Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Formulář cestovního příkazu

Jezdíte často na služební cesty?  Jejich součástí je také vyplnění cestovního příkazu, na jehož podkladě máte nárok na stravné či náhradu za použití soukromého vozidla.

Na pracovní cesty vysílá zaměstnance zaměstnavatel a je také povinen určit veškeré podmínky pracovní cesty zaměstnance. Na první straně "Cestovního příkazu" by měly být vysílajícím vedoucím zaměstnancem přesně a jasně uvedeny a schváleny všechny podmínky konkrétní pracovní cesty zaměstnance. Jde zejména o dobu a místo nástupu a ukončení cesty (počátek a konec pracovní cesty), místo plnění pracovních úkolů (přechodné pracoviště), způsob dopravy, ubytování a další podle potřeby a uvážení zaměstnavatele. Zaměstnavatel tak získá podrobnou evidenci o cestujících, průběhu cesty, účelu cesty a nákladech na cestu jako je počet ujetých kilometrů, stravné a případné další výdaje spojené s cestou.

Formulář cestovního příkazu vám s vyplněním potřebných údajů a výpočtem pomůže. Stáhnout a vyplnit cestovní příkaz můžete níže.

Cestovní příkaz

Připravili jsme pro vás zcela nový formulář cestovní příkaz. Formulář není možné stáhnout do vašeho počítače, ale po kliknutí na tento odkaz se vám otevře nové okno. Tam formulář vyplňte a vytiskněte.

Pozn: Pro správné vytisknutí si na stránce vlevo nahoře klikněte na "Soubor" => "Vzhled stránky" a nastavte okraje vlevo a vpravo na hodnotu "5".

Tip pro vás: Zaregistrujte se do našeho věrnostního systému a uložte si vzory vašich cestovních příkazů. Nebudete tak muset vyplňovat opakující se údaje z vašich pracovních cest.
Zaregistrovat se můžete zde
Pokud jste u nás registrováni, přihlašte se zde

Související aktuality

Jste si jisti, že nemusíte podat daňové přiznání?

30.03.2017  |  Petr Gola

Základní termín pro podání daňového přiznání za rok 2016 je do pondělí 3. dubna. Daňové přiznání přitom musí…

Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových…

29.03.2017  |  Petr Gola

V daňovém přiznání lze uplatnit 8 daňových slev. V úvodním článku jsme se v praktických příkladech zaměřili na první čtyři daňové slevy. Nyní se…
Zobrazit další související aktuality

Nejnovější dotazy

  • Dobrý den, pokud je placeno dobrovolné důchodové pojištění, lze toto uplatnit jako daňově uznatelnou položku, pokud příjmy má poplatník pouze z pronájmu dle § 9 ZDP a nijak dále nepodniká. Dále pokud si platí zdravotní pojištění v základní povinné výši a nemá žádné příjmy ze závislé činnosti je toto daňově uznatelné. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, zajímalo by mě, z jakého období se počítá průměr dovolené, když jsem ukončila mateřskou a nyní pobírám rodičovský příspěvek a zároveň čerpám 36,5 dne dovolené. Před nástupem na mateřskou jsem byla v pracovní neschopnosti. Počítá se průměr z doby, kdy jsem už byla na mateřské, nebo se počítá z doby, kdy jsem byla na neschopence? Čerpat dovolenou budu 8 dni v březnu, 20 v dubnu a 8,5 v květnu. Moc děkuju za informaci.

  • Dobrý den, mám dotaz: v roce 2009 jsem koupil byt v bytovém družstvu. Za družstevní podíl jsem zaplatil částku 2 mil. Kč. V roce 2010 mně bytové družstvo převedlo již bezúplatně byt do osobního vlastnictví. V roce 2016 jsem byt začal pronajímat. Mohu jej také začít odepisovat? A jak stanovím jeho počáteční hodnotu? Mohu si nechat znalecký posudek nechat vypracovat na tržní hodnotu nebo pouze na úřední hodnotu, která je nižší? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,dělám DAP pro neteř, která je daňovým rezidentem s příjmy, jak v ČR, tak v SR.Použila jsem formulář 255405 MFin 5405 vzor č.23. Do řádku 29a jsem dala příjmy jak v ČR, tak v SR,ale potvrzení ze Slovenska má za období 1-5 a nevím jakým kurzem mám výdělek i daně přepočítat, protože jsou měsíce uvedeny dohromady. Rovněž v oddílu 2. a 3. na straně 2, kde jsou položky rozdělené si nevím rady s kurzem a zda musím všechny řádky vyplňovat. Na formuláři ze Slovenska je uvedena položka Suma nezdanitelné části základu daně na pracovníka podle §11odst.2, písmeno a) zákona, na kterou zaměstnavatel ve zdaňovacím období přihlížel a částku tam uvedenou nevím kam v DAP umístit. Děkuji za odpověď.

  • Příjem studenta

      odpovídal(a): Gola Petr

    Dobrý den, mám dotaz ohledně vydělávání peněz přes YouTube a s tím související právní odpovědnosti. Jsem student a zpoplatnil jsem si svá videa na YouTube prostřednictvím služby Adsence od Googlu. Je potřeba si založit živnostenský list? Je potřeba platit daně? A mám to vliv na placení zdravotního pojištění? Co je vlastně potřeba udělat abych mohl takto vydělávat peníze? Je to nějak ovlivněno velikostí výdělku? Předem děkuji za odpověď.