Koruna v poklidu mírně posílila na 30,15 Kč/EUR a 24,72 Kč/USD

1. 8. 2005

Sdílet

PRAHA 1. srpna (ČTK) - Koruna zahájila týden mírným posílením, které bylo způsobeno zejména poklesem dolaru na světových trzích. K euru zpevnila česká měna po 10:30 o tři haléře na 30,15 Kč/EUR, k dolaru o šest haléřů na 24,72 Kč/USD. Obchoduje se v poklidném prázdninovém tempu, řekl Radim Krejčí z Patria Online.

Finance.cz
Autor: Finance.cz

Pokles dolaru na světových trzích vyvolává zájem o ostatní měny zemí středoevropského regionu, vysvětlil Krejčí. "Na domácí scéně se nic neděje, na trhu nejsou žádné impulzy z politiky ani z ekonomiky," dodal.

Domácí měna by podle něj neměla v tomto týdnu vybočit z pásma 30 až 30,30 Kč za euro. "Po celý týden nebudou zveřejněna žádná významná data, která by tento klid změnila. Navíc k nízké obchodní aktivitě přispěje i doba dovolených," upozornila analytička Next Finance Markéta Šichtařová.

Dolar oslabuje po pátečním zklamání z výsledků americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Výsledek byl sice v souladu s očekáváním, přesto část hráčů zklamal, podotkla Šichtařová. Poté navíc Mezinárodní měnový fond prohlásil, že dolar je významně nadhodnocen, což bylo podle ní hlavním faktorem jeho oslabení.

Autor článku

Kvíz týdne

Za kolik se kouřilo a pilo za socialismu? Zkuste si RETRO KVÍZ
1/14 otázek