ČSÚ dnes bude informovat o vývoji prosincové inflace

Praha 10. ledna (ČTK) - Český statistický úřad dnes bude informovat o vývoji inflace v prosinci. Podle odhadů analytiků Meziroční inflace v prosinci zřejmě zpomalila na 2,4 procenta z listopadových 2,6 procenta. Průměrná míra inflace za celý loňský rok by pak měla být 2,5 procenta.

Finance.cz
Autor: Finance.cz
10. 1. 2018

Sdílet

\"V meziročním pohledu dále zmírňoval efekt zdražujících potravin. Míra inflace se tak shora přibližuje inflačnímu cíli České národní banky. Ta však i tak na svém únorovém měnověpolitickém zasedání přikročí ke zvýšení úrokových sazeb,\" uvedl hlavní ekonom Cyrrus Lukáš Kovanda.

K růstu inflace loni podle analytika společnosti Akcenta Miroslava Nováka nejvíce přispívaly potraviny. \"Kromě potravin k růstu inflace významně přispívaly i náklady spojené s bydlením, které budou ještě razantněji do růstu inflace přispívat v letošním roce,\" uvedl.

sos mal

Více o autorovi