Firma AGPI vlastnící vepřín v Letech měla tržby 388,4 milionu Kč

21.08.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Vrcovice (Písecko) 21. srpna (ČTK) - Společnost AGPI, vlastník vepřína v Letech na Písecku, měla loni tržby 388,4 milionu korun, meziročně o pět milionů vyšší. Zisk před zdaněním činil loni 7,4 milionu, v předloňském roce skončila firma ve ztrátě 15,4 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti AGPI zveřejněné ve Sbírce listin.

Tržby divize výroby vepřového maso byly loni 172,5 milionu, činily 44 procent všech tržeb společnosti. Meziročně vzrostly o 18 milionů korun. Téměř dvacet procent tržeb měla divize výroby vajec, a to 77,2 milionu korun. Meziročně klesly o 17,3 milionu Kč. Divize výkrmu drůbeže přinesla tržby 23,9 milionu Kč, proti předloňskému roku vzrostly o 6,2 milionu. AGPI má ještě divize brojlerů a agroslužeb.

Vláda dnes rozhodla, že stát od AGPI odkoupí vepřín v Letech, který stojí na místě bývalého protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Cenu, na které se vláda shodla s majiteli, odtajní po uzavření kupní smlouvy.

Společnost AGPI sídlící ve Vrcovicích na Písecku je výrobní zemědělský podnik, specializuje se na výrobu vepřového masa a produkci čerstvých slepičích vajec. Věnuje se i výkrmu kuřecích brojlerů, rostlinné výrobě a obchoduje s průmyslovými hnojivy a pesticidy.

\"V přítomnosti, ale též blízké i vzdálené budoucnosti chce naše společnost využívat maximální množství příležitostí v agrárním sektoru k tomu, aby byla jistotou pro své okolí, které začíná u vlastních zaměstnanců, dlouholetých obchodních partnerů, obyvatel obcí sousedících s provozy rostlinné i živočišné výroby...,\" uvedl ve výroční zprávě místopředseda představenstva firmy Jan Čech.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.