Aircraft Industries prodal do Alžírska a Mosambiku čtyři L 410

26.02.2015 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 26. února (ČTK) - Kunovická firma Aircraft Industries prodala do Alžírska a Mosambiku čtyři letadla L 410. Odběratelem je regionální dopravce ACIA, který v minulosti již čtyři stroje od českého dopravce odebral. Financování exportu strojů dnes schválila Česká exportní banka (ČEB). Banka o tom informovala ČTK.

\"Díky podpoře ČEB a EGAP se do světa rozletí další L 410. A vzhledem k našim aktivitám zejména na Dálném východě předpokládáme, že tento obchodní případ zahájí novou sérii exportu,\" uvedla generální ředitelka Aircraft Industries Ilona Plšková.

Pro exportní banku je to pátá spolupráce s tuzemským výrobcem letadel. \"Rádi podpoříme vývoz L 410. Svým charakterem přesně odpovídá našim prioritám - preferovat export s vysokým podílem moderních technologií i v tak náročném odvětví jako je letecký průmysl,\" uvedl generální ředitel ČEB Karel Bureš.

Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries loni dosáhl tržeb zhruba 1,8 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun méně. Společnost vyrobila plánovaných 16 letadel, stejný počet prodala. Letos by tržby společnosti měly převýšit dvě miliardy korun. Aircraft Industries by chtěla vyrobit 18 letadel a prodat jich 19.

Firma dokončuje projekt modernizovaného letounu L 410, kterých by v budoucnu chtěla vyrábět 24 až 30 ročně. Loni Aircraft Industries dodal první letoun do Nepálu a snaží se prosadit také na dalších trzích v Asii.

Aircraft Industries je největším českým výrobcem civilní letecké techniky. Navazuje na téměř osmdesátiletou tradici letecké výroby v Kunovicích. Stoprocentním majitelem firmy je ruský průmyslový holding UGMK.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.