Zvládli byste odpovědět na nové otázky z autoškoly?

7. 6. 2023 12:13 | , Finance.cz
Spotřebitel

Ministerstvo dopravy představilo nové otázky, které budou součástí závěrečných zkoušek, jejichž splnění je podmínkou pro získání řidičského oprávnění. Zvládli byste na ně odpovědět správně?

S novými otázkami se uchazeči o řidičák setkají již od 9. července 2023 u závěrečných zkoušek. Přidané otázky zahrnují také tématiku zdravotně postižených osob, převážně neslyšících, nevidomých a slabozrakých. Celkem jde o 35 statických a 11 dynamických otázek.

„Je nezbytné neustále pracovat na zvyšování naší řidičské kultury a tímto k tomu, doufáme, i přispíváme. Součástí této snahy je i nový klip Vidíš ho! Nevidí tě! zaměřeného právě na ohleduplnost vůči nevidomým,“ říká Jiří Novotný z Asociace autoškol ČR. 

Ročně se dostane k závěrečným testům přibližně 120 tisíc uchazečů o řidičské oprávnění. Nově přidané otázky mají za cíl reagovat na současnou situaci na silničních komunikacích.

Samotné statické otázky společně se správně vyznačenými odpověďmi najdete pod tímto odkazem. Dynamické otázky lze zobrazit pod tímto odkazem.


Čtěte také: 

Změna bodového systému, vyšší sankce za přestupky a řidičák již od 17 let. Co se s rokem 2024 změní v dopravě?

Kde vám neplatí povinné ručení sjednané v ČR a jak to při cestách řešit?

Kvíz: Vyznáte se v povinném ručení? A potřebují jej elektrokoloběžky?

Zdroj: Pixabay

Články ze sekce: Spotřebitel