Euro se drží blízko čtyřměsíčního minima, japonský jen stoupl

01.04.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 1. dubna (ČTK) - Euro se dnes drží v blízkosti čtyřměsíčního minima vůči dolaru kvůli přetrvávajícím obavám ohledně dluhové krize na Kypru. Japonský jen stoupl, protože napětí na Korejském poloostrově snížilo zájem investorů o riziková aktiva. Japonská měna je považována za bezpečnou investici v období politické či ekonomické nejistoty.

Jednotná evropská měna se odpoledne prodávala za 1,2815 USD. Minulý týden se propadla až na 1,2750 USD, což byla nejnižší úroveň od 21. listopadu. Euro si udržuje sestupný trend již od února, kdy se vyšplhalo na čtrnáctiměsíční maximum 1,3711 USD, napsala agentura Reuters.

Vůči japonskému jenu dnes euro kleslo o 0,6 procenta na 120,02 JPY. Dolar vůči jenu oslabil také o 0,6 procenta na 93,65 JPY.

Severní Korea v posledních týdnech zintenzívnila vojenské výhrůžky vůči Jižní Koreji a jejím partnerům. Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje dnes uvedla, že její země je v případě napadení připravena k rychlému odvetnému úderu.

"Nevybíravá prohlášení Severní Koreje zvýšila nejistotu v regionu, z čehož těží japonský jen," uvedl analytik Ravi Bharadwaj ze společnosti Western Union Business Solutions.

pmh ank
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.