiffeisen Bank zvýšila zisk, zvažuje navýšení kapitálu

25.08.2011 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Vídeň 25. srpna (ČTK) - Rakouská finanční společnost Raiffeisen Bank International v prvním pololetí zvýšila čistý zisk meziročně o 30 procent na 615 milionů eur (zhruba 15 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice. Dodala, že uvažuje o navýšení kapitálu.

V samotném druhém čtvrtletí stoupl čistý zisk dokonce o 150 procent na 345 milionů eur. Výrazně tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 273 milionů eur.

"Posuzujeme, zda je vhodné posílit kapitál. V závislosti na vývoji trhu by navýšení kapitálu mohlo být potenciální možností během příštích 12 měsíců," uvedla společnost.

Raiffeisen Bank International vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části rakouské družstevní banky Raiffeisen Zentralbank. Firma je majoritním vlastníkem české Raiffeisenbank, páté největší banky v tuzemsku podle objemu aktiv.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.