Burze se dnes, stejně jako při páteční premiéře systému Xetra, nevyhnuly technické problémy. Dopoledne byl proto celý systém téměř na dvě hodiny zastaven. Obchodování se podařilo obnovit kolem poledne.
Hlavním tahounem dnešního růstu jsou podle Pavola Mokoše z Patria Direct akcie Erste Bank, které strmě rostou již třetím dnem v řadě. Poté, co v předešlých dvou dnech přidaly 6,6 procenta, rostou dnes o 1,32 procenta na 577,50 Kč.
Z velkých emisí zdražily i akcie ČEZ, a to o 0,43 procenta na 647,80 Kč, a cenné papíry pojišťovny VIG o 0,66 procenta na 929,60 Kč. Developer Orco získal 3,20 procenta na 71 Kč.
Nedaří se Komerční bance, jejíž akcie oslabily o 1,42 procenta na 3816 korun, a operátorovi Telefónika ČR, který ztratil procento na 342,50 Kč. Mediální společnost CME odepsala 1,33 procenta na 88,80 Kč.
Do 13:00 byly uzavřeny transakce za téměř 241 milionů korun.



Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
