Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Formulář cestovního příkazu

Jezdíte často na služební cesty?  Jejich součástí je také vyplnění cestovního příkazu, na jehož podkladě máte nárok na stravné či náhradu za použití soukromého vozidla.

Na pracovní cesty vysílá zaměstnance zaměstnavatel a je také povinen určit veškeré podmínky pracovní cesty zaměstnance. Na první straně "Cestovního příkazu" by měly být vysílajícím vedoucím zaměstnancem přesně a jasně uvedeny a schváleny všechny podmínky konkrétní pracovní cesty zaměstnance. Jde zejména o dobu a místo nástupu a ukončení cesty (počátek a konec pracovní cesty), místo plnění pracovních úkolů (přechodné pracoviště), způsob dopravy, ubytování a další podle potřeby a uvážení zaměstnavatele. Zaměstnavatel tak získá podrobnou evidenci o cestujících, průběhu cesty, účelu cesty a nákladech na cestu jako je počet ujetých kilometrů, stravné a případné další výdaje spojené s cestou.

Formulář cestovního příkazu vám s vyplněním potřebných údajů a výpočtem pomůže. Stáhnout a vyplnit cestovní příkaz můžete níže.

Cestovní příkaz

Připravili jsme pro vás zcela nový formulář cestovní příkaz. Formulář není možné stáhnout do vašeho počítače, ale po kliknutí na tento odkaz se vám otevře nové okno. Tam formulář vyplňte a vytiskněte.

Pozn: Pro správné vytisknutí si na stránce vlevo nahoře klikněte na "Soubor" => "Vzhled stránky" a nastavte okraje vlevo a vpravo na hodnotu "5".

Tip pro vás: Zaregistrujte se do našeho věrnostního systému a uložte si vzory vašich cestovních příkazů. Nebudete tak muset vyplňovat opakující se údaje z vašich pracovních cest.
Zaregistrovat se můžete zde
Pokud jste u nás registrováni, přihlašte se zde

Související aktuality

Jak se vyhnout chybám při změně zdravotní pojišťovny

23.09.2016  |  Petr Gola

Každý občan s trvalým pobytem v Česku musí být pojištěn u jedné ze sedmi zdravotních pojišťoven. Zdravotní…

Jak se vyhnout chybám při změně zdravotní pojišťovny

23.09.2016  |  Petr Gola

Každý občan s trvalým pobytem v Česku musí být pojištěn u jedné ze sedmi zdravotních pojišťoven. Zdravotní pojišťovnu je možné změnit. Kdo chce…
Zobrazit další související aktuality

Nejnovější dotazy

 • Dobrý den, chtěl jsem se zpetat na podnikání v zahraničí. Jsme pár s 2 dětmi a s ženou vytváříme propagační videa. Naskytla se nám příležitost jet natáčet do Kanady. Rádi bychom se zeptali jestli jak se pak příjem z videjí daní. Bude mě stačit živnostenský list z ČR? Je třeba si tam něco vytvářet? Děkuji za odpověď

 • Dobrý den, mám pracovní poměr na smlouvu na dobu neurčitou a v současné době zvažuji vedlejší přivýdělek. Chtěl bych se zeptat, zda pro mě bude výhodnější práce na živnostenský list, dohoda o pracovní činnosti, dohoda o provedení práce. Jedná se mi o to, abych zbytečně neplatil vysoké daně, sociální a zdravotní pojištění. Přivýdělek by činil cca 10 000 měsíčně. Předem děkuji za odpověď

 • Dobrý den. Prodávám nemovitost a potřebuji zjistit jaká daň se mě jako prodávajícího týká? Co všechno bude mou povinností? Týká se nějaká daň nemovitosti, když bych ji chtěla darovat? Dále potřebuji zjistit, pokud budu podávat nějakou tu žádost týkající se daně na finanční úřad, na který finanční úřad mohu jít? Prodávaná nemovitost spadá pod Plzeň-jih (FÚ Blovice) a mé trvalé bydliště je v rakovnickém okresu(FÚ Rakovník). Moc děkuji za odpověď.

 • Daňová kontrola

    odpovídal(a): Gola Petr

  Dobrý den, má Finanční úřad povinnost odpovědět na dotaz, kde, jakým způsobem a za jakých okolností, získal informace o mých příjmech které požaduje dodatečně zdanit? Děkuji za opověď.

 • Odpočet DPH

    odpovídal(a): Gola Petr

  Dobrý den, poprosím Vás o odpověď na dotaz ohledně změny režimu DPH, při vzniku registrace k DPH. V §79 zákona o DPH se píše o možnosti uplatnit nárok na odpočet DPH 12 měsíců zpátky u plnění, která jsou součástí obchodního majetku. Týká se tato možnost odpočtu DPH i drobného hmotného majetku, který má pořizovací cenu v rozmezí 1.000,- až 40.000,-Kč, při pořízení je účtován na účet 501 a je evidovaný v seznamu drobného hm.majetku? Moc děkuji za odpověď, s pozdravem