Výrobce LG Electronics měl nejlepší čtvrtletní zisk za dva roky

29.04.2014 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Soul 29. dubna (ČTK) - Jihokorejský výrobce elektroniky LG Electronics vykázal v prvním čtvrtletí nejlepší zisk za skoro dva roky. Provozní zisk mu meziročně stoupl o 44 procent na 504 miliard wonů (9,6 miliardy Kč), nejvýše od léta 2012, a zdaleka překonal odhady analytiků. Společnosti pomohl solidní prodej širokoúhlých televizorů a nižší náklady na materiál, citovala z dnešního vyjádření firmy agentura Reuters.

LG je druhým největším výrobcem televizorů na světě po domácím konkurentovi Samsung. Společnost se potýká se všeobecně slabou poptávkou po televizorech. Vzdorovat se jí snaží tím, že zvyšuje výrobu špičkových výrobků jako televizory s ultra vysokým rozlišením (UHD). Podle analytiků ale rozšiřování tohoto formátu zpomaluje nedostatek obsahu v UHD kvalitě.

Analytici v průzkumu agentury Reuters v průměru předpokládali, že provozní zisk LG bude za první tři měsíce roku dosahovat 279 miliardy wonů.

Divize televizorů díky nižším nákladům zaznamenala zisk 240 miliard wonů oproti zisku 11 miliard wonů před rokem. Divize mobilních zařízení se ale oproti stejnému období loni propadla do ztráty devět miliard wonů, a to i přesto, že dodávky chytrých mobilů se zvýšily skoro o pětinu. Firma to vysvětlila horšími podmínkami na domácím trhu a pokračujícím poklesem cen.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.