E15: Vítkova realitní CPI měla loni rekordní zisk

27.02.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 27. února (ČTK) - Skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka v loňském roce vydělala 16,9 miliardy korun. Čistý zisk firmy se tak meziročně zvýšil přibližně o 40 procent. Provozní zisk společnosti loni dosáhl 25,5 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných neauditovaných odhadů, které dnes zveřejnil server E15.cz.

Loňské hospodářské výsledky CPI Property Group jsou nejlepší za dobu její existence. \"Nejvýznamnější měrou se na rekordních výsledcích podílí výkon jednotlivých nemovitostí, ať už se jedná o nárůst nájmů, obsazenost či jejich vlastní hodnotu,\" sdělil mluvčí skupiny Jan Burian serveru E15.cz.

Na zvýšení zisku se podílel hlavně růst cen realit v celé Evropě. Firmě pomohla i masivní expanze. Loni převzala jedenáct obchodních center od CBRE Global Investors v Česku, Maďarsku, Polsku a Rumunsku v hodnotě skoro 18 miliard korun. Naopak negativně ovlivnilo hospodaření skupiny posilování české měny po skončení intervencí České národní banky.

CPI Property Group spravovala ke konci loňského roku majetek ve výši téměř 191,5 miliardy korun. To představovalo meziroční nárůst o 30 procent.

CPI je přední realitní skupinou ve střední Evropě. Existuje od roku 1991, investuje do nemovitostí a spravuje je v oblasti maloobchodu, bydlení, hotelového ubytování, kanceláří, průmyslových areálů a logistických center. Působí také v biozemědělství.

Vlastníkem CPI je Vítek od ledna 2011. Předtím byla oficiální majitelkou firmy jeho matka Milada Malá. Na ni v současnosti míří žaloba, kterou u Městského soudu v Brně podala společnost Investhold LTD z Marshallových ostrovů. Firma žádá soud o určení nároku za půjčku a uvádí, že v krajním případě by pokuty mohly překročit až 30 miliard korun. Nárok Investhold uplatňuje vůči Malé, kterou označuje za svého dlužníka, a přeneseně vůči skupině CPI ovládané Vítkem. Mluvčí CPI ale popřel, že by firma nějaké peníze dlužila.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.