Zisk belgické KBC díky střední Evropě překonal očekávání

14.02.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Brusel 14. února (ČTK) - Výsledky belgické bankovní a pojišťovací skupiny KBC ve čtvrtém čtvrtletí překonaly očekávání. Přispěl k tomu velkou měrou výkon středoevropských aktivit včetně české dceřiné banky ČSOB, sdělila dnes společnost.

Základní čistý zisk dosáhl v minulém čtvrtletí 309 milionů eur (7,8 miliardy Kč) a byl téměř dvojnásobkem očištěného výsledku 161 milionů eur před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali výsledek 273 milionů eur. Akcie KBC po začátku obchodování posílily o 3,5 procenta.

Dceřiné společnosti KBC v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Bulharsku zaznamenaly mezičtvrtletní nárůst úvěrů o jedno procento a zvýšení vkladů o tři procenta. Podíl nesplácených úvěrů v úvěrovém portfoliu KBC v regionu klesl na 5,2 procenta, nejnižší úroveň za posledních deset čtvrtletí, a nejvíce se snížil v Maďarsku. Výrazně klesly rezervy KBC proti úvěrovým ztrátám i v Irsku.

KBC zopakovala, že v prvním pololetí splatí státní pomoc belgickému regionu Vlámsko 1,17 miliardy eur spolu s 50procentní přirážkou. V lednu skupina uvedla, že v prvním čtvrtletí splatí 8,3 miliardy eur z levných tříletých úvěrů od Evropské centrální banky.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.