Sreality.cz: Nejrychleji se prodávají nemovitosti v Praze a Ústí

05.02.2015 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 5. února (ČTK) - Nemovitost se nejrychleji prodá v Praze a Ústeckém kraji, vyplývá z aktuálních statistik serveru Sreality.cz. Naopak nejdéle na kupce čekají na Karlovarsku, Zlínsku a Plzeňsku. Zatímco v hlavním městě prodej nemovitosti zabere méně než tři měsíce, v posledních třech regionech prodávající čeká na kupce takřka dvakrát tak dlouho, informoval na dnešním setkání s novináři manažer Sreality.cz Michal Zadák.

Firma statistiku zpracovala z dat za loňský listopad a prosinec, kdy se prodalo 17.073 nemovitostí inzerovaných na jejich serveru.

Vůbec nejrychleji se prodávají byty, které se podle celorepublikového průměru prodají za tři měsíce. Nejrychleji naleznou kupce opět v Praze, následované Pardubickým, Olomouckým, Královéhradeckým a Ústeckým krajem. Lépe se podle statistik realitního serveru prodávají menší a levnější byty. Jednopokojové byty se prodají průměrně za 86 dnů, naopak pětipokojové čekají na nového majitele 121 dnů.

Mezi domy se nejrychleji prodávají vily, průměrně za 100 dnů. Rodinné domy či chaty získají nového majitele za 142 dnů a chalupy za pět měsíců. Nejdéle, šest měsíců, jsou na prodej zemědělské usedlosti.

Nejvíce domů se přes server Sreality.cz prodalo v posledních dvou měsících loňského roku ve Středočeském (1264), Jihomoravském (638) a Moravskoslezském kraji (483). Vily se prodávají hlavně v Praze (33) a Středočeském kraji (30).

Sreality.cz patří k největším realitním inzertním serverům v Česku. V databázi má zhruba 140.000 aktuálních nabídek na prodej, pronájem či dražbu nemovitostí.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK