CPI může koupit obchodní centrum v Hradci Králové

23.03.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Brno 23. března (ČTK) - Skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka může koupit obchodní centrum Futurum v Hradci Králové. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z webu úřadu.

\"Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,\" uvedl ÚOHS na svém webu. CPI získá nepřímou výlučnou kontrolu nad společností MB Futurum HK s.r.o.,kterou dosud vlastní lucemburská MBERP II (Luxembourg) 16 S.a r.l. Futurum je otevřeno od roku 2000 a je v něm více než sto obchodů.

Antimonopolní úřad posuzoval jednu velkou akvizici CPI už loni, když schválil českou část velké transakce. Skupina koupila 11 velkých obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Český úřad posuzoval prodej Centra Olympia Plzeň, obchodního centra Nisa v Liberci a společnosti PFCE Prague investments. Vedl pouze zjednodušené řízení.

CPI patří k největším realitním investorům v Česku a je jedním z největších tuzemských majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří například pražské Quadrio a Galerie Fénix, IGY České Budějovice, jihlavský City Park nebo Futurum v Kolíně. Loni získala například centra Bondy v Mladé Boleslavi nebo Géčko v Českých Budějovicích.

Radovan Vítek vlastní v CPI Property Group zhruba 95procentní podíl. Vítek investuje v realitách více než 20 let prostřednictvím české společnosti Czech Property Investment pod značkou CPI Group. Předloni koupil lucemburskou realitní společnost Orco Property Group.

Skupina CPI Property Group v loňském roce vydělala 16,9 miliardy korun. Čistý zisk firmy se tak meziročně zvýšil přibližně o 40 procent. Provozní zisk společnosti loni dosáhl 25,5 miliardy korun.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.