Kalkulačka přídavků na děti

Přídavek na dítě je dávka sociální podpory, která má krýt náklady spojené s výchovou a výživou nezaopatřených dětí. Při poskytování dávky je testován příjem rodiny v předchozím kalendářním čtvrtletí.
Nárok na přídavek na dítě má nezaopatřené dítě, jestliže rozhodný příjem v rodině nepřevyšuje součin částky životního minima rodiny a koeficientu 2,70. Od roku 2018 došlo ke zvýšení koeficientu, proto na příspěvek nově dosáhne více rodin.


Od roku 2018 je možné získat přídavek na dítě i ve zvýšené výměře, pokud některá ze  společně posuzovaných osob splní podmínku určitého druhu příjmu v rozhodném období. Pokud tedy osoba (většinou rodič) má příjem ze zaměstnání, podnikání nebo jiné vybrané dávky nahrazující příjem, přídavek na dítě se zvyšuje o 300 Kč měsíčně.

Výše měsíčního příspěvku na nezaopatřené dítě

  • dítě do 6 let - 500 Kč, zvýšený 800 Kč
  • dítě od 6 do 15 let - 610 Kč, zvýšený 910 Kč
  • dítě od 15 do 26 let - 700 Kč, zvýšený 1 000 Kč

Čtěte také o přídavcích na děti

Kalkulátor přídavku na dítě vám po zadání členů domácnosti a průměrného čistého příjmu vypočte výši přídavků na děti. V detailu výpočtu zjistíte i hranici příjmu, nad který již nárok na přídavky nemáte.


Nárok na zvýšený příspěvek náleží, pokud některá z posuzovaných osob měla v každém měsíci rozhodného období příjem ze závislé činnosti (zaměstnání) alespoň ve výši částky životního minima jednotlivce, ze samostatné činnosti (podnikání), z nemocenského pojištění, z důchodového pojištění, z podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci, z příspěvku na péči o osobu do 18 let věku, nebo z rodičovského příspěvku, pokud mu předcházela mateřská (peněžitá pomoc v mateřství).
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 19 krát


Související články: