Začaly práce na zpevnění sesuvu pod tratí u Dalovic

16.04.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Karlovy Vary 16. dubna (ČTK) - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chce do týdne obnovit provoz alespoň na jedné koleji na trati Cheb - Klášterec n/O u Dalovic, kde se v sobotu sesunul svah pod kolejemi. Předpokládá náklady v milionech korun. Dnes začaly práce na stabilizaci sesunutého svahu, informovala ČTK mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

\"Přímo na místě již pracuje odborná firma, která bude v nejbližších dnech zajišťovat stabilizaci svahu pod první traťovou kolejí. Termín obnovení provozu budeme s postupem prací aktualizovat. Práce na zpevnění podloží pod uvedenou méně poškozenou kolejí si vyžádají náklady v jednotkách milionů korun,\" uvedla Šubová.

Následně se práce zaměří na druhou kolej, která je výrazně poškozena sesuvem. \"Příprava opravy a samotné práce na trati budou časově výrazně náročnější, náklady předpokládáme v desítkách milionů,\" dodala mluvčí.

V sobotu došlo v úseku mezi Dalovicemi a Hájkem k závadě na trati. Traťmistr pro jistotu zastavil provoz nejprve na jedné a pak i na druhé koleji. Krátce nato se svah pod jednou kolejí sesunul a kolej zůstala zkroucená ve vzduchu.

Na místo sesuvu se dnes zajede podívat i ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), který je dnes s některými ministry a premiérem Andrejem Babišem na výjezdní návštěvě Karlovarského kraje.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.