Pražská burza mírně ztratila, klesla cena akcií Erste a O2

Praha 11. února (ČTK) - Pražská burza dnes dopoledne mírně ztratila, index PX klesl k 11:20 o 0,22 procenta na 988,25 bodu. Dolů táhly burzu hlavně oslabující akcie bankovní skupiny Erste, ztrácely také cenné papíry operátora O2.

Finance.cz
Autor: Finance.cz
11. 2. 2015

Sdílet

Akcie Erste dosáhly dopoledne největšího objemu obchodů ze všech hlavních emisí pražské burzy a zároveň druhého nejvýraznějšího propadu ceny. Zlevnily o 1,19 procenta na 599,8 koruny.

Na poklesu burzy měl pravděpodobně podíl také pokles cenných papírů O2 o 0,99 procenta na 220,3 koruny. O2 loni klesl čistý zisk o 30 procent na čtyři miliardy korun, vyplývá z výsledků, které byly dnes zveřejněny. \"Zisk zaostal za odhady analytiků o deset procent kvůli vyšším odpisům,\" sdělil analytik Pavol Mokoš z Patria Finance.

Největší propad postihl akcie těžební firmy NWR, a to o 2,22 procenta na 0,44 koruny. Vzhledem k nízké ceně akcií NWR ale představují u této emise i změny o několik procent pouze halířové posuny. Mezi posilujícími akciemi si nejvýrazněji polepšily akcie pivovarů PLG, které zdražily o 0,76 procenta na 186,4 koruny.

Česká měna dopoledne stagnovala k euru a mírně oslabila k dolaru. Koruna k 11:20 oslabila k dolaru proti úternímu závěru o čtyři haléře na 24,48 Kč/USD a k euru zůstala na 27,68 Kč/EUR. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes v 11:20 Kč/EUR 27,68 27,68 Kč/USD 24,44 24,48

Zdroj: Patria Online

Více o autorovi