Ve stavebním spoření padaly rekordy

21.01.2004 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Rok 2003 se stal pro stavební spoření nejúspěšnějším rokem a to díky novele zákona o stavebním spoření, která  znevýhodňuje podmínky pro smlouvy uzavřené po 1.1.2004. Jak si loni vedla největší stavební spořitelna?

Novela zákona o stavebním spoření se kladně odrazila v nárůstu nových smluv u všech stavebních spořitelen, výjimkou není ani Českomoravská stavební spořitelna. Rok 2003 se pro tuto spořitelnu stal nejúspěšnějším obchodním rokem v dějinách. Nadále tak ČMSS zůstává druhou nejúspěšnější stavební spořitelnou v Evropě. V roce 2003 spořitelna do dosáhla srovnatelné produkce jako největší stavební spořitelna v Evropě.

Spoření
V roce 2003 ČMSS uzavřela cca 945 000 smluv o stavebním spoření s celkovou cílovou částkou 196 miliard Kč, což znamená meziroční nárůst co do počtu o 70 % a co do objemu o 130 %.  Například jenom v listopadu si  u ČMSS celkem 84 474 klientů uzavřelo smlouvu o stavebním spoření nebo zvýšilo cílovou částku u stávající smlouvy.

Nový obchod v objemu cílových částek dosáhl tržního podílu 41,6 % a v počtu uzavřených smluv tržního podílu 38 %. To znamená, v meziročním srovnání nárůst cca 4 %.

Úvěry
Stavební spořitelna však loni zaznamenala úspěchy i v úvěrové oblasti. 

  • V roce 2003 poskytla 75 281 úvěrů o celkové výši cca 17,6 mld. Kč, což znamená, že je ve srovnání s uplynulým rokem navýšení  o rovných 100 %.

Klienti ČMSS nejčastěji využívají úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry na zakoupení staršího rodinného domu nebo bytu (37,1 %) a dále na úpravy, modernizace a rekonstrukce stávajícího bydlení (33,6 %). Téměř čtvrtina úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů (22,9 %) je využita na nové byty a rodinné domy a zbývajících 6,4 % je klienty ČMSS investováno do dalších potřeb spojených s bydlením.

Zdroj: ČMSSPomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.