Silvestrovské vydání: kuriózní hlášení na call centrum

29.12.2009 | , ČSOB Pojišťovna
Tiskové zprávy


Některá hlášení na call centrum likvidací bývají zajímavá. Dopátrat se, jaké vozidlo řidič používá či správně vyslovit vlastní jméno bývá občas překvapivě složité. Přinášíme proto několik nejzajímavějších hlášení na call centrum ČSOB Pojišťovny.

  • Klientka bourala. Při dotazu na to, jakým vozidlem jezdí, odpověděla: „malé, červené“. Proto byla opětovně dotázána na tovární značku vozidla. Klientka odpověděla, že jezdí v "SUZUKI SVIŠŤ". Samozřejmě si spletla zvířátko s vozidlem Suzuki Swift.
  • Při vyplňování hlášení se operátor zeptal, zda má klient připravenou tužku (aby si mohl poznačit číslo pojistné události). Na to klient suverénně odpověděl " Tužek mám plný stůl - chcete nějakou půjčit?"
  • Klient hovořil s operátorem. Když se opakovaně ptal na to s kým hovořil (hovořil s operátorem Bořkem Šiškou), protože špatně rozumí, tak operátor musel své jméno nějak upřesnit. Proto zvolil následující formulaci: Bořek má svátek 12. července a Šiška roste na jehličnatých stromech.
  • Další zajímavá událost, která dokazuje, jaký vliv na nás mají mobilní telefony. Pán volá z PEVNÉ LINKY a ptá se: " To je bezplatná linka? ...slečno, určitě je to bezplatná linka? Já jenom, že nemám kredit..."
  • Další kuriózní situace nastala během vyplňování hlášení o škodní události. Po třetí položené otázce řekl klient: "takových otázek! A velikost bot, výšku a váhu vědět nechcete?!“
  • Hlášení o zničení zapůjčených svatebních šatů. Když se operátorka ptala, jak přesně došlo k jejich poškození, dozvěděla se, že při běžném tanci.
  • Vysvětlení dopravní nehody: při jízdě autem řidič zpozoroval na chodníku veverku. Protože se bál, že by ji mohl přejet, zastavil a dal ji přednost. Veveřička přeběhla v pořádku na druhou stranu vozovky. Bohužel řidič zastavil tak zprudka a nečekaně, že do něj zezadu vrazilo druhé auto. Nárazem bylo poškozeno nejen první (prudce zastavující vozidlo) ale i druhý vůz. Kromě poškození majetku však bohužel došlo i poranění obou cestujících. Oba měli distorsi krční páteře.
  • Z prohlášení zaměstnance: „Já níže podepsaný prohlašuji, že mou chybou – opomněl jsem zkontrolovat vysávanou plochu – došlo ke škodě na průmyslovém vysavači nasátím NEVIDITELNÉHO kusu kamení. Tuto škodu jsem zavinil neúmyslně…. „

Články ze sekce: Tiskové zprávy