Ceny ropy dál klesají navzdory varování IEA před výpadky těžby

12.07.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn/New York 12. července (ČTK) - Ceny ropy dnes dál prohlubují své ztráty navzdory varování Mezinárodní agentury pro energii (IEA) před výpadky těžby. Podle její dnešní pravidelné měsíční zprávy o situaci na trhu hrozí, že přebytek suroviny ve světě klesne až na úroveň, kdy se ceny začnou opět zvyšovat.

Kolem 17:45 SELČ ztrácela severomořská ropa Brent 0,1 procenta a barel se prodával za 73,34 dolaru. Americká lehká ropa WTI odepisovala ve stejnou dobu zhruba celé jedno procento na 69,67 USD za barel.

Brent ve středu zaznamenal největší jednodenní propad za poslední dva roky. Severomořská ropa odepsala 5,46 dolaru, tedy 6,9 procenta. WTI ztratila ve středu pět procent.

Na začátku dnešního obchodování oba druhy ropy krátce posílily po oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že jeho vláda se pokusí uzavřít novou obchodní dohodu s Čínou. K dramatickým výprodejům ale následně přispěla zpráva o znovuotevření čtyř terminálů pro vývoz ropy v Libyi. Díky nim by se na mezinárodní trhy mohlo vrátit až 850.000 barelů vysoce kvalitní suroviny denně.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů): BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent září 73,34 73,40 New York - NYMEX WTI srpen 69,67 70,38

vjn

.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.