Zisk největší polské banky PKO loni klesl o 20 procent

07.03.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Varšava 7. března (ČTK) - Čistý zisk největší polské bankovní společnosti PKO BP loni klesl o 20 procent na 2,6 miliardy zlotých (16,3 miliardy Kč). Výsledek zhoršily platby, které musí polské banky odvádět do garančního fondu na krytí závazků insolventních bank. Ty se loni zvýšily kvůli bankrotu jedné z menších bank, sdělila dnes PKO.

Výsledek mírně překonal odhady analytiků dotázaných agenturou Reuters. V posledním čtvrtletí roku klesl zisk PKO na 444 milionů zlotých ze 723 milionů o rok dříve.

Banka uvedla, že polské bankovnictví se loni mohlo opřít o stabilní růst ekonomiky a silnou domácí poptávku, která podporovala úvěrovou aktivitu. \"Na druhé straně sektor platil náklady prvního bankrotu družstevní banky za 15 let,\" sdělila PKO.

Loni skončila v insolvenci SK Bank, jejíž aktiva činila zhruba 3,5 miliardy zlotých. Podle polských zákonů musí nesplacené závazky zkrachovalé banky vyrovnat ostatní bankovní ústavy působící v zemi.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.