Skupina nejvýznamnějších světových ekonomik G20 by se měla o víkendu dohodnout na posílení zdrojů MMF o 400 až 500 miliard dolarů (až 9,5 bilionu Kč). Japonsko už jako jako první neevropská země přislíbilo do balíku příspěvek 60 miliard dolarů a výkonná ředitelka fondu Christine Lagardeová uvedla, že má od členských zemí slíben do krizových fondů úhrnný příspěvek nejméně 316 miliard USD.
Potřebu zvýšit zdroje MMF ukázaly obnovené problémy Španělska a Itálie, jimž se minulý týden výrazně zvýšily náklady na úvěry. To na finančních trzích vyvolalo obavy z další vlny dluhové krize.
Zatímco Spojené státy se k navýšení zdrojů fondu připojit nehodlají, země jako Čína, Brazílie a Rusko požadují, aby za nové peníze dostaly závazný příslib dokončit co nejrychleji reformy hlasovacích práv v MMF. Změny dohodnuté v roce 2010, v jejichž rámci by se například Čína stala třetím největším akcionářem MMF, postupují velmi pomalu.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
