V českém kalendáři se objeví nový významný den

12. 2. 2024 10:55 | , Finance.cz
Spotřebitel

Vláda 7. února podpořila zavedení nového významného dne. Nově bude 1. květen také oficiální připomínkou na vstup České republiky do EU.  

Nový významný den má připadat na 1. května, což je den, na který již spadá Svátek práce. Od roku 2025 by však tento den rovněž připomínal den vstupu České republiky do Evropské unie

Konkrétně má být tento nový významný den pojmenovaný jako „Den přistoupení České republiky k Evropské unii”.

„Přistoupení Česka ke klíčovým mezinárodním organizacím jako EU a NATO jsou klíčovými okamžiky v zahraniční politice naší země. Zákonodárce již před přistoupením ČR k EU stanovil významný den na připomínku přístupu ČR k Severoatlantické smlouvě (NATO)., a to 12. března. Tím vznikl současný stav, kdy v kalendáři není dostatečně zdůrazněno členství v EU,” objasňuje důvod vzniku nového významného dne návrh zákona.

V letošním roce to již bude 20 let, kdy Česko vstoupilo do Evropské unie, a proto je dle návrhu symbolické, aby letošní rok tento den zařadil mezi významné dny České republiky.

Nový významný den by se měl objevit v českých kalendářích již od roku 2025. Nyní návrh zákona putuje do Poslanecké sněmovny.


Čtěte také:

Na procentuální zastoupení žen ve vedoucích orgánech společností začne dohlížet stát

Jak se zvýší příspěvek na péči od 1. července 2024?

Fairplay Pay je v likvidaci, prvenství okamžitých SEPA plateb po 2 letech končí

Zdroj: Shutterstock

Články ze sekce: Spotřebitel