Budou na Den vzniku samostatného Československa zavřené i obchody s potravinami?

18.10.2021 | , Finance.cz
Spotřebitel


Příští týden nás čeká volno ve čtvrtek. Děti jsou ze školy doma a většina obchodů má i tak zavřeno. Budou ale otevřené obchody s potravinami?

Tento rok připadá 28. října, tedy svátek Den vzniku samostatného československého státu, na čtvrtek. Pamatujte tedy na to, že právě říjnový svátek je jeden z těch, které jsou zákonem stanovené jako dny, kdy musí mít velké obchody zavřeno. Dejte si na to pozor a nakupte si dostatečně s předstihem.

Státní svátek 28. října - otevřené a zavřené obchody, volno

Zdroj: Shutterstock

Kde můžete nakoupit i ve čtvrtek 28. řijna?

  • malých prodejnách, které mají prodejní plochu menší než 200 metrů čtverečních a které se rozhodnou zůstat otevřené. Jaké obchody vláda nezavřela?
  • Nakoupíte i na letišti, na vlakových a autobusových nádražích, v lékárnách, které nezavřou, nebo na benzinových pumpách.
  • A pokud chcete začít nakupovat vánoční dárky, tak se vždycky můžete obrátit na eshopy a nakoupit online. Výdejny, které mají plochu nad stanovených 200 metrů čtverečních, ale musí zůstat také zavřené.
 

Tip: Bude v listopadu na svátek zavřeno?

Jak jsou otevřená obchodní centra ve čtvrtek během státního svátku?

Obchodní centra jako taková nemají povinnost zavřít, pouze provozovny a obchody, které mají plochu větší než 200 metrů čtverečních, jinak je úprava otevírací doby zcela v rukou managementu daného OC. Vzhledem k tomu, že je většina obchodů zavřená i mimo svátek a protože jsou prostě i bez ohledu na nařízení vlády větší než 200 metrů čtverečních, tak OC v uvedené sváteční dny často také zavírají. Konkrétní otevírací dobu ve svátek ovšem najdete v každém jednotlivém OC. Vzhledem k tomu, že povinnost zavřít se na ně nevztahuje jako celek, tak občas malé obchody a obchodní centra otevírají a snaží se přilákat zákazníky, kteří rádi nakupují i během klidu svátečního dne. 

Většina OC však bude mít zavřeno.

Tip: Jak se mění letní čas na zimní?

Podzimní prázdniny nás čekají 27. a 29. října

Podzimní prázdniny "obalí" Den vzniku samostatného československého státu a v roce 2021 tedy připadají na středu 27. října a pátek 29. října.

Štítky:


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 19 krát

Články ze sekce: Spotřebitel