Erste Bank dopoledne ztratila 2,7 procenta na 787 Kč. Banka ráno zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí sice s vyššími úrokovými výnosy, ale slabší ziskovostí, uvedla Tereza Špačková ze společnosti Patria Direct. Solidní objemy obchodů jsou podle ní také u Komerční banky, která klesla o 0,4 procenta na 3680 Kč. Aktivní trojku uzavírá telekomunikační operátor Telefónica O2, její akcie stagnují okolo hodnoty 432 Kč.
"Páteční nálada na pražské burze je až na dané tři výjimky velmi klidná, váhu pak budou mít americká makrodata, kterých se dočkáme odpoledne," upozornila Špačková.
S ostatními předními akciemi se dopoledne příliš neobchodovalo. "ČEZ jako již tradičně pospává na svých oblíbených 870 Kč. Ve čtvrtek aktivní Unipetrol je úplně bez života, stejně jako NWR, které stojí na 223 Kč," popsala poklidné letní obchodování analytička.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
