Cestu autem do Chorvatska za vás otestoval Měšec, koukněte na ceny

25. 6. 2024 13:36 | , Finance.cz
Spotřebitel

Pokud se letos tak jako statisíce dalších Čechů chystáte na dovolenou autem do Chorvatska, "pojeďte" nejdříve s námi. Redaktor serveru Měšec.cz podnikl tradiční cestu k moři na jih, aby pro vás zjistil ceny pohonných hmot, potravin nebo poplatků nutných pro zdárný dojezd. 

Chorvatsko už roky u českých turistů těží z dobré dostupnosti, podobného jazyka i rozumných cen. Ačkoli právě o nich se před minulou sezónou i letos na jaře dost psalo a možná některé cestovatele zprávy odradily. 

"Přestože v médiích již od jara skákaly titulky s informacemi, jak Chorvati prudce zdražili, není to úplně pravda. I v Česku se meziročně zdražují různé komodity a služby, a to nejen pro turisty, ale pro nás, pro Čechy. Chorvatsko je na tom úplně stejně," shrnul dojem Dalibor Chvátal, šéfredaktor Měšce

 

Každoroční test server rozdělil na tři části. V prvním článku se věnoval cenám pohonných hmot na nejkratší cestě přes Rakousko a Slovinsko a samozřejmě i v Chorvatsku. V dalším popsal náklady na mýto a dálnice a tipy, jak ušetřit. 

V posledním textu, který vyjde v příštích dnech, najdete aktuální ceny potravin v obchodech a restauracích. Žádná teorie, ale ověřená fakta s fotografiemi. Vyzkoušeno na lidech.

Pokud ještě nemáte u svého zaměstnavatele vypsanou dovolenou na letní prázdniny, je nejvyšší čas to udělat. A na co máte nárok, kdyby vás snad z dovolené chtěli odvolat, to si přečtěte zde. 

A nezapomeňte, že z řady míst v ČR vede nejkratší cesta k Jadranu také přes českou dálniční síť. Pro její použití si od letošního jara můžete koupit třeba i jen jednodenní dálniční známku, a to teď hned přes internet. Jak to udělat a čeho se vyvarovat, jsme psali zde

Jak si koupit českou elektronickou dálniční známku

Zdroj: Youtube.com/Elektronická dálniční známka

Zdroj: Depositphotos

Články ze sekce: Spotřebitel