Za týden nás čeká svátek

21.10.2019 | , Finance.cz
Spotřebitel


Příští týden nás čeká v pondělí volno, děti navíc budou mít další dva dny podzimní prázdniny. Chystáte se nakupovat vánoční dárky? Tak pozor, některé obchody budou mít zavřeno.

Příští týden připadá 28. října, tedy svátek Den vzniku samostatného československého státu, na pondělí, takže si užijete prodlouženého víkendu. Navíc se v neděli ráno se mění čas na zimní. Pamatujte také na to, že právě říjnový svátek je jeden z těch, které jsou zákonem stanovené jako dny, kdy musí mít velké obchody zavřeno. Dejte si na to pozor a nakupte si dostatečně s předstihem už v pátek nebo v sobotu.

Kdy jsou podzimní prázdniny?

Pokud máte malé děti, tak se připravte na to, že v úterý 29. a ve středu 30. října jsou podzimní prázdniny a budou zavřené školy. Dalších volných dnů se děti dočkají až na Vánoce, od 21. prosince, jiné prázdniny na podzim už naplánované nejsou a svátek v listopadu připadne také na víkend.

Tip: Přehled školních prázdnin ve školním roce 2019/2020

Kde můžete nakoupit i v pondělí?

  • malých prodejnách, které mají prodejní plochu menší než 200 metrů čtverečních a které se rozhodnou zůstat otevřené.
  • Nakoupíte i na letišti, na vlakových a autobusových nádražích, v lékárnách, které nezavřou, nebo na benzinových pumpách.
  • A pokud chcete začít nakupovat vánoční dárky, tak se vždycky můžete obrátit na eshopy a nakoupit online. Výdejny, které mají plochu nad stanovených 200 metrů čtverečních, ale musí zůstat také zavřené.
 

Jak jsou otevřená obchodní centra v pondělí během státního svátku?

Obchodní centra jako taková nemají povinnost zavřít, pouze provozovny a obchody, které mají plochu větší než 200 metrů čtverečních, jinak je úprava otevírací doby zcela v rukou managementu daného OC. Vzhledem k tomu, že většinou ty nejnavštěvovanější obchody v obchodních centrech zavřít musí, protože jsou prostě větší než 200 metrů čtverečních, tak OC v uvedené sváteční dny často také zavírají. Konkrétní otevírací dobu ve svátek ovšem najdete v každém jednotlivém OC. Vzhledem k tomu, že povinnost zavřít se na ně nevztahuje jako celek, tak občas malé obchody a obchodní centra otevírají a snaží se přilákat zákazníky, kteří rádi nakupují i během klidu svátečního dnu. V obchodních centrech také často zůstanou otevřená kina a občerstvení.

Většina OC tak bude mít zavřeno.

Nezapomeňte si včas změnit čas!

Vzhledem k tomu, že jde o poslední říjnový víkend, tak si nezapomeňte změnit také čas z letního na zimní. V noci ze soboty na neděli se hodinové ručičky ve tři hodiny ráno posunou zpátky na hodinu druhou. Díky tomu bude víkend o jednu hodinu delší.

Tip: Jak se mění zimní a letní čas?

Štítky:


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 6 krát

Články ze sekce: SpotřebitelPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.