Finance.cz, 2011-08-23 08:52:15
Cena zlata poprvé v historii překročila hranici 1900 dolarů za troyskou unci (31,1 gramu). Vzhůru ji tlačí přetrvávající obavy ohledně vývoje světové ekonomiky. Zlato je považováno za bezpečnou investici v období nejistoty.
Cena zlata se dnes na promptním trhu vyšplhala až na rekordních 1911,46 dolaru za troyskou unci. Později se vrátila pod 1900 dolarů. Zlato posunulo rekordní maximum již čtvrtý den za sebou, napsala agentura Reuters.
Investoři nyní čekají na nové údaje o ekonomice. "Neslýcháme mnoho dobrých zpráv z Evropy či Spojených států," upozornil obchodník Darren Heathcote ze společnosti Investec Australia. "Investoři se v těchto obtížných časech prozatím rádi obrací ke zlatu jako k bezpečnému útočišti," dodal.
15:12 - Rok 2008 se na akciových trzích nezopakujeVýrazné propady cen akcií z letošního léta sice připomínají rok 2008, dlouhé období poklesu však nepřijde.
08:52 - Zlato na historických 1900 dolarech za troyskou unci Vzhůru cenu tlačí přetrvávající obavy ohledně vývoje světové ekonomiky.
13:32 - Index PX rostl na 1003,3 boduPražská burza mírně rostla, index PX přidal necelé půl procento.