CNG následuje benzín a naftu. Nejlevnější palivo je nyní ještě levnější

04.02.2016 | , Finance.cz
Zpravodajství ČTK


Ceny pohonných hmot klesají a stlačený zemní plyn není výjimkou. Členové nákupní aliance AXIGON nyní v síti RWE Energo tankují již od 23,90 Kč/kg.

Od listopadu loňského roku poklesla průměrná cena CNG z 26,11 Kč/kg na 25,89 Kč/kg. Nejvíce pak zlevňovala společnost RWE Energo. Cenu za kilogram CNG od listopadu snížila o celou korunu. A díky plošným cenám ušetříte oproti tržnímu průměru ještě více. „S kartou AXIGON mohou řidiči tankovat již od 23,90 Kč/kg, což je o 1,99 Kč/kg méně než průměrná cena na trhu. To už je pro firmy z hlediska nákladů opravdu zajímavý rozdíl,“ uvedl Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance AXIGON. Tyto ceny se vztahují na plnicí stanice RWE Energo například v Brně, Olomouci, Ostravě, Mladé Boleslavi či v Ústí nad Labem.

„Členství v nákupní alianci AXIGON však šetří náklady motoristům napříč celým spektrem – bez ohledu na to, na jaké palivo jezdí. Začátkem tohoto týdne například držitelům naší tankovací karty zlevnila o korunu na litr motorová nafta. Na všech čerpacích stanicích Shell tak řidiči tankují za 23,96 Kč/l. U čerpacích stanic EuroOilu natankují za plošnou cenu 24,07 Kč/l,“ informoval Duraković.

Stlačený zemní plyn si získává srdce českých řidičů

Ekonomiku provozu řeší malé a střední firmy dnes a denně, a nejen ty. Pro všechny řidiče je při výběru nového vozu klíčová otázka druhu paliva. A dnes už se neptají jen: „Benzín, či nafta?“. Do hry se pomalu ale jistě dostává právě CNG. „Důvody jsou ekonomické, ekologické i bezpečnostní. V důsledku toho rychle narůstá počet plnicích stanic. V období od 1. listopadu 2015 do 1. ledna 2016 přibylo v České republice 9 čerpacích stanic na CNG. Celkem jich tak dnes je 106,“ doplnil Damir Duraković.

Autor článku

 


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK