Pět nejčastějších úrazů o jarních prázdninách

25.01.2018 | , Finance.cz
Spotřebitel


Než začnou za týden a kousek jarní prázdniny, pojďme se podívat na to, co všechno se může dětem stát na horách. A nejen dětem.

Pátý únorový den začne v České republice letošní cyklus jarních prázdnin. Lidé si vyrážejí nejčastěji užívat sněhové nadílky do českých nebo zahraničních zimních středisek. Bohužel je to i období, kdy každoročně stoupá počet hlášených pojistných událostí, zejména úrazů. ČSOB Pojišťovna sestavila na základě statistik z loňských jarních prázdnin žebříček 5 nejčastějších poranění u dětí a dospělých, jež si přivodili minulou zimu právě o jarních prázdninách, a na které je tudíž potřeba si dát největší pozor.

„Zimní období je z pohledů úrazů velice rizikové, zejména v souvislosti s náledím na chodnících. Dalším faktorem, který přispívá ke zvýšení úrazovosti, jsou jarní prázdniny a s nimi související nárůst návštěvnosti  našich a zahraničních horských středisek. V ohrožení jsou především děti. Důležitá je zejména v tomto období nezapomínat na prevenci a využívání ochranných pomůcek při lyžařských sportech,“ uvedl ředitel Odboru pojistných událostí ČSOB Pojišťovny Jan Řezníček.


Čtěte také:


Nejčastější poranění u dětí během loňských jarních prázdnin

popis úrazu

počet pojistných událostí

procentuální zastoupení

Podvrtnutí některého z kloubů horní končetiny (rameno, loket, zápěstí a prsty), kdy je nutná sádra nebo ortéza

123

11 %

Řezná rána, kterou je nutné ošetřit šitím, případně náplasťovými  stripy 

111

10 %

Podvrtnutí kotníku, kdy je nutná sádra nebo ortéza

108

10 %

Těžké pohmoždění dolní končetiny, kdy je modřina nebo otok v místě pohmoždění (většinou po pádu)

72

6 %

Zlomenina jednoho článku jednoho prstu neúplná nebo úplná bez posunutí úlomků

68

6 %

 

Nejčastější poranění u dospělých během loňských jarních prázdnin

popis úrazu

počet pojistných událostí

procentuální zastoupení

Podvrtnutí kotníku, kdy je nutná sádra nebo ortéza

182

9 %

Podvrtnutí kolenního kloubu, kde je nutná sádra nebo ortéza

155

8 %

Podvrtnutí některého z kloubů horní končetiny (rameno, loket, zápěstí a prsty), kdy je nutná sádra nebo ortéza

147

8 %

Řezná rána, kterou je nutné ošetřit šitím, případně náplasťovými stripy

145

8 %

Těžké pohmoždění dolní končetiny, kdy je modřina nebo otok v místě pohmoždění (většinou po pádu)

107

6 %

 


Skupina ČSOB je vedoucím hráčem na trhu finančních služeb v České republice. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. Na českém trhu působí skupina ČSOB zejména pod obchodními značkami ČSOB, Era, Poštovní spořitelna, Hypoteční  banka a ČMSS.   Své služby skupina ČSOB poskytuje všem typům zákazníků, a to jak fyzickým osobám, tak malým a středním podnikům, korporátní a institucionální klientele. Do produktového portfolia skupiny ČSOB patří financování potřeb spojených s bydlením (hypotéky a půjčky ze stavebního spoření), pojistné produkty a penzijní fondy, produkty kolektivního financování a správa aktiv i specializované služby (leasing a factoring). Skupina ČSOB pečlivě naslouchá potřebám svých klientů a nabízí jim nikoliv produkty, ale nejvhodnější řešení. V rámci konceptu bankopojištění nabízí také produkty sesterské ČSOB Pojišťovny.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Články ze sekce: SpotřebitelPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.