Koruna zastavila dopolední ztráty na úrovni 28,35 Kč/EUR

13. 6. 2006

Sdílet

Praha 13. června (ČTK) - Česká měna po ranním poklesu během dne zastavila svůj propad. Kolem 16:30 se obchodovala za 28,35 Kč/EUR. Vůči dolaru se koruna obchoduje o šest haléřů slabší na 22,56 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

Finance.cz
Autor: Finance.cz

"Negativní nálada na rozvíjejících trzích, kterou předznamenával propad turecké liry, se zlepšila po amerických makroekonomických datech," uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. Statistika nebyla totiž podle něj pro dolar jednoznačně pozitivní. Události z tuzemské ekonomiky dnes na trhu chyběly.

"Koruna je a zůstane z pohledu spekulantů špatně úročena, což snižuje vrtkavost jejího kurzu. Situace na politické scéně korunu nikterak neovlivňuje," uvedl Vladimír Pikora z Next Finance.

Dolar oslabil zpět nad hranici 1,2600 USD/EUR. "Nejde o výrazný posun, avšak volatilita na trhu se zvýšila," dodal Vlk. Ve středu bude zveřejněn v USA index cen spotřebitelů. Ten má podle Vlka potenciál výrazně ovlivnit očekávání investorů o dalším pohybu amerických sazeb a tím i kurz dolaru a dalších měn.

Autor článku

Kvíz týdne

Za kolik se kouřilo a pilo za socialismu? Zkuste si RETRO KVÍZ
1/14 otázek