Zisk banky Goldman Sachs klesl o více než 20 procent

16.01.2014 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 16. ledna (ČTK) - Čistý zisk americké investiční banky Goldman Sachs ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 21 procent na 2,25 miliardy dolarů (asi 45,5 miliardy Kč). Banka uvedla, že její hospodářský výsledek nepříznivě ovlivnil pokles příjmů z obchodování s dluhopisy, byl však vyšší, než čekali analytici.

Celkové výnosy meziročně klesly o pět procent a činily 8,78 miliardy USD. Analytici je ale podle agentury AP odhadovali pouze na 7,72 miliardy dolarů.

Společnost Goldman Sachs je silně závislá na dluhopisových trzích, které jsou obvykle zdrojem vysokých zisků. V loňském čtvrtém čtvrtletí ale tyto trhy oslabovaly, zejména proto, že se investoři začali připravovat na růst úrokových sazeb.

Goldman Sachs nicméně upozornil, že si udržel vedoucí pozici v globálním investičním bankovnictví. Poukázal také na zlepšující se ekonomické podmínky.

Štítky:

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.