Babiš je připraven taxikáře vyslechnout. Vláda věc řeší, uvedl

08.02.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 8. února (ČTK) - Jednat s taxikáři bylo na magistrátu, řekl ČTK premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš potom, co protestující taxikáři pohrozili blokádou, když s nimi nepřijdou diskutovat zástupci vlády. Babiš zdůraznil, že ho nikdo neoslovil. Doplnil, že když ho taxikáři pozvou, rád je vyslechne. Připomenul, že vláda chystá novelu zákona, která by měla službu Uber regulovat.

\"Mně nikdo nepsal, nikdo mne nikam nepozval, takže, když mne někdo pozve, tak si je rád vyslechnu,\" uvedl Babiš. Protest se podle něj týká magistrátu, který se zástupci nespokojených taxikářů jednal, nikoli vlády. \"My jsme o tom nemluvili, nám nikdo nepsal, mluvili o tom s magistrátem,\" uvedl. Později doplnil, že ministr dopravy Dan Ťok věc řeší a s taxikáři třikrát jednal.

\"Ta novela je připravená, půjde do meziresortního připomínkování,\" uvedl premiér. Jestli je možné přípravu návrhu urychlit, je podle něj na ministrovi. Ten se k situaci vyjádří v poledne.

Ťok dnes ráno v prohlášení uvedl, že jeho úřad s taxikáři pravidelně jedná a chce se dohodnout.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.