Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Všechny zprávy

Polská burza před polednem převážně posiluje

24.10.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index WIG 30 připisuje 1 % na 2054,7 b...

Reklamní společnost Rencar podala určovací žalobu na DPP

24.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. října (ČTK) - Reklamní společnost Rencar dnes podala určovací žalobu na pražský dopravní podnik (DPP). Firma chce, aby soud rozhodl, zda je smlouva mezi oběma stranami platná, či nikoliv. ČTK to sdělil generální ředitel Rencar Pavel Slabý. DPP považuje smlouvu za neplatnou, Rencar s tím nesouhlasí. Smlouva na reklamu v MHD pochází z roku 1997 a má trvat do roku 2031. Vedení podniku i primátorka Adriana Krnáčová (ANO) ji označili za nevýhodnou pro DPP. Vyjádření DPP ČTK shání.

Odborníci varují před pumpami v areálech podniků. Nikdo je nekontroluje

24.10.  |  Redakce  |  Finance.cz

Kvalita pohonných hmot závisí spoustě faktorů od jejich distribuce po údržbu a čištění technického zázemí čerpací stanice. Rizikem pro motoristy mohou být kromě opakovaně pokutovaných pump i nekontrolované čerpací stanice v areálech podniků. Je veřejným tajemstvím, že mnoho lidí zde tankuje do svých soukromých vozidel. Problematické pro fungování vozidla je podle odborníků hlavně dlouhodobé používání nevyhovujícího paliva. Experti proto doporučují tankovat u renomovaných a důvěryhodných čerpacích stanic.

Postrach inzerentů? Trumpova televize nejspíš nevznikne

24.10.  |  euro.cz

Miliardář a republikánský kandidát na prezidenta Spojenách států Donald Trump zvažoval spuštění vlastní televizní stanice. Z tohoto nápadu však kvůli odporu inzerentů nejspíš sejde.

Investice na ústupu: čínský kapitál v českých firmách se snížil

24.10.  |  euro.cz

Navzdory oznámení dalších čínských akvizic v Česku klesl v letošním roce objem čínského kapitálu v základním jmění českých firem o 616 milionů korun na 5,21 miliardy korun, tedy o deset procent. Celkový počet tuzemských firem s čínským vlastníkem se letos snížil o 137 na 2086. Vyplývá to z analýzy vlastnické struktury české podnikatelské sféry, kterou pravidelně zveřejňuje poradenská společnost Bisnode.

Bisnode: Čínský kapitál v českých firmách letos klesl o desetinu

24.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. října (ČTK) - Navzdory oznámení dalších čínských akvizic v Česku klesl v letošním roce objem čínského kapitálu v základním jmění českých firem o 616 milionů Kč na 5,21 miliardy korun, tedy o deset procent. Celkový počet tuzemských firem s čínským vlastníkem se letos snížil o 137 na 2086. Vyplývá to z analýzy vlastnické struktury české podnikatelské sféry, kterou pravidelně zveřejňuje poradenská společnost Bisnode.

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v říjnu zrychlil

24.10.  |  Financninoviny.cz

Londýn 24. října (ČTK) - Podnikatelská aktivita v eurozóně v říjnu dosáhla nejrychlejšího tempa růstu od začátku letošního roku. Firmy přitom zvýšily ceny nejvýrazněji za více než pět let. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnost IHS Markit mezi nákupními manažery. Údaje jsou příznivou zprávou pro Evropskou centrální banku (ECB), která se prostřednictvím mimořádně uvolněné měnové politiky snaží podpořit hospodářský růst i inflaci v eurozóně.

V Číně začalo zasedání ústředního výboru. Má posílit prezidentovu moc

24.10.  |  euro.cz

V Pekingu v pondělí začalo plenární zasedání mocného ústředního výboru Komunistické strany Číny. Jednání za zavřenými dveřmi se podle státní agentury Nová Čína zaměří na "disciplínu ve straně", jinými slovy na boj proti korupci. Lze očekávat, že prezident Si Ťin-pching využije zasedání k dalšímu posílení své moci, napsala agentura AFP.

ÚOHS schválil prodej komplexu kanceláří v Praze na Chodově

24.10.  |  Financninoviny.cz

Brno 24. října (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil prodej komplexu kanceláří v Praze na Chodově německé společnosti Deka Immobilien. Rozhodnutí úřadu je už pravomocné, řekl dnes ČTK mluvčí úřadu Martin Švanda. Kancelářský komplex na výpadovce na dálnici na Brno prodává americká společnost Starwood Capital. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Hodnota vypsaných veřejných zakázek ve stavebnictví vzrostla o 130 procent

24.10.  |  euro.cz

Veřejní investoři vypsali od začátku roku do konce září ve stavebnictví 2693 zakázek za 162,8 miliardy korun. Hodnota vzrostla meziročně o 130 procent, počet se zvýšil o 41,7 procenta. Jen za září se hodnota zvýšila více než dvacetkrát. Hlavním důvodem nárůstu byla změna zákona o zadávání veřejných zakázek, když starý zákon, na který byli investoři zvyklí, platil do konce září.

Obchodníci: Omezení prodeje o svátcích povede k propouštění

24.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. října (ČTK) - Ztráta tržeb obchodníků kvůli zákazu prodeje o některých státních svátcích dosáhne ročně zhruba čtyř miliard korun. Kvůli novým pravidlům přijde o práci zřejmě několik tisíc lidí. Nebudou to pouze prodavači či prodavačky, ale také pracovníci bezpečnostních agentur či úklidu. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci Svazu obchodu a cestovního ruchu, Hospodářské komory a společnosti Atrium Czech Real Estate Management, která provozuje mimo jiné pražské Obchodní centrum Flora.

Německá burza obchoduje v černých číslech

24.10.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index DAX připisuje 0,84 % na 10 800,26 b...

Vypsané veřejné zakázky ve stavebnictví vzrostly o 130 procent

24.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. října (ČTK) - Veřejní investoři vypsali od začátku roku do konce září ve stavebnictví 2693 zakázek za 162,8 miliardy korun. Hodnota vzrostla meziročně o 130 procent, počet se zvýšil o 41,7 procenta. Jen za září se hodnota zvýšila více než dvacetkrát. Vyplývá to z analýzy zpracované společností CEEC Research na základě dat uveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Hlavním důvodem nárůstu byla změna zákona o zadávání veřejných zakázek, když starý zákon, na který byli investoři zvyklí, platil do konce září.

Němci chtějí úřednicím zakázat burky. Zahalení ženy ponižuje, stojí v návrhu

24.10.  |  euro.cz

Německá vláda chce úředníkům a úřednicím zakázat nošení takových pokrývek hlavy, které zakrývají obličej. Opatření směřuje především proti nošení burek a nikábů, tedy oděvů, které muslimským ženám zakrývají celé tělo a ponechávají jen mřížku nebo úzký průhled pro oči.

Pražská burza roste díky finančnímu sektoru

24.10.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index PX posiluje o 0,48 % na 932,77 b...

Česká národní banka odejmula ERB bank povolení k činnosti

24.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. října (ČTK) - Česká národní banka (ČNB) odejmula ERB bank povolení k činnosti. Hlavními důvody byly nefunkční řídící a kontrolní systém banky a nákup dluhopisů v rozporu s právními předpisy. ČNB o tom informovala ČTK. Rozhodnutí nabylo dnes právní moci. V návaznosti na to ČNB podá soudu návrh na jmenování likvidátora ERB bank.

ERB bank přišla o povolení k činnosti. ČNB podá návrh na jejího likvidátora

24.10.  |  euro.cz

Česká národní banka odejmula ERB bank povolení k činnosti. Hlavními důvody byly nefunkční řídicí a kontrolní systém banky a nákup dluhopisů v rozporu s právními předpisy. Rozhodnutí nabylo právní moci v pondělí. V návaznosti na to ČNB podá soudu návrh na jmenování likvidátora ERB bank.

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu mírně vzrostla o 0,4 bodu

24.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. října (ČTK) - Důvěra v českou ekonomiku v říjnu meziměsíčně mírně stoupla o 0,4 bodu na 97,5 bodu. Rostla již čtvrtý měsíc v řadě, a je tak nejvyšší od ledna. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Mezi podnikateli sice důvěra v říjnu pouze stagnovala, ale u spotřebitelů ve srovnání se zářím stoupla. Ještě výrazněji rostla důvěra v hospodářství v meziročním srovnání, oproti loňskému říjnu stoupla o 2,4 bodu.

Asijské trhy začínají týden růstem

24.10.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Královehradecká koalice oficiálně potvrzena. ANO zůstalo mimo

24.10.  |  euro.cz

Zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09 v Královéhradeckém kraji dnes podepsali koaliční dohodu. Hejtmanem má být lídr sociálních demokratů Jiří Štěpán. Koalice bude mít 24 mandátů z celkových 45, v opozici skončí v kraji vítězné hnutí ANO a další dva subjekty.

Uprchlický tábor v Calais se vyklízí, migranti budou rozvezeni po celé Francii

24.10.  |  euro.cz

Na severu Francie začala v pondělí evakuace uprchlického tábora v Calais, v němž podle různých zdrojů žije v nevyhovujících podmínkách šest až osm tisíc migrantů. Tábor zvaný džungle se bude vyklízet minimálně týden; uprchlíci budou rozvezeni do středisek po celé Francii. Na klidný průběh operace dohlíží asi 1250 policistů.

Stát uspěl ve sporech se solárními elektrárnami za 3,5 mld. Kč

24.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. října (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl ve třech soudních sporech o náhradu škody za provozování solárních elektráren. Protistrany ve sporu požadovaly po státu zaplacení zhruba 3,49 miliardy korun jako náhradu škody za zavedení finančního odvodu. ČTK o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Již loni v říjnu úřad uspěl v devíti soudních sporech o 3,2 miliardy korun a letos v dubnu v dalších šesti sporech o 266,5 milionu korun.

Vláda asi odmítne dodatečné odškodnění klientů Union banky

24.10.  |  ČTK  |  Finance.cz

Někdejší klienti zkrachované Union banky by neměli dostat dodatečné odškodnění, jak navrhla skupina poslanců ČSSD. Zřejmě takový postoj zaujme k předloze na pondělní schůzi vláda. Záměru by měla vytknout podle předběžného stanoviska pro ministry nepřípustnou zpětnou platnost i to, že nadstandardní odškodnění by se týkalo jen jednotlivců, navíc pouze jednoho ze zkrachovalých bankovních ústavů.

AIG se stahuje z Česka, pojišťovny prodává Fairfaxu

24.10.  |  euro.cz

Největší americká pojišťovna AIG se stahuje z České republiky. Prodej českého byznysu je součástí dohod s kanadským finančním gigantem Fairfax. Vedle Česka prodala AIG kanadské skupině i další pojišťovny ve střední Evropě a v Jižní Americe. Celková hodnota transakce je přibližně 240 milionů amerických dolarů (téměř šest miliard Kč). AIG se v Česku zaměřovala na pojištění průmyslových rizik.

Rozhodují minuty. Firmy rozvážející potraviny hledají zkratky k zákazníkům

24.10.  |  euro.cz

Košík stěhuje sklad na opačný konec Prahy, Rohlík zdokonaluje způsob expedice a Kolonial nabírá do skladu nové lidi. Rozvozy potravin se usilovně snaží zkrátit své dodací časy.

Tomáš Pek: Jednání o Ďolíčku mohlo jít rychleji

24.10.  |  euro.cz

Znění memoranda o spolupráci mezi městskou částí Praha 10 a hlavním městem ohledně koupě stadionu Ďolíček je solidním průnikem požadavků obou stran, myslí si to zástupce starosty Prahy 10 Tomáš Pek (TOP 09). Memorandum minulý čtvrtek schválili pražští zastupitelé.

Kosmonauty při cestě na Mars zabaví virtuální realita

24.10.  |  euro.cz

Jak během dlouhých kosmických letů u astronautů vyzrát na pocit osamění a izolace? NASA má plán. K jeho testování chce využít Buzze Aldrina.

Poláci berou Česku vodu. Zával v Turówě situaci zhorší

24.10.  |  euro.cz

Polský velkolom Turów zasypal obří zával a Frýdlantský výběžek se bojí o jediný zdroj své podzemní vody.

Křetínského tiskárna na peníze: když je čas odejít

24.10.  |  euro.cz

Proč se skutečně rozešli dlouholetí obchodní partneři Křetínský a Tkáč, zůstává nejasné.

BAE Systems se spojil s českou Meoptou. Kvůli zakázce za 50 miliard

24.10.  |  euro.cz

Aby zahraniční zbrojovky mohly pomýšlet na kontrakty s českou armádou, musí spolupracovat s tuzemským průmyslem. Švédská firma BAE Systems Hägglunds, která chce vojsku prodat obrněná vozidla CV90, se proto spojila s přerovskou Meoptou.

7 období, která se vám nepočítají do důchodu

24.10.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Výši státního důchodu významně ovlivňuje získaná doba pojištění. Podívejme se na vybraných sedm období, která se do doby pojištění nepočítají a neovlivňují tedy konečnou měsíční částku důchodu.

Hrad mě chtěl vyznamenat, potvrdil Brady. Detaily o tlaku na Hermana nevěděl

23.10.  |  euro.cz

Jiří Brady, o jehož státním vyznamenání k 28. říjnu se vede spor, a jeho žena Tereza potvrdili, že jim Hrad původně oznámil, že bude vyznamenán řádem T. G. Masaryka. Novinářům to řekli na ruzyňském letišti v neděli krátce po příletu do České republiky.

Nejrychlejší internet má Korea. Do tří let chce gigabit za vteřinu pro všechny

23.10.  |  euro.cz

Korejský poskytovatel SK Broadband ve vybraných domácnostech v Soulu nabízí agregovanou rychlost připojení až 52,5 Gb/s.

AT&T dá za Time Warner přes dva biliony, dohodu ještě může zhatit stát

23.10.  |  euro.cz

Americká telekomunikační společnosti AT&T se dohodla na převzetí mediálního konglomerátu Time Warner Inc. za 85,4 miliardy dolarů (asi 2,1 bilionu korun), celková hodnota transakce včetně dluhu Time Warner Inc. má činit 108,7 miliard dolarů (asi 2,7 bilionu korun). Správní rady obou firem schválily dohodu jednomyslně. Ujednání ale podle zahraničních agentur může v USA narazit na odpor státu.

Czexit si přeje třetina malých firem, vyplývá z průzkumu

23.10.  |  euro.cz

Většina podnikatelů z řad živnostníků či malých a středních podniků si nepřeje vystoupení Česka z Evropské unie. Naopak pro takzvaný czexit se vyslovilo 29 procent podnikatelů. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila ČSOB mezi 500 malými a středními firmami.

Češi utratí v e-shopech 96 miliard, meziročně o 19 procent víc

23.10.  |  euro.cz

Obrat českých internetových obchodů letos přesáhne 96 miliard korun, meziročně tak bude o 19 procent vyšší. Nejrychleji roste on-line prodej oblečení, jídla, vybavení domu a zahrady či kosmetiky. Vyplývá to z analýzy srovnávače cen Heureka.cz a Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Počet internetových obchodů v ČR druhý rok klesá, aktivních je jich 36 200.

Nejvíc elektromobilů se prodává v Číně, její podíl na světovém trhu ještě poroste

23.10.  |  euro.cz

Pokud jde o státy s nadprůměrným výskytem elektrických aut, informovanějším čtenářům se patrně vybaví Spojené státy (zejména Kalifornie) či Norsko, popřípadě ještě Nizozemsko. Zdaleka největším odbytištěm elektromobilů na světě je nicméně Čína.

Tržby hutních firem klesly pod 200 miliard

23.10.  |  euro.cz

Tržby hutních a slévárenských firem v České republice loni meziročně klesly o 4,1 procenta na 198,5 miliardy korun. Proti krizovému roku 2009 byly téměř o 40 procent vyšší, v porovnání s rokem 2008 ale o pětinu nižší. Vývoz meziročně klesl o 5,3 procenta na 144,9 miliardy korun, dovoz vzrostl o 2,9 procenta na 239,9 miliardy korun.

Hloupé chytré přístroje. Hackeři přes ně napadli populární stránky

23.10.  |  euro.cz

Pro rozsáhlý páteční útok, který na čas vyřadil populární internetové stránky jako Twitter nebo Reddit, zacílili hackeři na "chytré" přístroje, připojitelné k internetu. Využili jejich lehké napadnutelnosti.

Největší letošní dohoda. AT&T dá za Time Warner přes dva biliony

23.10.  |  euro.cz

Americká telekomunikační společnosti AT&T se dohodla na převzetí mediálního konglomerátu Time Warner Inc. za 85,4 miliardy dolarů (asi 2,1 bilionu korun), celková hodnota transakce včetně dluhu Time Warner Inc. má činit 108,7 miliard dolarů (asi 2,7 bilionu korun).

Dana Drábová: Chci být jako Thatcherová

23.10.  |  euro.cz

Česká "atomová lady" a nejúspěšnější žena v nedávných krajských volbách by ráda napodobila legendární britskou premiérku Margaret Thatcherovou. Zatím ale jen v chování. Do parlamentu ani na Hrad se kandidovat nechystá. I když senátní křeslo na důchod by neodmítla.

Největší letošní dohoda. AT&T koupí Time Warner za dva biliony

22.10.  |  euro.cz

Americká telekomunikační společnosti AT&T se podle listu The Wall Street Journal (WSJ) dohodla na převzetí mediálního konglomerátu Time Warner Inc. a dohoda by mohla být oznámená ještě v sobotu. Cena má činit více než 80 miliard dolarů (téměř dva biliony korun). Spojení bude největší dohodou uzavřenou v letošním roce.

Praha opraví úsek metra u Pražského povstání za 18 milionů

22.10.  |  euro.cz

V úseku metra mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad vymění zaměstnanci firmy Swietelsky o tomto a příštím víkendu 452 starých dřevěných pražců za betonové. Celá akce vyjde zhruba na 18 milionů korun včetně zajištění povrchové dopravy během výluky. V pražském metru ještě zbývá vyměnit asi 25 tisíc dřevěných pražců.

Zeman by měl Bradyho vyznamenat, myslí si Sobotka

22.10.  |  euro.cz

Prezident Miloš Zeman by se měl podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zachovat jako státník a vyznamenat Jiřího Bradyho. Jinak bude z letošního 28. října festival hradní malosti a české rozhádanosti.

Novinka od Nintenda: dvě konzole v jedné

22.10.  |  euro.cz

Že Nintendo relativně brzy uvede novou konzoli, kolovalo médii dlouhou dobu, zejména vzhledem k malému úspěchu aktuální generace Wii U. Na jaře Nintendo samo vydalo první signály a nyní už svou novinku oficiálně odhalilo spolu s jejím konečným jménem.

Babiš: CEFC není transparentní, vylobovali ji lidé spjatí s ČSSD

22.10.  |  euro.cz

Čínská firma CEFC, která investuje v Česku, není podle místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO) moc transparentní. Vylobovali ji lidé spjatí s ČSSD, řekl po sobotní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Babiš: Čínskou CEFC vylobovali lidé spjatí s ČSSD

22.10.  |  Financninoviny.cz

Lány (Kladensko) 22. října (ČTK) - Čínská firma CEFC, která investuje v Česku, není podle místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO) moc transparentní. Vylobovali ji lidé spjatí s ČSSD, řekl novinářům po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Egypt potvrdil 20 let pro exprezidenta. Mursí se už nemůže odvolat

22.10.  |  euro.cz

Egyptský soud v sobotu definitivně potvrdil rozsudek 20 let vězení pro bývalého egyptského prezidenta Muhammada Mursího za podněcování k násilí při protivládních protestech v roce 2012. Jde o první rozsudek vůči Mursímu, proti němuž už není odvolání.

10 převratných modelů, bez kterých by dnešní auta nebyla taková, jaká jsou

22.10.  |  euro.cz

Lidstvo zná a používá automobil už déle než sto let. Samotný základ v podobě čtyřkolového vozu poháněného spalovacím motorem zůstává stále stejný, jinak se ale auta změnila k nepoznání. Mnohé systémy, prvky a funkce, jež považujeme v moderních autech za naprosté samozřejmosti, byly v době svého vzniku novátorskými a leckdy i riskantními počiny.

Halík vyzval k bojkotu vyznamenávání, Gazdík plánuje alternativu

22.10.  |  euro.cz

Katolický kněz Tomáš Halík kvůli neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu vyzval, aby se pozvaní hosté nezúčastnili slavnostního večera na Pražském hradě. Vyznamenaní mají také podle něj zvážit, zda mohou letos ocenění "beze studu" přijmout. Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN) kvůli chování Hradu zorganizuje alternativní akci na připomenutí státního svátku 28. října.

Halík vyzval, aby hosté nepřišli na vyznamenávání. Gazdík plánuje alternativu

22.10.  |  euro.cz

Katolický kněz Tomáš Halík kvůli neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu vyzval, aby se pozvaní hosté nezúčastnili slavnostního večera na Pražském hradě. Vyznamenaní mají také podle něj zvážit, zda mohou letos ocenění "beze studu" přijmout. Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN) kvůli chování Hradu zorganizuje alternativní akci na připomenutí státního svátku 28. října.

Jak na Lize mistrů ještě více vydělat? Vyvážet ji do světa

22.10.  |  euro.cz

Fotbalová Liga mistrů patří mezi nejprestižnější a nejvýdělečnější sportovní soutěže. Nový prezident evropské fotbalové asociace UEFA Aleksander Čeferin z ní však hodlá vytěžit ještě více. Plánuje ji totiž vyvážet do celého světa.

Trump dotahuje, jeho příznivci nevěří regulérnosti voleb

22.10.  |  euro.cz

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump tento týden snížil náskok své demokratické konkurentky Hillary Clintonové v předvolebním průzkumu sestavovaném agenturami Reuters a Ipsos o téměř polovinu. V průzkumu uskutečněném od 14. do 20. října vede Clintonová nad Trumpem o čtyři procentní body, o týden dříve to bylo o sedm procentních bodů.

Akcie v USA se na závěr týdne vydaly oběma směry, dolar rostl

21.10.  |  Financninoviny.cz

New York 21. října (ČTK) - Americké akciové indexy na závěr týdne uzavřely smíšeně. Microsoft a McDonald\'s po výsledcích hospodaření silně rostly. Naopak energetické a zdravotní společnosti oslabily. Za celý týden však všechny tři indexy posílily.

Herman: Zeman mi vyhrožoval. Sejdu-li se s dalajlamou, přijde strýc o vyznamenání

21.10.  |  euro.cz

Střet mezi Pražským hradem a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) kvůli ministrovu úternímu setkání s dalajlamou má pokračování.

Herman: Hrad mi vyhrožoval. Sejdu-li se s dalajlamou, přijde strýc o vyznamenání

21.10.  |  euro.cz

Střet mezi Pražským hradem a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) kvůli ministrovu úternímu setkání s dalajlamou má pokračování.

Ceny ropy zůstaly na konci týdne stabilní

21.10.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 21. října (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích se na konci týdne stabilizovaly a po dočasném vzestupu na maxima zůstaly nakonec beze změn i za celý týden. Čtvrteční pokles cen se po zmírnění růstu kurzu dolaru zastavil a trh zvažuje vyhlídky na to, zda se Rusko či jiné země připojí k dohodě ropného kartelu OPEC na snížení těžby.

Modul Schiaparelli se roztříštil o povrch Marsu

21.10.  |  euro.cz

Experimentální modul Schiaparelli se během přistávacího manévru roztříštil o povrch Marsu a po dopadu zřejmě explodoval. Uvedla to dnes Evropská kosmická agentura (ESA). Snímky americké vesmírné agentury NASA podle ní ukázaly, že modul se zřítil z dvou až čtyř kilometrů a náraz jej zničil.

První kraj má vedení. Hejtmanem v Pardubicích zůstává Netolický

21.10.  |  euro.cz

Hejtmanem Pardubického kraje se dnes opět stal Martin Netolický z ČSSD. Krajskou vládu jeho strana složila s Koalicí pro Pardubický kraj, ODS a STAN. Netolický byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě získal hlasy 33 z 44 přítomných krajských zastupitelů. Zastupitelstvo má 45 členů. Zastupitel, který se dnes omluvil, složí slib na příštím zasedání.

Německá burza zakončila smíšeně; SAP +3,4 %; Daimler -2,1 %

21.10.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index DAX dnes posílil o 0,09 %, zatímco v týdenním srovnání je výše o 1,23 % na 10 710,73 b...

Valonsko katem volného obchodu. Jednání o CETA ztroskotala, tvrdí Kanada

21.10.  |  euro.cz

Jednání mezi Kanadou, Evropskou unií a belgickým regionem Valonsko o dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA) skončila krachem. Oznámila to dnes kanadská ministryně obchodu Chrystia Freelandová. Evropská komise ale doufá, že jednání se jen zastavila a že vyjednávací proces bude moci pokračovat. Uzavření dohody brání belgický region Valonsko a představitelé EU se ho ještě budou snažit přesvědčit.

Společnost McDonald´s oznámila výsledky za 3Q 2016, které překonaly očekávání

21.10.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Americká společnost McDonald´s dnes před otevřením trhů oznámila výsledky za 3Q 2016, které překonaly očekávání analytiků. Akcie...

Letiště podepsalo pětileté smlouvy s taxislužbami Taxi Praha a Fix

21.10.  |  euro.cz

Letiště Praha dnes podepsalo smlouvy s taxislužbami Taxi Praha a Fix, které budou od ledna vozit cestující na letiště. Informovala o tom jeho mluvčí Marika Janoušková. Firmy pro pětiletý provoz vybralo letiště na konci srpna elektronické aukci, která byla druhým kolem výběrového řízení.

Soft power, „sabotér Kiska“ a popuzená Čína

21.10.  |  euro.cz

Můžete souhlasit s politikou „jedné Číny“, vnímat potřeby byznysu na jedné i druhé straně, a dokonce i zvýšenou citlivost Pekingu na cokoli, co se týká Tibetu nebo Sin-ťiangu, ale přesto způsob, jakým čínské úřady reagovaly na návštěvu dalajlámy v zemích, jako je Česko (necelá 0,3 % světového nominálního HDP), natož pak Slovensko (0,15 %), kde se s ním sešel prezident Andrej Kiska na osobní schůzce, na neoficiální půdě (v restauraci), prostě zaráží.

Pražská burza se vrátila k růstu, táhl ji finanční sektor

21.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. října (ČTK) - Pražská burza se dnes po čtvrteční mírné ztrátě vrátila k růstu, index PX posílil o 0,75 procenta na 928,28 bodu. Táhly ho hlavně finanční tituly. Objem obchodů byl nadprůměrný. Pražský trh zaznamenal už třetí růstový týden za sebou. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 3,2 pct na 928 bodů

21.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. října (ČTK) - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu opět posílily, od minulého pátku index PX stoupl o 3,2 procenta na 928,3 bodu. Největší růst zaznamenaly akcie O2 CR, nejhůře se naopak vedlo cenným papírům sázkové kanceláře Fortuna, vyplývá z výsledků burzy. Předchozí týden akcie stouply o 1,5 procenta.

Valonsko pohřbilo volný obchod s Kanadou. Jednání o CETA ztroskotala

21.10.  |  euro.cz

Jednání mezi Kanadou, Evropskou unií a belgickým regionem Valonsko o dohodě o volném obchodu (CETA) mezi Evropskou unií a Kanadou skončila krachem. V Bruselu to dnes oznámila kanadská ministryně obchodu Chrystia Freelandová. Uzavření dohody brání postoj belgického regionu Valonsko.

Vývoj měnových párů: Dolar posiluje až ke hranici 1,087 za euro

21.10.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Greenback v průběhu tohoto měsíce posiloval, dnes dosáhl nejsilnější úrovně od poloviny března. Dollar index (DXY), je nejvýše od...

Vývoj cen komodit: Ropa (+0,26 %), Zlato ( -0,1 %)

21.10.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Komoditní investoři jsou dnes při chuti, cestu jim kříží silnější dolar. Zlatý kov se dnes pohybuje nad hranicí 1266 USD za unci a zatím...

Americké akcie zahájily poklesem

21.10.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index S&P 500 odepisuje 0,31...

Společnost General Electric oznámila výsledky za 3Q 2016 a snížila výhled

21.10.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Americká průmyslová společnost General Electric dnes před otevřením trhů oznámila výsledky za 3Q 2016. Tržby byly nižší než...

Softwarový gigant SAP oznámil smíšené výsledky za 3Q 2016, zvýšil výhled pro letošní rok

21.10.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Tahounem obratu byla cloudová řešení, ziskovost poklesla...

Češi mezi pracanty Evropy. Na Američany ale nemáme

21.10.  |  euro.cz

Velice nelichotivě pro starý kontinent znějí závěry nové studie, která si vzala na paškál pracovitost obyvatel. Vyplývá z ní, že Američané stráví v práci téměř o čtvrtinu více času než Evropané. Průměr přitom Evropě zvedají Češi, kteří pracují po Švýcarech nejvíce.

Celodenní snídaně táhnou, tržby McDonald's rostou nad očekávání

21.10.  |  euro.cz

Srovnatelné tržby největšího světového řetězce restaurací rychlého stravování McDonald's ve třetím čtvrtletí rostly nad očekávání rychle, a to jak na klíčovém americkém trhu, tak celosvětově. Dnešní výsledky hospodaření ukazují, že plán zotavování začal nést ovoce, uvedla agentura Reuters.

10 výrobců mobilů, kteří již nejsou mezi námi

21.10.  |  euro.cz

Byli slavní nebo něčím výjimeční, dnes je ale najdeme jen v bazarech. Slavné americké, evropské nebo japonské značky ustoupily před Applem a čínskou konkurencí. Některé zanikly úplně, další se věnují jinému byznysu.

Daimler dnes oznámil výsledky za 3Q, dopadly nad očekávání

21.10.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Společnost slavila úspěchy v Asii, snížila však vyhlídky do budoucna...

Svižný růst čtvrtletních tržeb ukázal, že se McDonald\'s zotavuje

21.10.  |  Financninoviny.cz

New York 21. října (ČTK) - Srovnatelné tržby největšího světového řetězce restaurací rychlého stravování McDonald\'s ve třetím čtvrtletí rostly nad očekávání rychle, a to jak na klíčovém americkém trhu, tak celosvětově. Dnešní výsledky hospodaření ukazují, že plán zotavování začal nést ovoce, uvedla agentura Reuters.

Mstí se Zeman za dalajlamu? Hermanův strýc nedostane státní vyznamenání

21.10.  |  euro.cz

Ze seznamu lidí, které prezident Miloš Zeman vyznamená 28. října, zmizelo jméno strýce ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Osmaosmdesátiletý Jiří Brady prošel Terezínem i Osvětimí a celý život o hrůzách holocaustu píše a přednáší po celém světě.

Grandi Stazioni: Za zchátralé hlavní nádraží mohou České dráhy

21.10.  |  euro.cz

Za špatný stav historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží mohou podle společnosti Grandi Stazioni České dráhy, které budovu dlouhodobě vlastnily. Firma, se kterou nynější majitel nádraží, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), neprodloužila nájemní smlouvu, se také ohradila proti tvrzení SŽDC, že prodloužení smlouvy nedoporučil státní správě Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Norové koupili od Prologisu podíly v českých, polských a maďarských realitách

21.10.  |  euro.cz

Norský státní investiční fond koupil od mezinárodní realitní skupiny Prologis poloviční podíly v jejím portfoliu osmi logistických a distribučních nemovitostí v Česku, Polsku a Maďarsku. Zaplatil za ně 55,3 milionu eur (1,5 miliardy korun), sdělil fond podle agentury Reuters.

Norové koupili od Prologis podíly v českých, polských a maďarských realitách

21.10.  |  euro.cz

Norský státní investiční fond koupil od mezinárodní realitní skupiny Prologis poloviční podíly v jejím portfoliu osmi logistických a distribučních nemovitostí v Česku, Polsku a Maďarsku. Zaplatil za ně 55,3 milionu eur (1,5 miliardy korun), sdělil fond podle agentury Reuters.

Futures na americké indexy ve ztrátě

21.10.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

S&P 500 futures odepisují 0,4...

Norský fond koupil od Prologis reality v ČR, Polsku a Maďarsku

21.10.  |  Financninoviny.cz

Oslo 21. října (ČTK) - Norský státní investiční fond koupil od mezinárodní realitní skupiny Prologis poloviční podíly v jejím portofliu osmi logistických a distribučních nemovitostí v Česku, Polsku a Maďarsku. Zaplatil za ně 55,3 milionu eur (1,5 miliardy Kč), sdělil fond podle agentury Reuters.

British American Tobacco zamýšlí fúzi s další tabákovou společností Reynolds American

21.10.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Tabáková společnost British American Tobacco zamýšlí odkoupit zbylé akcie Reynolds American a zfúzovat s ní. Celkem by za akcie dala 47 mld....

Jurečka bude chtít v Senátu zmírnit novelu proti falšování vína

21.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. října (ČTK) - Schválená novela vinařského zákona, kterou dnes přijala Sněmovna a která má především bránit prodeji falšovaného vína, se možná vrátí ze Senátu do Sněmovny s pozměňovacím návrhem. Ministru zemědělství Marianu Jurečkovi se nelíbí její znění, připadá mu v některých případech příliš tvrdá a bude snažit, aby ji Senát zmírnil.

Korejská firma KEPCO podepsala obří jadernou dohodu v Emirátech

21.10.  |  euro.cz

Jihokorejská společnost KEPCO podepsala dohodu o provozu jaderné elektrárny Al Baraka ve Spojených arabských emirátech, která jí má vynést 48,6 miliardy dolarů (1,2 bilionu korun). Na výstavbě elektrárny Korejci spolupracují také s Českou republikou.

Zisk GE překonal očekávání, firma však zhoršila odhad tržeb

21.10.  |  Financninoviny.cz

New York 21. října (ČTK) - Zisk největšího amerického průmyslového konglomerátu General Electric (GE) ve třetím čtvrtletí překonal očekávání analytiků. Firma však kvůli slabému růstu ekonomiky zhoršila odhad celoročních tržeb, což vedlo k poklesu ceny jejích akcií.

Příprava smart city může Prahu ročně stát 300 milionů

21.10.  |  euro.cz

Příprava projektů smart city může Prahu podle neziskové organizace Transparency International stát až 300 milionů korun ročně. Bude je platit městské firmě Operátor ICT, v níž rada schválila zřízení projekční kanceláře. TI o tom informovala v tiskové zprávě. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vnímá vyjádření Transparency International jako politické.

Příprava smart city může Prahu ročně stát 300 milionů.

21.10.  |  euro.cz

Příprava projektů smart city může Prahu podle neziskové organizace Transparency International stát až 300 milionů korun ročně. Bude je platit městské firmě Operátor ICT, v níž rada schválila zřízení projekční kanceláře. TI o tom informovala v tiskové zprávě. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vnímá vyjádření Transparency International jako politické.

Vítkova CPI kupuje stejnojmenného hotelového operátora

21.10.  |  euro.cz

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka kupuje hotelového operátora CPI Hotels, který pro skupinu provozuje hotely, jež CPI Property Group vlastní. Dosavadní vlastníkem CPI Hotels byla společnost Marc Gilbert International. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Grandi Stazioni: Za zchátralé hlavní nádraží mohou České dráhy

21.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. října (ČTK) - Za špatný stav historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží mohou podle společnosti Grandi Stazioni České dráhy, které budovu dlouhodobě vlastnily. Firma, se kterou nynější majitel nádraží, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), neprodloužila nájemní smlouvu, se také ohradila proti tvrzení SŽDC, že prodloužení smlouvy nedoporučil státní správě Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Grandi Stazioni to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Policie začala vyšetřovat armádní střelby, při nichž se zranili tři vojáci

21.10.  |  euro.cz

Několik důstojníků a řadových vojáků v příštích týdnech zamíří na policejní výslech. Olomoučtí vyšetřovatelé se pustili do případu z letošního května, kdy obrněné vozidlo na Libavé zasáhlo druhé s třemi lidmi uvnitř. Devětadvacetiletý desátník přišel o ruku.

Realitní skupina CPI kupuje hotelového operátora CPI Hotels

21.10.  |  Financninoviny.cz

Brno 21. října (ČTK) - Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka kupuje hotelového operátora CPI Hotels, který pro skupinu provozuje hotely, jež CPI Property Group vlastní. Dosavadní vlastníkem CPI Hotels byla společnost Marc Gilbert International. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), vyplývá z údajů na webu ÚOHS.

Poslanci schválili zákon, který má omezit falšování vína

21.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. října (ČTK) - Sněmovna schválila novelu zákona o vinařství, která má pomoci omezit falšování vína a potírat černý trh s vínem. Zvyšuje také pokuty až na 50 milionů korun, nyní jsou desetinové. Sudové víno by nemělo být možné prodávat jinde než u výrobců nebo dovozců vína. Výrobcem ale bude i ten, kdo si víno nechá vyrobit. Zakazuje se prodej vína z automatů. Předlohu, která má zvýšit ochranu spotřebitele, nyní dostane k projednání Senát.

Z bombardovaného Halabu mohou odejít civilisté. Asad otevřel humanitární koridor

21.10.  |  euro.cz

Syrská vláda otevřela humanitární koridor, kterým mohou povstalci a civilisté opouštět obléhané oblasti na východě města Halab. Hodně místních obyvatel ale podle agentury AP odejít nechce, protože neexistují žádné záruky, že evakuovaní nebudou zadrženi vládními silami. Moskva již oznámila, že islamisté z radikální organizace Fronta dobytí Sýrie, dříve známé jako An-Nusra, odmítají město opustit. V oblasti dnes platí humanitární příměří.

Kanadský Bombardier hodlá zrušit dalších 7500 pracovních míst

21.10.  |  Financninoviny.cz

Montreal 21. října (ČTK) - Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier představil další plány na snižování počtu zaměstnanců. Firma, která působí rovněž v České republice, dnes oznámila, že hodlá během příštích dvou let zrušit zhruba 7500 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům její celkové pracovní síly.

Úroda brambor v ČR je velmi dobrá, domácí spotřebu ale nepokryje

21.10.  |  Financninoviny.cz

Havlíčkův Brod 21. října (ČTK) - Pěstitelé v Česku letos podle posledního odhadu sklidí 689.000 tun brambor, v porovnání s minulou rekordně nízkou sklizní to je o třetinu větší množství. Podle dnešních údajů Českého bramborářského svazu je nynější sklizeň brambor díky dobrému výnosu porovnatelná s desetiletým průměrem, ačkoliv se rozloha bramborových polí v zemi v minulých letech snižovala. Na pokrytí tuzemské spotřeby brambor ale ani letošní dobrá úroda stačit nebude.

Veletržní palác čeká přestavba. Soutěž láká velká jména

21.10.  |  euro.cz

Národní galerie v Praze podle svého ředitele Jiřího Fajta připravuje vyhlášení mezinárodní vyzvané architektonické soutěže na přestavbu vnitřních prostor Veletržního paláce. O dříve uvažované výstavbě nové budovy se prý již nejedná. Přestavbou Veletržního paláce chce galerie mimo jiné získat lepší prostory pro prezentaci současného umění. Účast v soutěži už potvrdili někteří slavní architekti, kteří mají zkušenosti s rekonstrukcemi světových muzeí.

Veletržní palác čeká přestavba. Národní galerie vyhlásí soutěž

21.10.  |  euro.cz

Národní galerie v Praze podle svého ředitele Jiřího Fajta připravuje vyhlášení mezinárodní vyzvané architektonické soutěže na přestavbu vnitřních prostor Veletržního paláce. O dříve uvažované výstavbě nové budovy se prý již nejedná. Přestavbou Veletržního paláce chce galerie mimo jiné získat lepší prostory pro prezentaci současného umění. Účast v soutěži už potvrdili někteří slavní architekti, kteří mají zkušenosti s rekonstrukcemi světových muzeí.

Polská burza po poledni v zisku

21.10.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index WIG 30 připisuje 0,4 % na 2042,38 b. ...

Nový ropný rekord: Rusové plánují napřesrok těžit nejvíc od rozpadu SSSR

21.10.  |  euro.cz

Rusko v příštím roce počítá se zvýšením produkce ropy na nové postsovětské maximum. Moskva nicméně nadále usiluje o to, aby těžařské země podpořily ceny ropy omezením produkce.

Jak ukončit smlouvu o povinném ručení

21.10.  |  Michal Ruml  |  Finance.cz

Důvodů proč zrušit stávající povinné ručení může být celá řada. Z těch nejčastějších lze vyjmenovat změnu pojišťovny, prodej vozidla či jeho vyřazení nebo likvidace. Přečtěte si, jak v jednotlivých případech postupovat.

Sedm milionů za ochranu obojživelníků. Praha koupila Milíčovský rybník

21.10.  |  euro.cz

Do majetku hlavního města přibyl Milíčovský rybník v katastrálním území Újezd a dva vedlejší pozemky v lokalitách Háje a Petrovice. Praha za ně zaplatí bezmála sedm milionů korun, nákup schválili pražští zastupitelé. Okolí rybníka je známo jako území s největší diverzitou obojživelníků na území metropole.

Soud snížil tresty za daňové úniky v kauze Central Group

21.10.  |  euro.cz

V kauze dvousetmilionových daňových úniků spojených s developerskou společností Central Group dnes pražský vrchní soud snížil čtyřem obžalovaným tresty. Podle obžaloby Aleš Novotný, Luděk Jůza, Jaroslav Kukla a Antonín Beránek krátili pomocí falešných faktur daň z přidané hodnoty a daň z příjmu. Podle rozsudku zkrátili daň o 163 milionů korun. Rozhodnutí soudu je pravomocné.

Zelená nafta i pro rybníkáře. Novela zákona o spotřebních daních míří do Senátu

21.10.  |  euro.cz

Vratku části spotřební daně z nafty by nově měli dostávat i zemědělci v živočišné výrobě. Dosud na ni měli nárok jen zemědělci v rostlinné výrobě. Počítá s tím novela zákona o spotřebních daních, kterou dnes schválili poslanci. Proti původní vládní podobě ji ale výrazně pozměnili a vracení daně rozšířili i na rybníkáře a firmy hospodařící v lesích. Rozšíření zelené nafty má podpořit zemědělce i jejich konkurenceschopnost. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

Poslanci schválili rozšíření zelené nafty i na živočišnou výrobu

21.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. října (ČTK) - Vratku části spotřební daně z nafty by nově měli dostávat i zemědělci v živočišné výrobě. Dosud na ni měli nárok jen zemědělci v rostlinné výrobě. Počítá s tím novela zákona o spotřebních daních, kterou dnes schválili poslanci. Proti původní vládní podobě ji ale výrazně pozměnili a vracení daně rozšířili i na rybníkáře a firmy hospodařící v lesích. Rozšíření zelené nafty má podpořit zemědělce i jejich konkurenceschopnost. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

Arca Capital koupila Karlovarskou Korunní, bude dvojkou v ČR

21.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. října (ČTK) - Skupina Arca Capital slovenského finančníka Pavola Krúpy, které patří tuzemský výrobce minerálek Ondrášovka, koupila od společnosti Alphaduct Vladimíra Komára stoprocentní podíl ve společnosti Karlovarská Korunní. Akvizicí vznikne subjekt s pozicí dvojky na trhu balených minerálních vod v České republice se zhruba čtvrtinovým tržním podílem. Cenu transakce firmy nezveřejnily. ČTK to dnes sdělila mluvčí Arca Capital Barbora Hanáková.

Krúpova Arca kupuje Korunní. Stává se dvojkou trhu

21.10.  |  euro.cz

Skupina Arca Capital slovenského finančníka Pavola Krúpy, které patří tuzemský výrobce minerálek Ondrášovka, koupila od společnosti Alphaduct Vladimíra Komára stoprocentní podíl ve společnosti Karlovarská Korunní. Akvizicí vznikne subjekt s pozicí dvojky na trhu balených minerálních vod v České republice se zhruba čtvrtinovým tržním podílem. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Finance do firmy, to je jako transfuze krve

21.10.  |  euro.cz

Stejně jako si transfuzi necháte udělat od dobrého doktora, v případě financí byste si měli najmout dobrého poradce.

Čtvrtletní zisk Daimleru stoupl, firma však zhoršila výhled

21.10.  |  Financninoviny.cz

Frankfurt nad Mohanem 21. října (ČTK) - Německý automobilový koncern Daimler ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 13 procent na 2,7 miliardy eur (73 miliard Kč) díky silné poptávce po luxusních osobních vozech Mercedes-Benz. Oznámila to dnes firma. Současně však zhoršila výhled pro celoroční odbyt a tržby, a to zejména kvůli slabé poptávce po nákladních automobilech v Severní Americe. Cena akcií společnosti proto po zveřejnění výsledků klesla.

Návrh na uplatnění lidí z OKD v Diamu upraven, MF má opět výhrady

21.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. října (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) výrazně upravilo návrh na uplatnění horníků propuštěných z černouhelné společnosti OKD ve státním podniku Diamo. ČTK to dnes sdělil mluvčí resortu František Kotrba. Původní návrh byl v květnu z jednání vlády stažen po kritice ministerstva financí. To má výhrady i k nové verzi, kterou v pondělí projedná vláda. Materiál označilo za nekoncepční.

Rodí se tabákový gigant. BAT za zbytek Reynoldse nabízí přes bilion korun

21.10.  |  euro.cz

Britská tabáková společnost British American Tobacco (BAT) chce za 47 miliard dolarů (1,2 bilionu korun) zcela převzít úplného amerického výrobce cigaret Reynolds American. Společnost, do jejíhož portfolia patří například cigarety Lucky Strike, již ve firmě vlastní přibližně 42 procent akcií. Spojením podniků by z hlediska obratu a provozního zisku měla vzniknout největší veřejně obchodovaná tabáková firma na světě.

Rodí se největší tabáková firma světa: výrobce Lucky Strike za víc než bilion korun kupuje americký Reynolds

21.10.  |  euro.cz

Britská tabáková společnost British American Tobacco (BAT) chce za 47 miliard dolarů (1,2 bilionu korun) zcela převzít úplného amerického výrobce cigaret Reynolds American. Společnost, do jejíhož portfolia patří například cigarety Lucky Strike, již ve firmě vlastní přibližně 42 procent akcií. Spojením podniků by z hlediska obratu a provozního zisku měla vzniknout největší veřejně obchodovaná tabáková firma na světě.

Tabáková firma BAT chce koupit Reynolds za 47 miliard dolarů

21.10.  |  Financninoviny.cz

Londýn 21. října (ČTK) - Britská tabáková společnost British American Tobacco (BAT) podala nabídku na úplné převzetí amerického výrobce cigaret Reynolds American za 47 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč). Oznámila to dnes BAT, která již ve firmě Reynolds American vlastní zhruba 42 procent akcií. Spojením podniků by podle britské společnosti vznikla největší veřejně obchodovaná tabáková firma na světě z hlediska obratu i provozního zisku.

Zastaví rostoucí inflace britskou centrální banku ve snižování sazeb?

21.10.  |  Michala Moravcová  |  Investujme.cz

Jenom několik dní potom, co guvernér britské centrální banky Mark Carney veřejně pravil, že bude tolerovat rychlejší růst cenové hladiny, která by mohla v nejbližších měsících překročit inflační cíl 2 procent, ve prospěch ekonomického růstu, vyskočil index spotřebitelských cen (index CPI) na britských ostrovech na 2letá maxima. Načasování Carneyho výroků ohledně inflace nebude pouhá shoda náhod. Guvernér patrně tušil, jakým směrem se bude vyvíjet cenová hladina po 18procentním propadu britské libry.

Pražská burza otevřela mírně v plusu

21.10.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index PX posiluje o 0,17 % na 922,88 b...

ECB nikam nepospíchá, ekonomika však stagnuje

21.10.  |  saxo247

Autor: Christopher Dembik, Vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži Od včerejšího jednání ECB se nedalo očekávat nic zvláštního. Centrální banka s opatřeními nespěchá už proto, že v nadcházejících měsících se může vzhledem k rostoucím globálním cenám komodit mírně zvyšovat inflace. Ekonomická situace v eurozóně však není ani zdaleka dobrá, protože růst HDP je stále příliš nízký a v příštím...

Deutsche Bank zvýšila cílovou cenu pro Erste Group Bank na 29 EUR

21.10.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Analytici Deutsche Bank přistoupili ke zvýšení cílové ceny pro akcie Erste Group Bank na 29 EUR z 25 EUR při stávajícím doporučení na...

Euro kleslo vůči dolaru na sedmiměsíční minimum

21.10.  |  euro.cz

Euro se během dnešního obchodování propadlo vůči dolaru až na sedmiměsíční minimum pod 1,09 dolaru za euro. Navázalo na čtvrteční pokles, za kterým stály výroky šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ty signalizovaly, že banka nehodlá spěchat s ukončením programu nákupu dluhopisů.

Za kolik dodavatelé vykupují elektřinu z fotovoltaiky?

21.10.  |  Jana Poncarová  |  Finance.cz

Když si instalujete fotovoltaické panely na střechu rodinného domku, o dotovaných výkupních cenách nebo zelených bonusech si můžete v současné době nechat jen zdát. Elektřinu ale můžete prodat za tržní cenu dodavatelům. Za kolik ji od vás vykoupí?

Futures na evropské indexy blízko nuly

21.10.  |  Fio banka

DAX futures odepisují 0,03...

Úřad ombudsmanky: Praha si protiprávně udělila výhodu v reklamě

21.10.  |  euro.cz

Praha si počátkem roku 2015 protiprávně udělila výhodu v reklamě, uvedl zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček. Hlavní město podle něj porušilo princip rovnosti a zvýhodnilo se před ostatními pořadateli, když sobě povolilo, ale ostatním pořadatelům akcí zakázalo reklamu v památkové rezervaci. Pražský magistrát už slíbil nápravu.

Rada má prověřit, zda je možné politiky stíhat kvůli opencard

21.10.  |  euro.cz

Pražský magistrátní výbor pro legislativu doporučil městské radě prověřit, zda je možné nechat stíhat politiky kvůli kartě na MHD opencard. V prosinci skončí lhůta pro vymáhání škod. Usnesení výboru není pro radu závazné, má jen charakter doporučení, informoval o tom zastupitel a předseda výboru Ondřej Mirovský (SZ/Trojkoalice). Rada podle dřívějších vyjádření tuto možnost prověřuje.

Summit EU odsoudil násilí v Halabu. Rusko prý Evropu záměrně oslabuje. Ve hře jsou další sankce

21.10.  |  euro.cz

Evropská unie podle předsedy unijních schůzek Donalda Tuska ostře odsuzuje násilí na civilistech, kterého se dopouští režim prezidenta Bašára Asada a jeho ruský spojenec v obleženém syrském městě Halab. Zároveň žádá jeho okamžité zastavení. Podle německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Francoise Hollanda si EU pro případ pokračujícího násilí nechává otevřené všechny možnosti reakce, včetně sankcí.

Výsledky Microsoftu poslaly akcie do rekordních výšin

21.10.  |  euro.cz

Americká softwarová společnost Microsoft hospodařila v prvním čtvrtletí svého fiskálního roku s vyššími tržbami i ziskem, než očekával trh. Pomohly takzvané cloudové služby, díky nimž se příjmy divize Azure, která se tomuto segmentu věnuje, zvýšily o 116 procent. Akcie firmy na výsledky reagovaly růstem o téměř šest procent a dostaly se na historické maximum.

Vrata mu otevřela dveře do světa

21.10.  |  Procházka Jakub  |  Profit

První dovezená garážová vrata smontoval Petr Jacina v malé zámečnické dílně. Dnes pro něho pracuje sto padesát lidí.

Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #25

21.10.  |  euro.cz

Německé filmy, výlety do dětství, kávové a foto experimenty a také workshopy. Kam o víkendu, vám napoví Prague-Up kalendář.

Jak zotavit džihádistu? Švédské město nabízí práci, řidičák a ubytování zdarma

21.10.  |  euro.cz

Švédská města zvažují způsoby, jak úspěšně integrovat navrátilce ze Sýrie. V Lundu chtějí bývalé džihádisty bezplatně ubytovat, najít jim práci a zprostředkovat řidičský průkaz zdarma. Ne každému se to líbí. Na sociálních sítích se objevuje kritika, že radnice chce pomáhat teroristům.

Václav Kaska: Klientelismus u veřejných zakázek je alarmující

21.10.  |  euro.cz

Češi jsou ke korupci a klientelismu hodně tolerantní, říká majitel stavební firmy Václav Kaska.

Nejvýznamnější změny v novém zákoně o zadávání veřejných zakázek

21.10.  |  Veronika Hejná  |  Finance.cz

Malí a střední podnikatelé mají často v konkurenci s většími firmami slabší pozici v přístupu k veřejným zakázkám. Nový zákon o zadávání veřejných zakázek vychází ze tří evropských směrnic z roku 2014 a jeho snahou je docílit snížení administrativní náročnosti zadávacích řízení, zvýšení flexibility zadavatelů při zadávání veřejných zakázek a ulehčení přístupu malých a středních podniků k veřejným zakázkám. Na nejvýznamnější pozitivní změny zákona se soustředí následující text.

Microsoft v 1. čtvrtletí vykázal oproti očekávání vyšší příjmy

20.10.  |  Financninoviny.cz

Seattle (USA) 20. října (ČTK) - Americká softwarová společnost Microsoft zaznamenala v prvním fiskálním čtvrtletí oproti očekávání vyšší příjmy i zisky, zejména díky divizi Intelligent Cloud. Firma to dnes oznámila ve svém sídle v americkém Seattlu. Příjmy činily 20,5 miliardy dolarů, čistý zisk 4,7 miliardy. Hodnota akcií firmy se zvýšila o 5,2 procenta na 60,2 dolaru.

Americké akcie mírně klesly kvůli telekomunikačnímu sektoru

20.10.  |  Financninoviny.cz

New York 20. října (ČTK) - Americké akcie dnes oslabily, a to zejména kvůli telekomunikačnímu sektoru. Pokles akciového trhu však zmínily dobré výsledky vydavatele kreditních karet American Express. Na devizovém trhu se dolar vyšplhal až na sedmiměsíční maximum vůči koši ostatních hlavních světových měn.

NYSE uzavřela na záporné nule

20.10.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index Dow Jones -0,22 % na 18162,35 b. Index S&P 500 -0,14 % na 2141,34 b. Index Nasdaq Composite -0,09 % na 5241,833 b...

Na jihu Čech se rýsuje koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012

20.10.  |  euro.cz

V Jihočeském kraji se dnes na vytvoření koalice předběžně dohodla ČSSD s ANO a Jihočechy 2012, musí to ale ještě schválit vedení krajských organizací jednotlivých stran. Zástupci ČSSD, ANO a hnutí Jihočeši 2012 to po dnešním jednání řekli novinářům. Dohromady by vznikající koalice měla 31 zastupitelů z 55. Hejtmanem by měl nadále zůstat Jiří Zimola (ČSSD), jeho statutární náměstkyní se má stát Lucie Kozlová (ANO).

Kalousek to ustál. Vedení TOP 09 ho podrželo, zůstane předsedou

20.10.  |  euro.cz

Širší vedení TOP 09, výkonný výbor, dnes podpořil setrvání Miroslava Kalouska ve funkci předsedy strany. Výbor dnes řešil neúspěch strany ve volbách. Kalousek následně řekl, že na základě drtivě většinového názoru svých nejbližších kolegů z krajských výborů i celostátního výboru setrvává ve svém rozhodnutí zůstat v čele TOP 09 a vést ji do voleb do Poslanecké sněmovny.

Čína hrozila Česku kvůli dalajlamovi. Nechtěla, aby se scházel s politiky

20.10.  |  euro.cz

Čína v úterý pohrozila Česku zhoršením vztahů kvůli schůzkám politiků s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou. Ve stejný den večer vydali nejvyšší čeští ústavní činitelé prohlášení o respektu k územní celistvosti Čínské lidové republiky, jejíž je Tibet součástí. O zveřejnění prohlášení rozhodl podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) Hrad. Prohlášení kritizovali politici, univerzity či nevládní organizace.

Světová banka zvýšila odhad ceny ropy na příští rok

20.10.  |  Financninoviny.cz

New York 20. října (ČTK) - Světová banka (SB) dnes zvýšila odhad průměrné ceny ropy na příští rok na 55 dolarů za barel z dosavadních 53 dolarů. Předpokládá totiž, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) omezí těžbu. Průměrnou cenu ropy na letošní rok banka nadále odhaduje na 43 dolarů za barel. Napřesrok by tak průměrná cena měla být o téměř 28 procent vyšší než letos.

Skutečný vítěz prezidentské debaty? Tablety na bolest hlavy

20.10.  |  euro.cz

Zatímco marketingové agentury, mediální domy a výzkumné instituce spekulují, zda se vítězem třetí a poslední prezidentské debaty ve Spojených státech stala Hillary Clintonová nebo Donald Trump, sociální síť Twitter nalezla jiného kandidáta.

Vulgarity a vyhrožování. Tak dopadla správní rada vojenské pojišťovny

20.10.  |  euro.cz

Správní rada Vojenské oborové zdravotní pojišťovny dopadla přesně podle očekávání webu Euro.cz. Už úvod schůze, na které se mělo hrát o osobu ředitele pojišťovny Karla Šteina, naznačil, že jednání nebude běžné a už vůbec jednoduché. Jen samotné projednání programu jednání rady, a fakt, jestli je vůbec jednání rady zákonné, trvalo přes hodinu.

Pražská burza přerušila čtyřdenní růst, ztrácela Moneta a O2

20.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. října (ČTK) - Pražská burza dnes přerušila čtyřdenní růst, když index PX oslabil o 0,12 procenta na 921,35 bodu. Trh stáhly do červených čísel zejména akcie Monety Money Bank a také operátora O2. Ztrácel i ČEZ. Dařilo se naopak Erste Bank, mediální CME a likérce Stock. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Generál Pavel: Rusko není rivalem pro NATO, válku nechystá

20.10.  |  euro.cz

Rusko disponuje sofistikovanou a cílenou propagandou proti členským zemím NATO. Má zpracovánu analýzu cílových skupin v jednotlivých zemích. Ví, na koho se v nich může spolehnout a co na koho platí. Během dnešní konference Stratcom summit věnované boji s dezinformacemi to řekl předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel. Poznamenal, že Rusko neuvažuje o válce se západem. Je si podle Pavla vědomo toho, že stále není ve stavu, aby mohlo být "věrohodným konkurentem" pro alianci.

Zeman: Číňané v tuzemsku již investovali 50 miliard

20.10.  |  euro.cz

Čínské investice v Česku dosáhly podle prezidenta Miloše Zemana zhruba 50 miliard korun. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) není správně informován, když tvrdí, že české firmy litují spojenectví, která uzavřely na jaře při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, dodala česká hlava státu. Podle Zemana se čeští investoři od čínských neodvracejí. Řekl to v rozhovoru pro pořad Partie televize Prima.

Ropa výrazně zlevňuje, přispívá k tomu i silnější dolar

20.10.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 20. října (ČTK) - Ropa dnes na světových trzích citelně zlevňuje, odpoledne ztrácela více než dvě procenta. Obchodníci totiž vybírají zisky, které jim přinesl dosavadní růst cen této strategicky důležité suroviny. Určitý vliv na pokles cen ropy ale měl i silnější kurz dolaru.

Číňané představili autonomní vůz, jenž má skolit Teslu

20.10.  |  euro.cz

Čínská společnost LeEco představila v San Francisku nový elektromobil, jenž má za cíl konkurovat prémiovým vozům značky Tesla. Model LeEco LeSee je aktualizovanou verzí automobilu, jenž byl představen v dubnu na autosalonu v Pekingu.

V Česku bude třetí outlet. Slibuje prémiové značky

20.10.  |  euro.cz

Příští rok na podzim by se po několikaletých odkladech mělo otevřít nové outletové centrum poblíž pražského Letiště Václava Havla. Společnosti Neinver a The Prague Outlet investují do dokončení centra Prague The Style Outlets přes miliardu korun. Obě firmy uzavřely v létě joint venture – španělský developer Neinver zajišťuje pronájem i správu centra, je ale i akcionářem The Prague Outlet. Společně slibují, že přinesou do Česka první prémiové outletové centrum.

Nových bytů letos přibude nejvíce od realitní krize

20.10.  |  euro.cz

Stavební firmy v Praze letos dokončí 6550 nových bytů, nejvíce od začátku realitní krize v roce 2009. V prvním pololetí jich dokončily 3350 ve 47 developerských projektech, ve druhé polovině roku by jich mělo být 3200. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti JLL. Počet volných nových bytů však podle ní klesá.

Firma Pfeifer investuje do dřevovýroby v Chanovicích skoro 1 mld.

20.10.  |  Financninoviny.cz

Chanovice (Klatovsko) 20. října (ČTK) - Rakouská skupina Pfeifer, která v srpnu převzala chanovickou dřevozpracující firmu Holzindustrie, investuje do rozvoje podniku v Chanovicích zhruba 35 milionů euro (asi 950 milionů Kč). ČTK to řekl starosta Chanovic Petr Klásek s odvoláním na informace, které mu společnost Pfeifer poskytla. Firma podle něj plánuje obměnit technologie a zavést nové výrobní programy. Během půl roku přijme k současným 400 až 150 nových trvalých pracovníků, řekl ČTK Klásek.

Nový ředitel vojenské pojišťovny vzejde z konkurzu

20.10.  |  euro.cz

Správní rada Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) se dnes dohodla na vypsání konkurzu na nového ředitele, který by měl nahradit trestně stíhaného šéfa pojišťovny Karla Šteina. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ladislav Šticha. Ministerstvo má v radě své zástupce. Jednání orgánu, který se Šteina pokusil už dříve odvolat, pokračuje.

Klienti ERB začali vybírat účty, vyzvedli si skoro čtvrt miliardy

20.10.  |  euro.cz

Na vybraných pobočkách České spořitelny dnes začala výplata vkladů klientů ERB bank. Do 16:00 přišlo 540 klientů, vyzvedli si celkem 720 milionů Kč, řekla Klára Pačesová z České spořitelny. Fronty se podle ní netvořily, 98 procent lidí bylo vyplaceno bezhotovostně. Česká národní banka minulý týden oznámila, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům. Nárok na výplatu náhrady vkladu má 5409 klientů ERB bank, kteří mají celkem pojištěné vklady 3,53 miliardy korun.

Klienti ERB začali vyprazdňovat účty. 540 z nich si vyzvedlo 720 milionů

20.10.  |  euro.cz

Na vybraných pobočkách České spořitelny dnes začala výplata vkladů klientů ERB bank. Do 16:00 přišlo 540 klientů, vyzvedli si celkem 720 milionů Kč, řekla Klára Pačesová z České spořitelny. Fronty se podle ní netvořily, 98 procent lidí bylo vyplaceno bezhotovostně. Česká národní banka minulý týden oznámila, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům. Nárok na výplatu náhrady vkladu má 5409 klientů ERB bank, kteří mají celkem pojištěné vklady 3,53 miliardy korun.

Většina rektorů nepůjde na hradní oslavy 28. října ani letos

20.10.  |  euro.cz

Většina rektorů veřejných vysokých škol se 28. října stejně jako loni nezúčastní ceremoniálu předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Někteří se omluvili kvůli jiným povinnostem, některým vadí, že prezident Miloš Zeman nepozval všechny, část důvody své neúčasti nekomentovala, vyplývá z jejich vyjádření.

Většina rektorů také letos nepůjde na Hrad na oslavy 28. října

20.10.  |  euro.cz

Většina rektorů veřejných vysokých škol se 28. října stejně jako loni nezúčastní ceremoniálu předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Někteří se omluvili kvůli jiným povinnostem, některým vadí, že prezident Miloš Zeman nepozval všechny, část důvody své neúčasti nekomentovala, vyplývá z jejich vyjádření.

Sokolovská uhelná se dohodla s ČEZ na koupi Tisové a konci sporů

20.10.  |  Financninoviny.cz

Sokolov 20. října (ČTK) - Společnosti ČEZ a Sokolovská uhelná se dohodly na řešení svých dlouhodobých obchodních sporů, firmy uzavřou novou kupní smlouvu na dodávku sokolovského hnědého uhlí a ČEZ zároveň prodá Sokolovské uhelné svoji elektrárnu v Tisové u Sokolova. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Usmíření: Sokolovská uhelná a ČEZ ukončí soudní spory

20.10.  |  euro.cz

Společnosti ČEZ a Sokolovská uhelná se dohodly na ukončení svých dlouhodobých obchodních sporů. Firmy uzavřou novou kupní smlouvu na dodávku sokolovského hnědého uhlí a ČEZ zároveň prodá Sokolovské uhelné svoji elektrárnu v Tisové u Sokolova.

Provozovatel internetové aukce eBay oznámil výsledky za 3Q 2016, které překonaly očekávání

20.10.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Známý provozovatel internetové aukce eBay včera po uzavření trhů oznámil výsledky za 3Q 2016. Výsledky překonaly očekávání analytiků...

Čínská pětiletka Starbucks: Každý den jedna nová pobočka

20.10.  |  euro.cz

Přestože čínská ekonomika roste nejpomaleji za poslední čtvrtstoletí, americkému kavárenskému řetězci Starbucks to nebrání v ambiciózní expanzi. V příštích pěti letech plánuje společnost v říši středu zprovoznit v průměru více než jednu pobočku každý den. V roce 2021 by tak zelené logo s obrázkem sirény se dvěma ocasy mělo svítit nad pěti tisíci provozovnami v zemi.

Klienti ERB začali vyprazdňovat účty. 450 z nich si vyzvedlo půl miliardy

20.10.  |  euro.cz

Na vybraných pobočkách České spořitelny dnes začala výplata vkladů klientů ERB bank. Do 14:00 přišlo asi 450 klientů, vyzvedli si přes 500 milionů korun, řekla Klára Pačesová z České spořitelny. Fronty se netvoří, dodala. Česká národní banka minulý týden oznámila, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům. Nárok na výplatu náhrady vkladu má 5409 klientů ERB bank, kteří mají celkem pojištěné vklady 3,53 miliardy korun.

Na pobočkách ČS vybralo dnes 450 klientů ERB bank půl miliardy

20.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. října (ČTK) - Na vybraných pobočkách České spořitelny dnes začala výplata vkladů klientů ERB bank. Do 14:00 přišlo asi 450 klientů, vyzvedli si přes 500 milionů Kč, řekla ČTK Klára Pačesová z tiskového oddělení ČS. Fronty se netvoří, dodala. Česká národní banka minulý týden oznámila, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům. Nárok na výplatu náhrady vkladu má 5409 klientů ERB bank, kteří mají celkem pojištěné vklady 3,53 miliardy korun.

Uhelná společnost New world Resources (NWR) oznámila konání mimořádné valné hromady

20.10.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Uhelná společnost New World Resources, známá také pod zkratku NWR, oznámila konání mimořádné valné hromady. O její svolání požádali...

Český Aeroholding prodal zbylou pětinu v ČSA

20.10.  |  euro.cz

Český Aeroholding prodal zbývající část svých akcií, necelých 20 procent, v Českých aeroliniích státnímu podniku Prisko. Uvedl to web E15.cz. Hodnotu transakce společnosti patřící státu neuvedly. Převod podílu schválil na začátku září Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Unipetrolu ve čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk i tržby

20.10.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. října (ČTK) - Petrochemickému holdingu Unipetrol ve třetím čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk i tržby. Firma dnes oznámila, že se její čistý zisk meziročně snížil o 1,39 miliardy na 722 milionů korun, tržby klesly o 22 procent na 23,11 miliardy korun. Za důvod poklesu společnost označila nízké ceny ropy a meziročně nižší prodeje produktů způsobené odstávkami jejích rafinérií.

Bývalý šéf GIBS Bílek před komisí „vyvracel dezinformace“

20.10.  |  euro.cz

Bývalý ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek dnes před sněmovní komisí ke sporné reorganizaci policie vypovídal čtyři hodiny. O slyšení poslance požádal sám kvůli údajným dezinformacím, které byly z médiích nebo je říkali politici. Informoval je o přípravě policejní reformy nebo o olomoucké korupční kauze Vidkun, kde byl obviněn například hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD).

Modul Schiaparelli přistál na Marsu s problémy. Neví se, zda byl úspěšný

20.10.  |  euro.cz

Experimentální modul Schiaparelli se během středečního manévru před plánovaným přistáním na Marsu nechoval podle očekávání. Pravděpodobně se předčasně zbavil padáku, který měl zpomalit jeho rychlost. Navíc zážeh motorů brzdících raket, které měly modulu rovněž pomoci těsně nad povrchem Marsu snížit rychlost, trval příliš krátce.

Opozice se pokusila neúspěšně odvolat náměstkyni Kolínskou. Viní ji z krize IPR

20.10.  |  euro.cz

Opoziční zastupitelé se dnes na jednání pražského zastupitelstva neúspěšně pokusili odvolat náměstkyni primátorky Petru Kolínskou Návrh opoziční ODS zastupitelé po diskusi nezařadili na program jednání. Důvodem pro odvolání je podle opozice krize fungování Institutu plánování a rozvoje (IPR) a odchod odborníků chystajících Metropolitní plán. Vedení Prahy v září odvolalo ředitele IPR Petra Hlaváčka, následně podali výpovědi členové týmu územního plánu a práce na něm se téměř zastavily.

Dopravní podnik podal stížnost proti pokutě za opencard

20.10.  |  euro.cz

Pražský dopravní podnik podal stížnost proti půlmilionové pokutě za pochybení při uzavírání smluv bez otevřeného tendru souvisejících s projektem opencard. O pokutě rozhodl před třemi lety Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), letos v září ji potvrdil Krajský soud v Brně. Nyní jí bude řešit podle České televize Nejvyšší správní soud (NSS).

I poražený Trump může poslat trhy dolů

20.10.  |  euro.cz

Ani předpokládaná výhra Hillary Clintonové nemusí světovým burzám přinést kýžený výsledek v podobě dalšího růstu. Na posledním televizním souboji Clintonové s republikánským rivalem Donaldem Trumpem bylo nejpozoruhodnější, že Trump odmítl jasně říct, zda uzná výsledek voleb, když prohraje.

ECB nechala sazby a nákupy dluhopisů beze změny

20.10.  |  Financninoviny.cz

Frankfurt nad Mohanem 20. října (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů. Finanční trhy budou čekat, zda šéf banky Mario Draghi na následné tiskové konferenci připraví půdu pro další kroky v uvolňování měnové politiky.

Zadeh s námitkou na podjatost neuspěl. Líčení pokračuje za měsíc

20.10.  |  euro.cz

Předseda senátu brněnského krajského soudu Aleš Novotný, kterého podnikatel Sharam Abdullah Zadeh obvinil z podjatosti, bude pokračovat v případu údajných miliardových škod. Soudní senát Zadehovu námitku na podjatost odmítl. Podnikatel proti tomu podal stížnost, o které bude rozhodovat olomoucký vrchní soud. Krajský soud dnes v projednávání případu pokračoval, další jednání má v plánu zhruba za měsíc.

Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

20.10.  |  euro.cz

Jak vypadá Británie po brexitu? Střední třída upadá, ale banky se z Londýna stěhovat nebudou, říká v Euro TV Anastázie Harris, česká novinářka žijící ve Velké Británii.

Praha rozdělí městským částem 195 milionů korun z hazardu

20.10.  |  euro.cz

Pražské radnice dostanou od hlavního města 195 milionů korun, které Praha vybrala ve třetím čtvrtletí letošního roku z hazardu. Rozhodli o tom na svém dnešním jednání pražští zastupitelé. Celkem Praha vybrala v uvedeném období na hazardu necelých 500 milionů korun. V Praze platí od letošního 1. ledna vyhláška zakazující provoz heren, herny ve správním řízení nyní postupně ruší ministerstvo financí.

Čeští lékaři a instruktoři se v Iráku zapojí do bojů proti islamistům

20.10.  |  euro.cz

Skupina vojenských lékařů a instruktorů bude moci odjet do Iráku, kde by v rámci operací proti takzvanému Islámskému státu měli působit až do konce přespříštího roku. Misi, do níž se bude moci zapojit nejvýše 30 vojáků, schválila sněmovna. Sedmnáctičlenný chirurgický tým má do Iráku odletět ještě letos v prosinci. Armádní instruktoři odcestují až příští rok.

Konec jedné éry: Saúdové si půjčili 430 miliard od globálních investorů

20.10.  |  euro.cz

Saúdská Arábie prodala ve středu dluhopisy v hodnotě 17,5 miliardy dolarů (430,7 miliardy korun). Vůbec poprvé v historii se tak největší světový exportér ropy zadlužil na globálním finančním trhu. Jde o další krok saúdskoarabské vlády ve snaze zalepit obří rozpočtové výpadky způsobené nízkou cenou ropy. Emitované obligace mají splatnost 5, 10 a 30 let a pro investory přestavují díky relativně vysokým výnosům zajímavou příležitost.

Volkswagen dál šetří: v plánu má uspořit 100 miliard ročně

20.10.  |  euro.cz

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard korun) ročně. Tři miliardy eur z toho mají firmě ušetřit její operace v Německu.
« Předchozí 1 2 3 4 450 899 1347 1796

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.