RWE Transgas loni vzrostl zisk o 58 pct na 8,2 mld. korun

3. 4. 2007

Sdílet

Praha 3. dubna (ČTK) - Firmě RWE Transgas, která je hlavním dovozcem plynu do České republiky, loni vzrostl čistý zisk o 58 procent na 8,189 miliardy Kč. Celkové tržby stouply o 22 procent na 85,043 miliardy korun. Vyplývá to ze zprávy společnosti před dnešní tiskovou konferencí.

Finance.cz
Autor: Finance.cz

"Růst byl očekáván, protože Energetický regulační úřad stanovil v posledním čtvrtletí roku 2005 ceny plynu příliš nízko, což se negativně odrazilo v ekonomických výsledcích společnosti, což ERÚ kompenzoval v roce 2006. A pomohlo také znovuzavedení regulace koncových cen zemního plynu," řekl předseda představenstva a generální ředitel firmy Martin Herrmann.

Celá skupina RWE v ČR měla loni čistý zisk 11,372 miliardy korun při tržbách 149,569 miliardy Kč. Předloni činil čistý zisk skupiny 7,778 miliardy korun při celkových tržbách 123,752 miliardy Kč.

Autor článku

Kvíz týdne

Za kolik se kouřilo a pilo za socialismu? Zkuste si RETRO KVÍZ
1/14 otázek