Tento pátek bude svátek

14.11.2017 | , Finance.cz
MAKRODATA A EU


Tento pátek oslavíme státní svátek 17. listopadu. Připomeneme si výročí sametové revoluce a navíc si můžeme užít prodloužený víkend. Budete péct cukroví, nakupovat vánoční dárky, nebo jen tak lenošit na gauči? Nebudou náhodou zavřené obchody?

Tento pracovní týden bude o jeden den kratší, protože v pátek slavíme státní svátek 17. listopadu. Navíc je tento listopadový svátek opět volným dnem, kdy můžou zůstat i otevřené obchody, protože 17. listopad nijak zákonně neomezuje prodej ve velkých provozovnách. Takže pokud vás zajímá, jestli můžete začít tento víkend nakupovat vánoční dárky, tak můžete. Velká obchodní centra a velké kamenné obchody budou mít totiž otevřeno. Můžete si tak užít prodloužený víkend plný volna a předvánočních nákupů.

Státní svátek 17. listopadu: na výročí revoluce i za studenty

V listopadu slavíme Den boje za svobodu a demokracii. 17. listopadu si připomínáme hned dva dny moderních dějin, které jsou spojené se studenty vysokých škol. V roce 1939 došlo k nepokojům studentů vysokých škol, které byly potlačeny nacistickými bezpečnostními složkami. V listopadu 1989 se pak výročí tohoto památného dne stalo začátkem sametové revoluce a pádu komunistického režimu.

Letos budeme 17. listopadu slavit v pátek, takže opět se můžete těšit na prodloužený víkend. Na rozdíl od říjnového a zářijového volna budou navíc v tento den otevřené i obchody, takže můžete začít nakupovat vánoční dárky.

Jak jsou ve státní svátek zavřené obchody?

Od loňského roku platí zákon, který během vybraných svátků omezuje prodej ve velkých provozovnách. Obchody větší než 200 metrů čtverečních tak zůstanou zavřené například na Vánoce, Velikonoční pondělí nebo na svatého Václava. Otevřené budou pouze obchody menší než 200 metrů čtverečních, dále benzinové pumpy, lékárny nebo obchody na letištích, nádražích a v nemocnicích. 

Kdy musí na svátek velké obchody zavřít?

  • 1. 1. Nový rok
  • 17. 4. Velikonoční pondělí
  • 8. 5. Den vítězství
  • 28. 9. Den české státnosti
  • 28. 10. Den vzniku samostatného československého státu
  • 24. 12. Štědrý den (od 12.00)
  • 25. 12. 1. svátek vánoční
  • 26. 12. 2. svátek vánoční

 Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: MAKRODATA A EUPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.