Ředitel třeboňských lázní Kramárik rezignoval na funkci

12.07.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Třeboň (Jindřichohradecko) 12. července (ČTK) - Ředitel třeboňských lázní Milan Kramárik rezignoval na svou funkci. Odchod odůvodnil tím, že nechce, aby se městské lázně a jeho osoba staly tématem v kampani před podzimními komunálními volbami. Opozice vedení společnosti kritizuje především kvůli velké fluktuaci zaměstnanců a úbytku klientů. Kramárik ve své pozici skončí k 31. srpnu. ČTK to řekla mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová. Město vypíše na uvolněnou pozici výběrové řízení.

Podle Kramárika se téma lázní stávalo terčem kritiky ze strany opozice v předvolební kampani. \"Je nutné společnost, která je pro město Třeboň velmi významná, od zneužití tímto směrem oprostit,\" řekl.

Třeboňské lázně uvádějí, že v prvním pololetí letošního roku je navštívilo o 494 klientů více než ve stejném období roku 2017. \"Nevěřím těm údajům. Domnívám se, že vedení města nezveřejňuje správná čísla. Mám informace z mých interních zdrojů a podle nich klienti stále ubývají,\" řekl ČTK opoziční městský zastupitel Jan Váňa (ODS). Dodal, že za tři roky, kdy je Kramárik ve funkci, lázně opustily téměř tři stovky zaměstnanců.

Slatinné lázně Třeboň, kam spadají Lázně Aurora a Bertiny lázně, měly loni výnosy téměř 533 milionů korun, zisk po zdanění byl 19,7 milionu Kč. Podle vedení města ekonomická kondice společnosti je také díky Kramárikovi na dobré úrovni. Letošní výnosy za první pololetí jsou o téměř 17 milionů korun vyšší než za loňských prvních šest měsíců. \"Ano, to je pravda. Ale v roce 2010, když byla ekonomická krize, činily výnosy přibližně 500 milionů korun. Nyní je ekonomika na vrcholu a přesto se výnosy za sedm let zvýšily pouze o 30 milionů korun,\" uvedl Váňa.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.