Komerční banka (KB) v loňském roce poskytla 11.372 spotřebitelských úvěrů. Celkem tak KB ke konci roku 1999 poskytla přes 18 tisíc úvěrů za 2,93 miliardy korun. Téměř 62 procent úvěrů banka poskytla bezhotovostně. ČTK o tom včera informovala Markéta Dvořáčková z tiskového oddělení banky.
KB nabízí kromě poskytování standardních spotřebitelských úvěrů rovněž kreditní karty Eurocard/Mastercard. Držitel karty může čerpat úvěr z limitu od 20 do 100 tisíc korun, přičemž splácení úvěru je poté rozděleno do deseti měsíčních splátek. V letošním roce chce KB rozšířit nabídku spotřebitelských úvěrů o úvěr na středoškolské studium.
Další z velkých českých bank, Česká spořitelna, poskytla v loňském roce spotřebitelské úvěry v celkovém objemu 1,34 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o 5,5 procenta.
Zdroj: ČTK