Samsung tak ukončí snahu o zákaz prodeje některých produktů Applu v Německu, Británii, Francii, Itálii a Nizozemsku. "Věříme, že je lepší, když podniky poctivě soupeří na trhu, než aby spolu bojovaly u soudu," uvedla společnost.
Apple a Samsung vedou od loňského dubna řadu právních sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými mobilními telefony a počítačovými tablety. Právní bitvu odstartoval Apple, když obvinil Samsung, že "otrocky" kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad. Samsung na to reagoval žalobami na Apple.
Americký soud tento týden odmítl žádost Applu o zákaz prodeje některých výrobků Samsung ve Spojených státech. V srpnu soud v USA rozhodl, že Samsung musí Applu zaplatit odškodné 1,05 miliardy dolarů (zhruba 20 miliard Kč) za zneužití patentů k přístrojům iPhone a iPad, napsala agentura Reuters.
pmh mol



Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
