Dnes je poslední den na podání papírového přiznání k dani z příjmu

2. 4. 2024 09:47 | , Finance.cz
DANĚ

Pokud z nějakého důvodu chcete a podle zákona můžete odevzdávat přiznání k dani z příjmu za rok 2023 v papírové podobě, udělejte to dnes. V úterý 2. dubna 2024 končí lhůta pro odevzdání. S vyplněním vám pomůžou naše interaktivní formuláře.

Daňové přiznání v papírové formě mohou odevzdávat fyzické osoby, které nemají zřízenou datovou schránku. V praxi to budou nejčastěji zaměstnanci, kterým neudělal zúčtování daní zaměstnavatel. Třeba proto, že mají vedlejší příjmy z pronájmu bytu po babičce. 

I když trváte na papírové formě, můžete k vyplnění použít naše chytré formuláře, které pak snadno vytisknete. Doneste je pak na podatelnu finančního úřadu, nebo na poštu. Je dobré poslat přiznání doporučeně a mít v ruce podací lístek s potvrzeným datem podání. Kam máte přiznání poslat, píšeme zde

Pokud jste si datovou schránku pořídili dobrovolně, musíte ji použít i pro komunikaci s finančním úřadem. Rovněž živnostníků a podnikatelů se lhůta netýká, protože mají datové schránky zřízené ze zákona

A všichni, kdo budou přiznání podávat elektronicky, mají díky tomu o měsíc více času. Letos končí lhůta 2. května. To pomůže i zaměstnancům bez datové schránky, pokud přiznání odešlou v elektronické formě přes portál Moje daně například s využitím bankovní identity nebo jiného zaručeného ověření totožnosti. 

Nezapomeňte, že po odevzdání přiznání se vás může týkat také povinnost odevzdání přehledu o příjmech a výdajích na zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení. Více o nich se dočtete zde.

Zdroj: Depositphotos

 

 


 

Články ze sekce: DANĚ