Vláda schválila návrh novely o vyšším zdanění hazardu

12.10.2015 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 12. října (ČTK) - Vláda dnes schválila návrh novely zákona o zdanění hazardu. Ministři se shodli na poplatku 80 korun za jeden hrací automat na den, jak navrhoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Během schůze kabinetu novinářům řekl, že jednání se komplikují, protože KDU-ČSL ráno na zasedání předsednictva prosazovala poplatek 75 korun a ČSSD 110 korun. O schválení návrhu ČTK informoval mluvčí kabinetu Martin Ayrer.

 

Novela by měla od příštího roku zakotvit dvě daňové sazby 23 procent a 28 procent. Sazby jsou stanoveny v závislosti na druhu hazardu. Předloha v podstatě kopíruje jednu z navrhovaných úprav poslanecké předlohy Jana Volného (ANO), jejíž projednání zablokoval ve Sněmovně obstrukcemi místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Koalice se dohodla, že v souladu s Kalouskovým požadavkem předloží v dolní komoře vládní normu. Předlohu by mohla Sněmovna podle Babiše projednat zrychleně tak, aby byla účinná od ledna.

Ve Sněmovně už leží soubor zcela nových vládních návrhů o regulaci a zdanění hazardu, které mají být účinné od přespříštího roku. Předpokládají tři daňové sazby 25, 30 a 35 procent.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.