Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Všechny zprávy

Soud v Ostravě poslal Vítkovice Power Engineering do úpadku

25.08.  |  Financninoviny.cz

Ostrava 25. srpna (ČTK) - Ostravský krajský soud dnes poslal společnost Vítkovice Power Engineering do úpadku. ČTK to řekla mluvčí soudu Lucie Olšovská. Firma, která je součástí strojírenského holdingu podnikatele Jana Světlíka, dluží přes dvě miliardy korun. Z toho zhruba 500 milionů korun jsou dluhy po splatnosti. Soud jmenoval insolvenčním správcem Davida Vandrovce.

Brněnské veletrhy módy budou největší za posledních pět let

25.08.  |  Financninoviny.cz

Brno 25. srpna (ČTK) - Brněnské veletrhy módy Styl a Kabo, které se konají od soboty do pondělí, budou největší za posledních pět let. Přijede nejvíce vystavovatelů, kteří si také objednali největší výstavní plochu, řekla dnes na tiskové konferenci ředitelka módních veletrhů Gabriela Císařová. Výstavní prostory jsou vyprodané a stále neustupuje trend, kdy se do Brna vracejí vystavovatelé, kteří několik let scházeli. A s nimi přicházejí i nové firmy.

Ruské obchody Eldorado patřící PPF a EMMA jsou prý na prodej

25.08.  |  Financninoviny.cz

Moskva 25. srpna (ČTK) - Ruský prodejce elektroniky a domácích spotřebičů Eldorado je prý na prodej. Informoval o tom dnes ruský deník RBC s odvoláním na zdroje v investiční komunitě. Eldorado vlastní české investiční skupiny PPF a Emma Capital. Obě firmy agentuře Reuters řekly, že jednají o budoucnosti ruské firmy s mnoha stranami, bližší informace neposkytly.

Důvod nedostatku bytů v Británie odhalen: nejsou cihly

25.08.  |  euro.cz

Britské stavebnictví řeší netradiční problém, který má však velké následky. Klesá počet dostupných cihel, což vede k nedostatku bytových jednotek a vyšším cenám za bydlení. Kvůli brexitu může být ještě hůř.

Španělská ekonomika pokračuje navzdory politické krizi v silném růstu

25.08.  |  euro.cz

Španělská ekonomika pokračovala ve druhém čtvrtletí v silném růstu s podporou vysokých spotřebních výdajů i solidního vývozu. Hrubý domácí produkt země (HDP) proti předešlému čtvrtletí stoupl o 0,8 procenta a v celoročním přepočtu se zvýšil o 3,2 procenta.

Merkelová v Praze. Sledujte on-line přenos

25.08.  |  euro.cz

Budoucnost Evropské unie, otázka migrace, pokračování česko-německého strategického dialogu a spolupráce ve vědě a výzkumu jsou hlavními tématy dnešní návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové, která se v Praze setká s premiérem Bohuslavem Sobotou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem. Sledujte on-line přenos, který celou návštěvu Merkelové mapuje.

Země živitelka: Toman chce kvóty pro české zboží, Zeman zrušení sankcí

25.08.  |  euro.cz

Na pultech českých obchodů by měly být povinně dvě třetiny až 80 procent českého zboží, přejí si potravináři. Při zahájení 43. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích k tomu vyzval vládu prezident Agrární komory a Potravinářské komory Miroslav Toman. Prezident Miloš Zeman na akci zopakoval, že sankce EU uvalené na Rusko škodí českým vývozcům.

Brusel vyšetřuje danění globálních firem. USA se to nelíbí

25.08.  |  euro.cz

Spojené státy veřejně kritizují Evropskou unii kvůli vyšetřování příznivějších daňových režimů pro nadnárodní firmy jako Apple dohodnutých s vládami v Irsku a několika dalších evropských zemí.

Pražská burza klesá, výrazně ztrácejí Fortuna i VIG

25.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. srpna (ČTK) - Pražská burza dnes otočila směr a klesá, index PX do 11:00 oslabil o 0,31 procenta na 855,38 bodu. Výrazně ztrácí akcie sázkové společnosti Fortuna, nedaří se ani pojišťovně VIG a Monetě Money Bank. Ve větším zisku je zatím jen textilka Pegas Nonwovens. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Toman: Na pultech by mělo být povinně až 80 procent zboží z ČR

25.08.  |  Financninoviny.cz

České Budějovice 25. srpna (ČTK) - Na pultech českých obchodů by měly být povinně dvě třetiny až 80 procent českého zboží, přejí si potravináři. Při zahájení 43. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích k tomu dnes vyzval vládu prezident Agrární komory a Potravinářské komory Miroslav Toman. Chtěl by tak podpořit zemědělce, kteří prodávají kvůli přebytkům na evropském trhu vepřové maso a mléko za podnákladové ceny.

Senát chce převod pozemků okolo domů opět osvobodit od DPH

25.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. srpna (ČTK) - Převod pozemků okolo domů by měl být podle Senátu opět osvobozen od daně z přidané hodnoty. Počítá s tím senátorská novela, jejíž návrh dnes horní komora schválila. Novelu nyní dostanou k posouzení vláda a Sněmovna.

Podnikatelská nálada v Německu nečekaně klesla

25.08.  |  Financninoviny.cz

Berlín 25. srpna (ČTK) - Podnikatelská nálada v Německu se tento měsíc nečekaně zhoršila a index nálady klesl nejníže od prosince 2014. Podnikatelé se po rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii stali méně optimističtí a hodnotí hůře svou současnou i budoucí situaci. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.

Ruská Sberbank vykázala ve druhém čtvrtletí rekordní zisk

25.08.  |  Financninoviny.cz

Moskva 25. srpna (ČTK) - Největší ruská banka Sberbank hospodařila ve druhém čtvrtletí s rekordním čtvrtletním ziskem. Čistý zisk činil 145 miliard rublů (53,5 miliardy Kč), a zvýšil se tak ze 118 miliard rublů v prvních třech měsících roku, což byl dosavadní rekordní čtvrtletní údaj. Loni ve druhém čtvrtletí zisk činil 54,2 miliardy rublů. Sberbank působí i v České republice.

Merkelovou čekají v Praze jednání se Zemanem a Sobotkou i protesty

25.08.  |  euro.cz

Budoucnost Evropské unie, otázka migrace, pokračování česko-německého strategického dialogu a spolupráce ve vědě a výzkumu budou hlavními tématy čtvrteční návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové, která se v Praze setká s premiérem Bohuslavem Sobotou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem. Euro.cz připravuje on-line přenos, který bude návštěvu Merkelové mapovat.

Spotřeba nealkoholických nápojů loni vzrostla o 6 pct

25.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. srpna (ČTK) - Spotřeba nealkoholických nápojů v Česku loni vzrostla o zhruba šest procent. Každý Čech tak vypil v průměru 212 litrů různých nápojů, předloni to bylo 200 litrů. Za růstem spotřeby stálo především horké loňské počasí. Uvedla to dnes Unie evropských asociací nealkoholických nápojů (UNESDA).

Německé akcie ztrácejí

25.08.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index DAX odepisuje 0,8 % na 10540,41 b. ...

Dluh Čechů roste. Za rok o 134 miliard

25.08.  |  euro.cz

Celkový dluh obyvatel Česka dosáhl koncem druhého čtvrtletí 1,89 bilionu korun, což je o 134 miliard meziročně více. Počet lidí s dluhem se meziročně mírně zvýšil o 26 tisíc na 3,06 milionu. Stejně tak se mírně zvýšil počet úvěrových smluv, o 36 tisíc na 5,85 milionu. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

Češi dluží 1,89 bilionu Kč, o 134 miliard více než před rokem

25.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. srpna (ČTK) - Celkový dluh obyvatel ČR dosáhl koncem druhého čtvrtletí 1,89 bilionu korun, což je o 134 miliard meziročně více. Počet lidí s dluhem se meziročně mírně zvýšil o 26.000 na 3,06 milionu. Stejně tak se mírně zvýšil počet úvěrových smluv, o 36.000 na 5,85 milionu. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

Síti obchodů Pet Center loni vzrostly tržby o 16 pct. na 767 mil.

25.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. srpna (ČTK) - Největší české síti obchodů se zvířaty, zvířecím krmivem a potřebami Pet Center loni vzrostly tržby o 16 procent na 767 milionů korun. Zisk klesl o pět procent z předloňských 10,3 milionů korun. ČTK to řekl ředitel sítě Dalimil Čech. Společnost loni otevřela 11 nových prodejen, nyní jich provozuje 104, hlavně v obchodních centrech. Podle Čecha je ale stále prostor na další expanzi, ročně firma v ČR obslouží 2,7 milionu lidí.

Čerství absolventi nastupují do zaměstnání. Jaká bude jejich daňová vratka za rok 2016?

25.08.  |  Redakce  |  Finance.cz

Během prázdnin a v září nastupuje do svého prvního zaměstnání na standardní pracovní smlouvu řada absolventů středních škol, vyšších odborných škol a vysokých škol. Za rok 2016 vznikne těmto zaměstnancům nárok na daňovou vratku. Proč? A jak vysoká bude?

Začátek školního roku provětrá peněženku

25.08.  |  Redakce  |  Finance.cz

Prázdniny pomalu končí a pro rodiče školáků nastává období nákupů. Začátek školy je spojen s výdaji za školní výbavu, ale nemálo peněz vydají rodiče také za oblečení, kroužky, stravování a v některých případech i za jízdné, pokud děti musí do školy dojíždět.

Textilce Pegas Nonwovens klesly v pololetí výnosy o 4,5 procenta

25.08.  |  Financninoviny.cz

Znojmo 25. srpna (ČTK) - Výrobci netkaných textilií ze Znojma Pegasu Nonwovens klesly v prvním pololetí meziročně výnosy o 4,5 procenta na 106,7 milionu eur (2,9 miliardy Kč). Důvodem je negativní vliv poklesu cen polymerů, tedy základní suroviny. Tento vliv se dařilo kompenzovat nárůstem objemů prodeje, uvedl v dnešní tiskové zprávě mluvčí společnosti Jan Židek.

Evropské futures oslabují o 0,3 %

25.08.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Fortuna zvýšila zisk o 12 procent, pomohlo i fotbalové Euro

25.08.  |  euro.cz

Čistý zisk sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 12,1 procenta na 5,4 milionu eur (zhruba 146 milionů korun). Objem přijatých sázek rostl téměř o čtvrtinu na 511,6 milionu eur (13,8 miliardy korun). Čistý zisk mírně překonal odhady analytiků.

Čtvrtletní zisk nizozemské firmy Ahold stoupl o 7,3 procenta

25.08.  |  Financninoviny.cz

Amsterodam 25. srpna (ČTK) - Nizozemské maloobchodní společnosti Ahold stoupl v prvním čtvrtletí očištěný provozní zisk o 7,3 procenta na 355 milionů eur (9,6 miliardy Kč). Výsledky překonaly očekávání analytiků díky růstu na všech trzích. V České republice, kde firma provozuje obchody Albert, se zisk zvýšil o 75 procent na sedm milionů eur (189,2 milionů Kč), uvedla firma v dnešním prohlášení.

Čistý zisk Fortuny v pololetí vzrostl o 12 procent na 146 mil. Kč

25.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. srpna (ČTK) - Čistý zisk sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 12,1 procenta na 5,4 milionu eur (zhruba 146 milionů korun). Objem přijatých sázek rostl téměř o čtvrtinu na 511,6 milionu eur (13,8 miliardy korun). ČTK o tom informoval mluvčí firmy Petr Šrain. Čistý zisk mírně překonal odhady analytiků.

Pohonné hmoty v ČR zdražily, benzin je zpět nad 29 Kč/l

25.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. srpna (ČTK) - Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu po více než měsíci zdražily. Nejprodávanější benzin Natural 95 se vrátil nad hranici 29 korun za litr, průměrně se prodává za 29,06 Kč. Cena nafty od minulé středy vzrostla o 14 haléřů na průměrných 27,60 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Dohoda po půl století. Válka v Kolumbii končí

25.08.  |  euro.cz

Kolumbijská vláda a povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) oznámili dosažení dohody, která má ukončit půl století trvající válku. Konflikt si od roku 1964 vyžádal na 260 tisíc obětí a sedm milionů uprchlíků. Dohodu je potřeba ještě schválit v referendu, které se uskuteční 2. října, oznámil kolumbijský prezident Juan Manuel Santos.

Americké dilema: politici se přou o válečné drony

25.08.  |  euro.cz

Lidskoprávní organizace v USA protestují proti používání smrtících útoků bezpilotními letouny. Aby je vláda uklidnila, zveřejnila detaily tajné armádní legislativy.

Čína vládne těžbě ropy v Severním moři

25.08.  |  euro.cz

Největším producentem ropy v Severním moři se stala čínská státní společnost CNOOC. Do popředí se dostala i díky daňové úlevě bývalého britského ministra financí George Osborna. Ačkoli význam těžby ropy v Severním moři upadá, posiluje angažovanost Číny obavy Britů.

Vesmírná mise NASA chce objasnit počátky života na Zemi

25.08.  |  euro.cz

Americká vesmírná agentura NASA spouští ambiciózní projekt, jehož cílem je získat další informace o počátku života na Zemi. K asteroidu Bennu vyšle sondu, která by za sedm let měla donést zpátky cenné materiály.

V Č. Budějovicích dnes začíná Země živitelka s 382 vystavovateli

25.08.  |  Financninoviny.cz

České Budějovice 25. srpna (ČTK) - Na výstavišti v Českých Budějovicích se v následujících šesti dnech představí 382 vystavovatelů a své výrobky nabídne 105 obchodníků z 22 zemí. Dnes tam začne 43. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Jde o největší tuzemskou zemědělskou oborovou akci, loni ji navštívilo přibližně 102.000 lidí.

Daňový bonus v příkladech

25.08.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Daňovou povinnost je možné snížit o daňové zvýhodnění na děti. Když je daňové zvýhodnění vyšší než vypočtená daň z příjmu, potom vzniká nárok na daňový bonus. Jaké jsou podmínky pro čerpání daňového bonusu a kdo nemůže daňový bonus dostat?

Americké akcie klesly, trh čeká na vyjádření šéfky Fedu

24.08.  |  Financninoviny.cz

New York 24. srpna (ČTK) - Akcie na amerických trzích dnes oslabily. Investoři nadále zvažují pravděpodobnost brzkého zvýšení úrokových sazeb a zaměřují se na nadcházející vystoupení šéfky americké centrální banky (Fed), které by mohlo vnést do této otázky větší světlo.

Po zemětřesení ve střední Itálii zemřelo nejméně 247 lidí

24.08.  |  euro.cz

Počet obětí středečního zemětřesení ve střední Itálii se zvýšil na 247, předchozí zprávy hovořily o 159 mrtvých. Další stovky osob utrpěly zranění, někteří jsou v kritickém stavu.

Po zemětřesení ve střední Itálii zemřelo nejméně 120 lidí

24.08.  |  euro.cz

Zemětřesení v Itálii si dnes vyžádalo 120 mrtvých a 368 zraněných. Novou bilanci oznámil italský premiér Matteo Renzi, který navštívil oblasti postižené katastrofou. Poslední údaj civilní ochrany byl 73 mrtvých.

Pfizer se rozjel. Další akvizice míří na antibiotika

24.08.  |  euro.cz

Největší americká farmaceutická společnost Pfizer koupí od britské společnosti AstraZeneca její divizi malomolekulárních antibiotik. Pfizer dá za divizi více než 1,5 miliardy dolarů (36 miliard korun), sdělila dnes AstraZeneca. Ta před dvěma roky odmítla návrh Pfizeru na své převzetí za 120 miliard dolarů.

Studie: závislost české ekonomiky na Německu zesiluje

24.08.  |  euro.cz

Význam Německa pro tuzemskou ekonomiku roste. Od roku 2010 se zvýšil export českých firem do sousední země o více než polovinu, import vzrostl o 60 procent. Zhruba čtyři tisíce německých investorů drží rovněž největší podíl (21,9 procenta) zahraničního kapitálu v ČR a Německo je s podílem 32 procent nejvýznamnější exportní destinací tuzemských podniků. Vyplývá to z analýzy Asociace malých a středních podniků a živnostníků a Komerční banky.

Senát chce zpřísnění zákona o prokazování původu majetku

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Navrhovaný zákon o prokazování původu majetku opětovně projednají poslanci. Senát v něm chce na návrh koaliční ČSSD snížit rozdíl mezi nárůstem jmění poplatníka a jeho vykázanými příjmy, při kterém by ho finanční správa mohla k prokázání původu majetku vyzvat a případně jej zdanit. Zatímco vláda navrhla hranici sedm milionů korun, horní komora požaduje dnešním verdiktem pětimilionovou mez. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) s úpravou souhlasil.

Rada pro veřejný dohled nad auditem zřejmě získá více pravomocí

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Rada pro veřejný dohled nad auditem pravděpodobně získá více pravomocí. Nově má místo Komory auditorů kontrolovat kvalitu auditů u firem veřejného zájmu, tedy bank nebo pojišťoven, a bude také moci udělovat sankce. Změnu pravidel dnes Senát hladce schválil. Normu nyní dostane k posouzení prezident.

Polská burza uzavřela obchodování smíšeně

24.08.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index WIG 30 odepsal 0,3 % na 2036,21 b...

Pražskou burzu dne vytáhly nahoru banky, nejlépe si vedla Erste

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Pražskou burzu dnes vytáhly k zisku akcie všech tří bankovních titulů. Každá z bank si polepšila alespoň o procento, Erste Bank o téměř 2,5 procenta. Index PX zejména jejich vlivem vzrostl o 0,86 procenta na 858,06 bodu. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Ceny ropy klesly kvůli překvapivému růstu zásob v USA

24.08.  |  Financninoviny.cz

New York/Londýn 24. srpna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, severomořská ropa Brent se tak dostala pod 49 dolarů za barel. Zpráva o překvapivém růstu zásob suroviny ve Spojených státech totiž obnovila obavy investorů ohledně nadměrných dodávek na trh.

Dolar roste, trh čeká na setkání centrálních bankéřů

24.08.  |  Financninoviny.cz

New York 24. srpna (ČTK) - Americký dolar dnes zpevňuje a kurz eura vůči němu klesl na týdenní minimum. Investoři se zaměřují na nadcházející setkání světových centrálních bankéřů v USA a zejména na páteční projev šéfky americké centrální banky (Fed) Janet Yellenové.

Washington: Důkazy o Gülenově vině Turci nepředložili

24.08.  |  euro.cz

Spojené státy spolupracují s Tureckem na posuzování důkazů spojených s případným vydání duchovního Fethullaha Gülena, který dlouhodobě žije v USA a jehož Ankara viní ze zosnování neúspěšného pokusu o puč v Turecku. Uvedl to dnes americký viceprezident Joe Biden během návštěvy Turecka.

Trenky jako přestupek? Skupina Ztohoven nespáchala trestný čin

24.08.  |  euro.cz

Vyvěšení červených trenýrek na Hradě skupinou Ztohoven nebylo trestným činem. Obvodní soud pro Prahu 1 dnes proto postoupil případ Obvodnímu úřadu Prahy 1, který rozhodne zda se jednalo o přestupek.

Pojišťovny budou zřejmě moci podnikat v EU s jednotným pasem

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Pojišťovny pravděpodobně budou moci od příštího roku podnikat v EU na základě tzv. jednotného evropského pasu, který už nyní mohou používat banky. Počítá s tím vládní novela zákona o pojišťovnictví, kterou dnes schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Vzor bitcoin. Čtyři banky společně pracují na digitální měně

24.08.  |  euro.cz

Čtveřice bankovních kolosů se spojila za účelem vytvoření nového digitálního platidla. Potenciálně jde o miliardy dolarů. Noví spojenci ale napřed musejí přesvědčit regulátory, tedy centrální banky.

Po zemětřesení ve střední Itálii zemřelo nejméně 73 lidí

24.08.  |  euro.cz

Na 73 se vyšplhal počet obětí dnešního zemětřesení v Itálii. Novou bilanci mrtvých oznámil italský úřad civilní obrany. Poslední neoficiální údaj hovořil o 63 obětech.

Prioritní stavby? Hlavně dálniční obchvaty

24.08.  |  euro.cz

Vláda dnes schválila seznam devíti dopravních staveb, pro které nebude nutné opakovat celý proces posuzování dopadu na životní prostředí (EIA). Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Kabinet již v červnu přijal zákon, který u vybraných staveb umožní pokračovat v přípravě bez potřeby opakovat proces EIA. Nyní kabinet definoval, o které stavby jde.

EU se zastala řeckých statistiků před obviněními z manipulací

24.08.  |  Financninoviny.cz

Brusel/Atény 24. srpna (ČTK) - Evropská unie dnes vstoupila do sporu o řecké ekonomické statistiky a zastala se bývalého šéfa statistického úřadu ELSTAT Andrease Georgia před staronovými obviněními. Evropská komisařka pro zaměstnanost Marianne Thyssenová prohlásila, že úřad s údaji o řeckém dluhu v letech 2010-15 nemanipuloval, a vyzvala Atény, aby taková obvinění důrazně odmítly.

Všechny bankovní účty budou v registru, má to pomoci policii

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Všechny účty, které vedou tuzemské banky a záložny svým klientům, budou evidovány v centrálním registru. Předlohu, která má podle vlády pomoci v boji s daňovými úniky nebo s financováním terorismu, dnes schválil Senát. Registr, který povede Česká národní banka, nebude obsahovat údaje o zůstatcích na kontech. Na vstupy do evidence bude podle návrhu zákona dohlížet sněmovní komise.

Pololetní zisk ropného gigantu PetroChina klesl o 98 procent

24.08.  |  Financninoviny.cz

Peking 24. srpna (ČTK) - Čistý zisk největšího čínského producenta ropy a zemního plynu PetroChina se v prvním pololetí meziročně propadl o 98 procent na 531 milionů jüanů (1,9 miliardy Kč). Ve stejném období loni zisk činil 25,4 miliardy jüanů, uvedla dnes firma. Hospodaření tohoto státního podniku tvrdě zasáhly nízké ceny ropy a plynu, ale také pomalejší růst poptávky po ropných produktech.

Pfizer koupí aktiva divize antibiotik od společnosti AstraZeneca za 725 mil. dolarů

24.08.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Farmaceutická společnost Pfizer oznámila záměr koupit divizi antibiotik od společnosti AstraZeneca za 725 mil. dolarů. Pfizer zaplatí 550 mil...

Bouzov zůstane státu. Německý řád se žalobou neuspěl

24.08.  |  euro.cz

Jedna z nejznámějších moravských památek, hrad Bouzov na Olomoucku, zůstane ve vlastnictví státu. Rozhodl o tom dnes olomoucký okresní soud, který zamítl žalobu Německého řádu na Národní památkový ústav (NPÚ).

Vláda schválila materiál k výstavbě vodních nádrží

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Ministerstvo zemědělství zřejmě začne s projektovou přípravou na nádržích ve středních Čechách v Senomatech a v Šanově. Ty by mohly začít fungovat v roce 2022. Vyplývá to z materiálu ohledně boje proti suchu, který dnes schválila vláda. Na twitteru o tom informoval mluvčí vlády Martin Ayrer.

Žebříčku aktuálně nejbohatších lidí z 19 různých zemí vévodí Gates

24.08.  |  euro.cz

Počet multimiliardářů rok do roku stoupá. Pokud k nim nepatříte (stejně jako většina smrtelníků), máme pro vás malou útěchu – někteří mají na bankovkách ustláno jen díky svým movitým rodičům (samozřejmě to neplatí pro všechny). Jak vypadají a kolika penězi disponují ti nejbohatší lidé planety?

Vláda schválila materiál k digitálnímu vysílání Českého rozhlasu

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Český rozhlas by mohl spustit řádné digitální vysílání na konci letošního roku nebo v příštím roce. Počítá s tím návrh rozvoje zemského digitálního vysílání Českého rozhlasu, který dnes schválila vláda. Informoval o tom na twitteru mluvčí vlády Martin Ayrer. ČRo by měl získat vysílací frekvence ve třetím pásmu na pět let.

Konec fenoménu? Zájem o pokémony prudce klesá

24.08.  |  euro.cz

Nebývalý zájem o mobilní hru Pokemon Go začal prudce klesat. Během jednoho měsíce přišlo úspěšné dílo společnosti Niantic o patnáct milionů každodenních uživatelů.

Nezaměstnanost v Polsku klesla na 8,6 procenta, nejníže za 25 let

24.08.  |  Financninoviny.cz

Varšava 24. srpna (ČTK) - Míra nezaměstnanosti v Polsku v červenci klesla na 8,6 procenta z červnových 8,8 procenta. Dostala se tak na nejnižší úroveň za čtvrt století. Vyplývá to z dnešních údajů tamního statistického úřadu.

Poručík Sobotka

24.08.  |  euro.cz

Premiér Bohuslav Sobotka se již těší na nadcházející návštěvu Angely Merkelové a chce s ní probírat vedle odmítání uprchlických kvót především vytvoření fungl nové společné evropské armády, protože Evropa potřebuje chránit své hranice.

Pracovní agentury budou zřejmě muset skládat kauce

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Vláda schválila změnu pravidel agenturního zaměstnávání. Agentury mají mimo jiné platit kauci při vstupu na trh a vyšší pokuty v případě pochybení. Novelu zákona o zaměstnanosti musí ještě posoudit Parlament. O postoji vlády informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru.

Polská burza po poledni obchoduje smíšeně; Grupa Azoty a Globe Trade Centre po výsledcích

24.08.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index WIG 30 odepisuje 0,4 % na 2041,73 b...

Turecko útočí na pozice IS v Sýrii

24.08.  |  euro.cz

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice, vedené USA, ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u pohraničního severosyrského města Džarabulus. Podle světových agentur, které se odvolávají na tureckou armádu, vjela na území Sýrie i desítka tanků. Podle televize NTV jich bylo až dvacet. V oblasti jsou hlášeny tvrdé boje, radikálové z IS palbu opětují.

ČNB upravila pěti bankám sazby ke krytí systémového rizika

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Česká národní banka upravila na základě celoevropských pravidel sazby kapitálové rezervy ke krytí systémového rizika pěti největším tuzemským bankám. Sazbu České spořitelně a ČSOB ve výši tří procent banka nezměnila, Komerční bance jí zvýšila z 2,5 procenta na tři procenta a UniCredit Bank z jednoho procenta na dvě procenta. Nově také zavedla sazbu i pro Raiffeisenbank, a to jedno procento. Centrální banka o tom informovala dnes na internetu. Rezervy ve stanovené výši musí banky udržovat od ledna.

Prezidentský kandidát bude dál potřebovat 50 tisíc podpisů

24.08.  |  euro.cz

Vláda nechce měnit Ústavu, potřebný počet podpisů pro kandidáta prezidentské volby tak zůstane na 50 tisících, ale podporovatelé budou muset napsat číslo dokladu.

Pražská burza navázala na úterní růst, dopoledne přidala procento

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Pražská burza dnes dopoledne navázala na úterní růst. Index PX byl hodinu před polednem výše o 0,94 procenta na 858,70 bodu. Víc než tříprocentním růstem táhnou burzu vzhůru akcie Erste Bank, klesají cenné papíry energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna zůstala téměř beze změny vůči euru, k dolaru o několik haléřů oslabila.

Komora: Novela zákoníku práce je v předloženém znění zbytečná

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Novela zákoníku práce je podle zástupců zaměstnavatelů v předloženém znění zbytečná, protože neřeší problémy českého trhu práce. Novinářům to dnes řekl prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Podle něho jde o bezzubý návrh, který neřeší skutečné problémy pracovního trhu, nepřináší potřebnou liberalizaci a zvýšení flexibility trhu práce.

Poslední týden na svobodě. Dalík má jít do vězení nejpozději 1. září

24.08.  |  euro.cz

Lobbista Marek Dalík by měl nastoupit do vězení nejpozději 1. září, uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. V pražské Ruzyni si má odpykat čtyřletý trest za kauzu související s nákupem obrněnců pandur. Soud vynesl pravomocný rozsudek nad Dalíkem na konci letošního května po téměř dvouletém procesu. Případem se ještě bude zabývat Nejvyšší soud, kam Dalík podal dovolání.

Vítek smí sloučit CPI a Orco Property Group

24.08.  |  euro.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil převzetí lucemburské developerské firmy Orco Property Group S.A. skupinou CPI podnikatele Radovana Vítka. Transakce nenaruší hospodářskou soutěž. Rozhodnutí je pravomocné, úřad se spojením zabýval ve zjednodušeném řízení.

Jako centrální banka. Saudská Arábie slovy hýbe ropným trhem

24.08.  |  euro.cz

Centrální banky se již dávno naučily, že slova mohou rozhoupat i uklidnit trhy. Podobnou moc nyní využívají hráči na trhu s ropou. Hlavně Saudská Arábie, která platí za „ropnou centrální banku“.

Antimonopolní úřad povolil spojení Orco Property Group a CPI

24.08.  |  Financninoviny.cz

Brno 24. srpna (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil převzetí lucemburské developerské firmy Orco Property Group S.A. skupinou CPI podnikatele Radovana Vítka. Transakce nenaruší hospodářskou soutěž. Rozhodnutí je pravomocné, úřad se spojením zabýval ve zjednodušeném řízení, oznámil dnes v tiskové zprávě.

Jak stát podporuje školáky a studenty?

24.08.  |  Lukáš Pololáník  |  Finance.cz

S blížícím se začátkem školního roku čekají rodiče i studenty nemalé výdaje. Stát ale přispívá školákům a studentům především na dopravu a bydlení. Dále je možné čerpat přídavek na dítě nebo sociální stipendium. Rodiče těch nejmenších si sníží daně díky školkovnému.

Německá burza smazala ranní ztráty

24.08.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index DAX posiluje o 0,09 % na 10602,07 b...

Degraduje guvernérka Yellenová Fed?

24.08.  |  saxo247

Co můžeme očekávat od pátečního symposia Fedu v Jackson Hole Autor: John J. Hardy, vedoucí oddělení forexu, Saxo Bank   Dlouhodobá snaha médií odhadnout pravděpodobnost a načasování dalšího zvýšení sazeb ze strany Fedu už nikoho nebaví, protože se změnila v pouhou otázku, zda Fed v nejbližší době zvýší sazby alespoň jednou, nebo vůbec. Pouze výsledek brexitu a...

Začátkem školního roku pojišťovny evidují více úrazů dětí

24.08.  |  ČTK  |  Finance.cz

Pojišťovny pravidelně zaznamenávají zvýšení počtu dětských úrazů začátkem školního roku. Ve srovnání s prázdninami jich loni bylo téměř o pětinu více. Nejvíce stoupl počet úrazů u dětí ve věku od 11 do 14 let, o více než polovinu. Začátek školního roku tak pro děti bývá nejrizikovějším obdobím.

Tržby Kapsche se zvýšily o třetinu, dostaly se nad 4 miliardy

24.08.  |  euro.cz

Kapsch TrafficCom zvýšil v prvním fiskálním čtvrtletí tržby i zisk. Zatímco čistý zisk za tři měsíce do konce června vzrostl o osm procent na 12,4 milionu eur (335,1 milionu korun), tržby se zvýšily o 30 procent na 152,3 milionu eur (4,1 miliardy korun). Rakouský provozovatel mýtných systémů vlastní firmu Kapsch Telematic Services, která je v České republice zodpovědná za provoz elektronického systému výběru mýtného.

Německá ekonomika zpomalila růst. Přebytek rozpočtu je rekordní

24.08.  |  euro.cz

Tempo růstu německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalilo ve srovnání s předchozími třemi měsíci na 0,4 procenta z 0,7 procenta v prvním čtvrtletí. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje z počátku srpna. K růstu přispěly hlavně vývoz, státní výdaje a soukromá spotřeba, které vykompenzovaly nižší firemní investice.

Senát schválil vznik regulátora na železnici

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik dnes schválil Senát. Úřad bude taky chránit spoje objednané a financované z veřejných peněz proti komerčním linkám. Na starosti bude mít i přístup k letecké infrastruktuře.

Pražská burza posiluje díky finančnímu sektoru

24.08.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index PX roste o 0,44 % na 854,4 b...

Důvěra v českou ekonomiku v srpnu meziměsíčně stoupla o 1,4 bodu

24.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. srpna (ČTK) - Důvěra v českou ekonomiku se v srpnu meziměsíčně zvýšila o 1,4 bodu na 96,8 bodu. Stoupla důvěra podnikatelů i spotřebitelů. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Proti loňskému srpnu je celková důvěra vyšší o 1,1 bodu.

Maloobchodní řetězce zneužívají podle dodavatelů své postavení

24.08.  |  ČTK  |  Finance.cz

Maloobchodní řetězce zneužívají své dominantní postavení na trhu, domnívá se 79 procent jejich dodavatelů. Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo zpracovat ministerstvo zemědělství. Z pohledu férového a oboustranně vyváženého přístupu vůči dodavatelům nejlépe vyšly řetězce Coop, Globus a Billa, naopak nejhůře Lidl a Kaufland.

Růst německé ekonomiky ve čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta

24.08.  |  Financninoviny.cz

Berlín 24. srpna (ČTK) - Tempo růstu německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalilo ve srovnání s předchozími třemi měsíci na 0,4 procenta z 0,7 procenta v prvním čtvrtletí. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje z počátku srpna. K růstu přispěly hlavně vývoz, státní výdaje a soukromá spotřeba, které vykompenzovaly nižší firemní investice.

Po zemětřesení ve střední Itálii zemřelo nejméně 63 lidí

24.08.  |  euro.cz

Dnešní zemětřesení v Itálii si podle aktualizované oficiální bilance vyžádalo nejméně 63 mrtvých. Uvedla to agentura ANSA, která vychází z informací úřadů a ze zjištění svých zpravodajů. Oficiálně oznámená bilance prozatím činí 38 mrtvých.

Po zemětřesení ve střední Itálii zemřelo nejméně 38 lidí

24.08.  |  euro.cz

Silné zemětřesení, které v noci na středu postihlo střední Itálii a zničilo řadu domů, si podle podle aktuální bilance úřadu civilní ochrany vyžádalo nejméně 38 lidských životů. Úřady se obávají, že počet obětí se zvýší, neboť pod troskami ve vnitrozemské oblasti je stále neupřesněný počet lidí. Epicentrum bylo nedaleko regionu Aquila, kde v roce 2009 při podobně silném zemětřesení zemřelo přes 300 osob.

Po zemětřesení ve střední Itálii zemřelo nejméně 21 lidí

24.08.  |  euro.cz

Silné zemětřesení, které v noci na dnešek postihlo střední Itálii a zničilo řadu domů, si podle agentury ANSA vyžádalo nejméně 21 lidských životů. Úřady se obávají, že počet obětí poroste, neboť záchranné operace v plném rozsahu začaly postupně až po východu slunce. Několik postižených měst a obcí ohlásilo, že pod troskami budou zřejmě další lidé, které otřesy překvapily ve spánku. České ministerstvo zahraničí zatím nemá informace o tom, že by živel postihl i Čechy.

Po zemětřesení ve střední Itálii zemřelo nejméně třináct lidí

24.08.  |  euro.cz

Silné zemětřesení, které v noci na dnešek postihlo střední Itálii a zničilo řadu domů, si podle poslední bilance vyžádalo nejméně 13 lidských životů. Úřady se ale obávají, že počet obětí poroste, neboť záchranné operace v plném rozsahu začaly postupně až po východu slunce. Několik postižených měst a obcí ohlásilo, že pod troskami budou zřejmě další lidé, které otřesy překvapily ve spánku. České ministerstvo zahraničí zatím nemá informace o tom, že by živel postihl i Čechy.

Úpadek prodeje švýcarských hodinek pokračuje, důvodů je několik

24.08.  |  Michaela Malátná  |  Finance.cz

Trh se švýcarskými hodinkami nadále upadá. Podle odborníků za to může citelné posílení franku i teroristické útoky, které otřásly Evropou. Jen za poslední půlrok se export snížil o 10,6 procenta a tento negativní trend dále pokračuje. Mají také nového konkurenta – takzvané chytré hodinky, což některé výrobce přimělo přidat do svých hodinek nové elektronické funkce.

Miliardář z minipivovaru. Ken Grossman se veze na pivní vlně

24.08.  |  euro.cz

Boom minipivovarů neprožíváme jen v Česku. Američana Kena Grossmana katapultoval zájem o kvalitní pivo do žebříčků boháčů. Majitel Sierra Nevada Brewing Company vydělal na zlatavém moku více než miliardu dolarů.

Microsoft není dinosaurus. V inovacích se vyrovná Applu

24.08.  |  euro.cz

Pověst o „konzervativním“ Microsoftu a „pokrokářském“ Applu tak docela neplatí. Co se týče inovací, nejsou zaměstnanci Microsoftu proti Applu vůbec pozadu. Pracovní prostředí v impériu Billa Gatese navíc inovacím přeje stále více, naznačuje nová studie.

Tesla Model S je díky nové baterii rychlejší než Ferrari

24.08.  |  euro.cz

Kalifornský výrobce elektromobilů představil nejnovější evoluci svého klíčového modelu. Nová baterie mu dává delší dojezd a ještě lepší akceleraci.

Vyšší příjem, ale nižší daně

24.08.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

V praxi dochází k situaci, že má zaměstnanec vyšší mzdu než v minulosti a ještě k tomu platí dokonce nižší daně. Jak je to možné? Podívejme se na vybrané případy.

Akcie v USA díky technologickým firmám a statistice vzrostly

23.08.  |  Financninoviny.cz

New York 23. srpna (ČTK) - Akcie ve Spojených státech dnes posílily. K růstu nejvíce přispěly technologické společnosti, díky kterým se index Nasdaq během dne dostal na nové rekordní maximum, a nejnovější statistika o prodeji domů.

Ceny ropy obnovily růst, Brent znovu na 50 dolarech

23.08.  |  Financninoviny.cz

New York/Londýn 23. srpna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes smazaly počáteční ztráty a severomořská ropa Brent se vrátila k 50 dolarům za barel. Trh odpoledne povzbudily zprávy, podle nichž by se Írán mohl připojit k zásahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) na podporu cen.

Polská burza zakončila obchodování smíšeně

23.08.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Index WIG 30 odepsal 0,4 % na 2041,73 b...

Dolar kvůli nervozitě kolem načasování růstu úroků oslabuje

23.08.  |  Financninoviny.cz

New York 23. srpna (ČTK) - Americký dolar kvůli nejistotě kolem dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech oslabuje vůči většině předních světových měn. Investoři nyní čekají na páteční projev šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové.

Babiš chce rozšířit pravomoci celníků na trestné činy

23.08.  |  euro.cz

Ministerstvo financí chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy, k čemuž je nyní oprávněna pouze policie. Rozšíření pravomocí Celní správy úřad plánuje od roku 2019. Uvedl to dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO). Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který už dříve oznámil od ledna vznik finanční policie, považuje záměr za nesystémový a problematický. Celní správa podle něj trestné činy vyšetřovat neumí a není na to připravena personálně ani odborně.

Chovanec: Posílení pravomocí celníků je nesystémový krok

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Vyšetřování trestných činů musí zůstat u policie, míní ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Záměr ministra financí Andreje Babiše (ANO) na posílení pravomocí celníků považuje za nesystémový a problematický. Celní správa podle něj trestné činy vyšetřovat neumí a není na to připravena personálně ani odborně. Chovancovo vyjádření ČTK poskytla mluvčí vnitra Lucie Nováková.

Pražská burza posílila díky rakouským finančním titulům

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Pražská burza dnes za nízké obchodní aktivity posílila. Index PX si připsal 0,52 procenta na 850,72 bodu. Nahoru ho táhly Erste Bank a pojišťovna VIG. Dařilo se také akciím Monety Money Bank či petrochemického Unipetrolu. Ztrácely naopak z větších emisí Komerční banka, operátor O2 a energetická společnost ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

ČSSD podle poslance Votavy odmítá, aby celníci suplovali policii

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Sociální demokracie je proti tomu, aby celní správa jakkoliv suplovala pravomoci policie, uvedl v tiskovém prohlášení poslanec Václav Votava. Ministerstvo financí dnes ohlásilo záměr, podle kterého by celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. Votava považuje za logické obnovení finanční policie.

Firma CTP chce od města souhlasy či náhradu do 29. srpna

23.08.  |  Financninoviny.cz

Hradec Králové 23. srpna (ČTK) - Společnost CTP Invest, která v H. Králové bez povolení rozestavěla obchodní park, dala městu lhůtu na splnění svých požadavků. Město by podle firmy mělo do 29. srpna poskytnout souhlasy se stavbou příjezdové cesty na městských parcelách nebo uhradit škodu ve výši osmi milionů eur (220 milionů Kč) či zahájit jednání o smírném řešení. Pokud město ve lhůtě nezareaguje, skončí spor u soudu, uvedla v dopise firma. S obsahem dopisu dnes seznámil zastupitele hradecký primátor Zdeněk Fink.

Prodejce elektroniky Best Buy oznámil výsledky, které překonaly očekávání; akcie +17 %

23.08.  |  Cinert Vojtěch  |  Fio banka

Americký prodejce elektroniky Best Buy dnes před otevřením trhů oznámil výsledky, které překonaly očekávání analytiků. Akcie reagují...

Češi ukázali směr. Celý svět chce do Chorvatska

23.08.  |  euro.cz

Chorvatsko je podle agentury teflSearch nejčastěji vyhledávanou světovou turistickou destinací na Googlu. Letošní rok by podle Raiffeisenbank měl být pro Chorvaty žijící z turismu zásadní. Zisky sektoru, který v zemi pravděpodobně poroste již sedmý rok v kuse, by měly pokořit rekord a poprvé v historii se vyšplhat přes hranici osmi miliard eur.

Prodej rodinných domů v USA byl v červenci nejvyšší za devět let

23.08.  |  Financninoviny.cz

Washington 23. srpna (ČTK) - Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech v červenci nečekaně prudce vzrostl a jeho tempo se dostalo na nejvyšší úroveň za téměř devět let. Dnešní údaje amerického ministerstva obchodu odrážejí dobrou situaci na americkém pracovním trhu a nízké sazby hypotečních úvěrů. Růst trhu obytných realit podporuje celou ekonomiku.

V insolvenčním řízení jsou již tři firmy z Vítkovice Holding

23.08.  |  Financninoviny.cz

Ostrava 23. srpna (ČTK) - Už tři firmy z holdingu Jana Světlíka jsou v insolvenčním řízení. Podniky ze skupiny Vítkovice Holding zaměstnávají 8000 lidí, ale podle ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) úřad práce zatím neregistruje oznámení o hromadném propouštění. V insolvenčním řízení je společnost Vítkovice Power Engineering, u níž dnes Krajský soud v Ostravě rozhodl o ustavení prozatímního věřitelského výboru a také Vítkovice Gearwork. Návrh na insolvenci na sebe v pondělí podala i společnost Vítkovice Envi, která vyrábí nádrže a zaměstnává 100 lidí.

Delphi a Mobileye společně pracují na systému autonomního řízení

23.08.  |  euro.cz

Přední výrobci automobilových součástek Delphi a Mobileye spojí síly při vývoji systému autonomního řízení aut. Od roku 2019 jej chtějí dát k dispozici menším automobilkám, které na vlastní vývoj nemají prostředky.

Parkovací zóny: Praha a Středočeský kraj zapomněly jednat

23.08.  |  euro.cz

Vedení Prahy udivila výzva Středočeského kraje, aby zrušila plánované zavedení parkovacích zón na území Prahy 5 a 6 do té doby, než budou vybudována záchytná parkoviště. Uvedl to primátorčin náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Zóny začnou platit ve středu. Středočeský kraj tvrdí, že zóny poškodí Středočechy, kteří dojíždějí do metropole za prací.

Vývoj měnových párů

23.08.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Celníci by mohli od 2019 vyšetřovat trestné činy, navrhuje MF

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Ministerstvo financí chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy, k čemuž je nyní oprávněna pouze policie. Rozšíření pravomocí Celní správy úřad plánuje od roku 2019. Uvedl to dnes na tiskové konferenci ministr financí Andrej Babiš (ANO). Trestné činy mohou vyšetřovat celníci ve většině zemí EU, dodalo ministerstvo.

V řízení s Vítkovice Power Engineering je zřízen věřitelský výbor

23.08.  |  Financninoviny.cz

Ostrava 23. srpna (ČTK) - V insolvenčním řízení se společností Vítkovice Power Engineering dnes Krajský soud v Ostravě rozhodl o ustavení prozatímního věřitelského výboru. Bude šestičlenný a jeho členy jsou například banky. Vyplývá to z usnesení zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Celkové závazky společnosti Vítkovice Power Engineering, která míří do úpadku, přesahují 2,3 miliardy korun. Tato částka zahrnuje dluhy po splatnosti i před splatností.

Analýza: Podíl investic na HDP má Česko nejvyšší v EU

23.08.  |  euro.cz

Podle analýzy Úřadu vlády tvoří investice v České republice větší podíl na hrubém domácím produktu než ve většině zemí EU. Zatímco loni byl podíl investic na HDP 25,8 procenta, průměr EU v roce 2015 činil 19,4 procenta. Investice tak v ČR v uplynulých dvou letech podpořily ekonomický růst.

Analýza: Podíl investic na HDP Česka je v EU nejvyšší

23.08.  |  euro.cz

Podle analýzy Úřadu vlády tvoří investice v České republice větší podíl na hrubém domácím produktu než ve většině zemí EU. Zatímco loni byl podíl investic na HDP 25,8 procenta, průměr EU v roce 2015 činil 19,4 procenta. Investice tak v ČR v uplynulých dvou letech podpořily ekonomický růst.

Varšavská burza po pondělní pauze opět míří do červených čísel

23.08.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index WIG 30 odepisuje 0,7 % na 2035,83 b...

Červenec přerušil hypoteční šňůru rekordů

23.08.  |  Libor Ostatek  |  Finance.cz

Během devatenácti po sobě jdoucích měsíců padaly rekordy poskytnutých hypoték, což se změnilo až v prvním prázdninovém měsíci. I přesto, že je pokles oproti červnovým 24 miliardám korun značný, byl červencový objem 15,2 mld. Kč druhý nejlepší v historii. Úvěry ze stavebního spoření však nijak nezazářily, poskytl se objem 3,4 mld. Kč, což je sotva průměrný výkon.

Gates letos zbohatl o pětinu. Vlastní majetek za 90 miliard dolarů

23.08.  |  euro.cz

Hodnota majetku nejbohatšího člověka světa Billa Gatese se vyhoupla na nové mnohaleté maximum 90 miliard dolarů (2,2 bilionu korun). Proti prvním měsícům roku zakladatel společnosti Microsoft zbohatl o téměř 20 procent.

Předlužená Británie: v problémech je více než 1,5 milionu rodin

23.08.  |  euro.cz

Extrémní zadlužení ohrožuje stále větší počet britských domácností. Důvodem je „kolaps“ hodnoty platů.

Pavel Prouza: Nejsme jako Uber. Ziskový ale BlaBlaCar být musí

23.08.  |  euro.cz

„Sdílená ekonomika potřebuje jasný právní rámec,“ tvrdí šéf české pobočky BlaBlaCar Pavel Prouza a za její přesnou definici hodlá lobovat u státních orgánů. „Nejsme jako Uber. Ziskoví ale být musíme,“ dodává s tím, že servisní poplatek za služby největší evropské spolujízdy v Česku bude v příštím roce nevyhnutelný.

Hejtman Novák komunikuje s šéfy vítkovických firem v insolvenci

23.08.  |  Financninoviny.cz

Ostrava 23. srpna (ČTK) - Problémy některých společností ze skupiny Vítkovice Machinery Group podle moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD) nebudou mít přímý dopad na zaměstnanost. \"Samozřejmě to vypovídá o nedobré finanční kondici některých dcer společnosti Vítkovice Machinery Group v rámci celého holdingu. Já jsem přesvědčen, že to není nic, co by bylo v tom byznysovém světě neobvyklé. Ba naopak, jsem ve spojení s představiteli akciové společnosti Vítkovice Machinery Group s tím, že ten proces je řízený a je zvládnutelný v případě reorganizace,\" řekl Novák.

Do Itálie letos přeplulo 70 tisíc uprchlíků. Umírá jich stále více

23.08.  |  euro.cz

Přes Středozemní moře do Itálie přeplulo letos v prvním pololetí 70 tisíc uprchlíků. Při pokusu doplout do Evropy jich 2900 zemřelo, je to o 37 procent víc než ve stejném období loňského roku. Dnes to podle agentury AP v Berlíně oznámili zástupci Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Marksová: Hromadné propouštění z Vítkovic zatím nahlášeno nebylo

23.08.  |  Financninoviny.cz

Třinec 23. srpna (ČTK) - Úřad práce zatím neregistruje oznámení o hromadném propouštění z holdingu Vítkovice. Na tiskové konferenci v Třinci to dnes uvedla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Dvě z firem holdingu na sebe podaly v posledních insolvenci. K dřívějšímu vyhlášení insolvence firmy Vítkovice Power Engineering, o jejímž případném úpadku rozhodne soud tento týden, se přidala společnost Vítkovice Envi, která je stoprocentní dceřinou společností Vítkovice Power Engineering.

Budvar vyhrál v Itálii další spory o ochranné známky

23.08.  |  euro.cz

Pivovar Budějovický Budvar vyhrál v Itálii dva soudní spory o ochranné známky. Jeden spor vedl s českým podnikem konkurenční belgicko-brazilský pivovarnický koncern Anheuser-Busch InBev (ABI) a druhý italský dovozce piv od ABI, firma Birra Peroni Industriale. Budvar vede již více než století spory o značku Budweiser, většinu z nich v posledních letech vyhrál.

EK schválila plány ČR na podporu vodní energie a bioplynu

23.08.  |  Financninoviny.cz

Brusel 23. srpna (ČTK) - Evropská komise schválila České republice dva programy na podporu výroby elektřiny z vodní energie a produkce tepla z bioplynu. Komise to dnes oznámila v tiskové zprávě. Česko chce na tyto programy vynaložit celkem 740 milionů Kč.

Vysoká škola: Na jaké výdaje se připravit?

23.08.  |  Andrea Papoušková  |  Finance.cz

Prázdniny se neúprosně blíží ke konci a mnohým z vás se brzy otevřou brány vysokoškolského života. Jak se na tuto změnu připravit? S jakým výdaji počítat, abychom obzvláště ty první měsíce finančně ustáli? Pokud se vás to tento rok prozatím ještě netýká, určitě nebude na škodu, když se již s předstihem podíváte, jak moc budete jako vysokoškolák zatěžovat vaši peněženku.

Pražská burza dnes mírně roste, pomáhá jí ČEZ

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Pražská burza dnes roste, index PX v 11:00 stoupl o 0,18 procenta na 847,79 bodu. Nahoru mu pomáhají zejména akcie ČEZ. Roste i většina finančních titulů, výjimkou je Komerční banka, jejíž cenné papíry klesají. Zlevňují i akcie operátora O2. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v srpnu mírně zrychlil

23.08.  |  Financninoviny.cz

Londýn 23. srpna (ČTK) - Tempo růstu aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v srpnu mírně zrychlilo. Ukázaly to dnes předběžné údaje organizace Markit. Příliv nových zakázek ve zpracovatelském sektoru ale navzdory pokračujícímu snižování cen zpomalil, což je nepříznivý signál pro další vývoj. Výsledky průzkumu mezi nákupními manažery naznačují, že tempo růstu ekonomiky eurozóny se ve třetím čtvrtletí pohybuje kolem 0,3 procenta.

Hradecký kraj chce podepsat smlouvy s dopravci v září

23.08.  |  Financninoviny.cz

Hradec Králové 23. srpna (ČTK) - Královéhradecký kraj chce smlouvy s dopravci, kteří budou od 1. ledna 2017 v kraji zajišťovat autobusovou dopravu, podepsat v září. Novinářům to dnes řekl hejtman hradeckého kraje Lubomír Franc (ČSSD). Krajští radní na svém pondělním jednání schválili některé připomínky dopravců, ti mají své nabídky podat do 31. srpna.

Vítkovice Envi z Vítkovice Holding na sebe navrhla insolvenci

23.08.  |  Financninoviny.cz

Ostrava 23. srpna (ČTK) - Další firma z vítkovického holdingu Jana Světlíka na sebe podala návrh na insolvenci. Společnost Vítkovice Envi, která vyrábí nádrže a zaměstnává 100 lidí, zároveň žádá povolení reorganizace. Má celkové dluhy kolem 155 milionů. Jde o stoprocentní dceřinou společnost firmy Vítkovice Power Engineering, která o vyhlášení insolvence a reorganizaci požádala už před časem a soud o případném úpadku rozhodne tento týden. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Vítkovice Holding Eva Kijonková.

Putin patří do blázince, řekl v přímém přenosu opozičník

23.08.  |  euro.cz

Za malý skandál označují dnes ruská média začátek kampaně před zářijovými parlamentními volbami. Opoziční politik se totiž v přímém přenosu na obrazovkách státní televize odvážil vyzvat k sesazení prezidenta Vladimira Putina, který v popularitě stále kraluje ruským žebříčkům obliby.

Vítkovický zmar: návrh na insolvenci podala Envi

23.08.  |  euro.cz

Další firma z vítkovického holdingu Jana Světlíka na sebe podala návrh na insolvenci. Společnost Vítkovice Envi, která vyrábí nádrže a zaměstnává 100 lidí, zároveň žádá povolení reorganizace. Jde o stoprocentní dceřinou společnost firmy Vítkovice Power Engineering, která o vyhlášení insolvence požádala už před časem a soud o případném úpadku rozhodne tento týden. Uvedla to mluvčí společnosti Vítkovice Holding Eva Kijonková.

Spor VW s dodavateli končí, dodávky se obnoví co nejrychleji

23.08.  |  euro.cz

Automobilka Volkswagen se dohodla na řešení sporu se dvěma svými dodavateli, který negativně zasáhl provoz šesti závodů koncernu. Dohoda počítá s uzavřením dlouhodobého partnerství mezi Volkswagenem a oběma dodavateli a s co nejrychlejším obnovením dodávek. Spor zasáhl i slovenskou divizi Volkswagenu, nedotkl se ale české automobilky Škoda Auto, která je také součástí koncernu.

Celníci by mohli vyšetřovat trestné činy od roku 2019

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Rozšíření pravomocí celníků na vyšetřování daňových zločinů by mohlo platit od roku 2019. Na tiskové konferenci to dnes oznámila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. K vyšetřování daňových trestných činů je nyní oprávněna pouze policie. Ministerstvo financí ale musí změny projednat s ministerstvem spravedlnosti, protože úpravy si vyžádají novelu trestního řádu. Návrh chce ministerstvo financí (MF) v následujících týdnech předložit vládě.

Boje se světelnými meči brzy realitou. Připravuje je Disney

23.08.  |  euro.cz

Americká společnost Disney zažádala o patent na souboje světelných mečů. Přesněji řečeno na něco, co střety mečů s laserovými střelami známé z televizních obrazovek má velice realisticky připomínat.

Pojišťovně VIG klesl pololetní zisk o téměř 18 procent

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group (VIG) klesl v prvním pololetí čistý zisk o 17,5 procenta na 201,3 milionu eur (5,4 miliardy Kč). Za poklesem jsou zejména nízké úrokové sazby, uvedla dnes pojišťovna, která působí i v České republice a s jejímiž akciemi se obchoduje na pražské burze.

Vývoj měnových párů

23.08.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Hospodářská komora se zastala MŽP kvůli vodnímu zákonu

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Hospodářská komora ČR se zastala ministerstva životního prostředí ohledně jeho postupu při přípravě novely zákona o vodách. Ministerstvo postupovalo při přípravě novely zákona korektně, sdělila dnes ČTK viceprezidentka komory Irena Bartoňová Pálková. Kritici varovali, že novela by mohla zdražit poplatky za vodu až o 17 procent. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) označil tento výpočet za nepravdivý. Přesto se rozhodl novelu z jednání vlády stáhnout. Oznámil také, že nenavrhne nic, co by mohlo cenu vodného a stočného zvýšit.

MF chce, aby celníci mohli vyšetřovat trestné činy

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Ministerstvo financí navrhuje, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy, k čemuž je nyní oprávněna pouze policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování trestních oznámení i u dalších daní, nyní je to u DPH a spotřebních daní. Spolu s tím by podle MF celníci měli získat kompetence k vyhledávání, zajišťování a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Vyplývá to z koncepce rozvoje Celní správy v oblasti trestního řízení, kterou dnes na tiskové konferenci představil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Takové pravomoci podle něj mají mají celníci ve většině okolních zemí.

Brabec stáhl návrh na zvýšení poplatků, ČSSD viní z pokrytectví

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvítal rozhodnutí ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) stáhnout z jednání vlády novelu zahrnující návrh na zvýšení poplatků za čerpání spodních vod. ČSSD by ho ve vládě nepodpořila, uvedl na twitteru. Brabec má přístup vládních partnerů za pokrytecký. Kampaň sociálních demokratů v tisku označil za \"podrazáckou\". Sobotka v inzerátech uvádí, že ČSSD je proti zdražování vody a zve k říjnovým krajským a senátním volbám.

Frankfurtská burza otevřela v plusu

23.08.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index DAX roste o 0,54 % na 10550,54 b...

Pražská burza osciluje kolem nuly

23.08.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index PX oslabuje o 0,13 % na 845,15 b...

OpenKapsch

23.08.  |  euro.cz

Dvěma bývalým pražským primátorům hrozí podmínka kvůli Opencard. Pražský městský soud v těchto dnech rozhoduje o tom, jestli Tomáš Hudeček a Bohuslav Svoboda spolu s dalšími obžalovanými nesou vinu na tom, že hlavní město utrpělo téměř 25 milionovou škodu, když prodloužilo smlouvu se softwarovou firmou, která údajně nevýhodně fungování karty zajišťovala. Soud by měli bedlivě sledovat zejména lidé na ministerstvu dopravy.

Úpadek švýcarských hodinek pokračuje, důvodů je několik

23.08.  |  euro.cz

Trh se švýcarskými hodinkami nadále upadá. Podle odborníků za to může citelné posílení franku i teroristické útoky, které otřásly Evropou. Jen za poslední půlrok se export snížil o 10,6 procenta a tento negativní trend dále pokračuje. Mají také nového konkurenta – takzvané chytré hodinky, což některé výrobce přimělo přidat do svých hodinek nové elektronické funkce.

Merkelová volá po větší kontrole pohybu osob

23.08.  |  euro.cz

Evropa potřebuje společný registr cest do a ze schengenského prostoru, je přesvědčena německá kancléřka Angela Merkelová. V Německu chce více kamerových systémů a moderní techniku pro sledování internetu. Řekla to deníku Ruhr Nachrichten. Nová bezpečnostní opatření nedávno představil ministr vnitra Thomas de Maiziére, o dalších se diskutuje.

Sklizeň na jihu Moravy skončila, výnosy jsou vyšší než loni

23.08.  |  Financninoviny.cz

Brno 23. srpna (ČTK) - Sklizeň obilí a řepky na jižní Moravě skončila, průměrné výnosy jsou vyšší než loni, u některých plodin i výrazně. Obilovin zemědělci sklidili 6,23 tuny z hektaru, což je o půl tuny více než loni a nejvíce za posledních pět let. Výnos u řepky je 3,85 tuny z hektaru, což je dokonce o 650 kilogramů z hektaru více. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Motivační dopis se vyplatí poslat i tam, kde ho nevyžadují

23.08.  |  Redakce  |  Studentskefinance.cz

Součástí životopisu může být motivační dopis. V jakých případech se ho vyplatí do firem poslat a jak ho vytvořit?

MŽP stahuje z vládního jednání novelu zákona o vodách

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí stahuje z vládního jednání novelu zákona o vodách, která měla podle kritiků zvednout poplatky za vodu až o 17 procent. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Dodal, že pokud předloží do vlády novelu někdy znovu, nebude již žádným způsobem cenu vody zvyšovat. Vláda se měla materiálem zabývat ve středu. Proti novele v posledních dnech vystoupili sociální demokraté, odboráři i provozovatelé vodovodní soustavy.

Tvrdý boj bratrů Rathů. Navzájem na sebe podali žaloby

23.08.  |  euro.cz

Spory bývalého poslance a hejtmana Davida Ratha a jeho bratra Michala kvůli dědictví po otci budou mít soudní dohru. Michal Rath podal na někdejšího vlivného politika žalobu, v níž ho viní ze zanedbání péče o umírajícího otce. Exposlanec zase na bratra podal trestní oznámení, v němž sourozence viní z krádeže šperků po matce.

Futures na evropské indexy v plusu

23.08.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Reálná mzda v ČR stoupla o 7,7 %

23.08.  |  ČTK  |  Finance.cz

Průměrná nominální hrubá mzda vzrostla v Česku v letech 2007 až 2015 o 26,3 procenta. Reálná mzda, tedy nominální mzda snížená o inflaci, se po přepočtu pomocí indexu spotřebitelských cen zvýšila o 7,7 procenta. Vyplývá to z výpočtu poradenské společnosti Trexima, která reagovala na výpočet britské odborové centrály Trades Union Congress, podle níž činil růst reálné mzdy v Česku jen 1,1 procenta.

Žně v Česku spějí k závěru, sklizeno je 90 pct. ploch obilovin

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Žně v Česku spějí k závěru, sklizeno je již 90,3 procent ploch osetých základními obilovinami a téměř všechny plochy řepky. Průměrný výnos je mírně vyšší než loni i předloni, u obilovin činí 6,36 tuny na hektar a u řepky 3,57 tuny. ČTK to dnes oznámila mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková. Žně ale letos postupují pomaleji, loni byly v této době v podstatě u konce.

Prague-Up a Cross Club vám dají ochutnat „novou“ Prahu

23.08.  |  euro.cz

Praha se probouzí. Ve vzduchu je cítit něco nového a vzrušujícího. Vznikají osobité projekty a neobyčejná místa. Mění se životní styl a způsoby trávení volného času.

Trump může být větší psychopat než Hitler, tvrdí studie

23.08.  |  euro.cz

Donald Trump si do do psychopatických rysů nic nezadá s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem či římským císařem Neronem. Tvrdí to studie vědců z britské Oxfordské univerzity, která srovnávala hodnoty psychopatických rysů osobnosti dvojice amerických prezidentských kandidátů Trumpa a Hillary Clintonové s významnými politickými osobnostmi minulosti. Newyorský magnát svou sokyni výrazně předčil.

Trump může být větší psychopat než Hitler tvrdí studie

23.08.  |  euro.cz

Donald Trump si do do psychopatických rysů nic nezadá s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem či římským císařem Neronem. Tvrdí to studie vědců z britské Oxfordské univerzity, která srovnávala hodnoty psychopatických rysů osobnosti dvojice amerických prezidentských kandidátů Trumpa a Hillary Clintonové s významnými politickými osobnostmi minulosti. Newyorský magnát svou sokyni výrazně předčil.

Noční jednání spor Volkswagenu s dodavateli nevyřešilo

23.08.  |  Financninoviny.cz

Berlín 23. srpna (ČTK) - Spor mezi automobilkou Volkswagen a dvojicí jejích dodavatelů, který se dotýká šestice německých továren a ovlivní téměř 28.000 zaměstnanců, nevyřešila ani dlouhá noční jednání. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčí firem, podle nichž obě strany sporu stále hledají jeho řešení.

Čína jako světová filmová jednička? Už tomu věří i IMAX

23.08.  |  euro.cz

Americká společnost IMAX obrací svou pozornost na Čínu. Se zábavní společností Dalian Wanda uzavřela začátkem srpna největší smlouvu ve své historii, v jejímž rámci postaví v Číně v příštích šesti letech 150 nových kin. V tomto směru překoná více než dvojnásobně počet takových kinosálů ve Spojených státech.

Babiš bude informovat o záměrech MF rozšířit pravomoci celníků

23.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. srpna (ČTK) - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) představí na dnešní tiskové konferenci dlouhodobou koncepci rozvoje Celní správy v oblasti trestního řízení. Podle dřívějších informací ministerstvo chce, aby celnici mohli v budoucnu vyšetřovat daňové trestné činy, k čemuž je nyní oprávněna pouze policie. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) přitom na začátku srpna oznámil od ledna vznik finanční policie, která by se měla zaměřit především právě na daňovou kriminalitu.

Nízké příjmy a důchod

23.08.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Občanům s nízkými příjmy se odchodem do důchodu životní úroveň příliš nemění. Měsíční důchod je nižší než mzda dosahovaná před dosažením důchodového věku o jednotky procent. Při výpočtu důchodu je totiž zastoupen prvek solidarity. Každoročně je však výpočet důchodu pro lidi s nízkými příjmy méně výhodný než v předchozích letech.

Ceny amerických akcií se výrazněji nezměnily

22.08.  |  Financninoviny.cz

New York 22. srpna (ČTK) - Americké akcie uzavřely dnešní obchodování bez výraznějších změn. Pokles energetického sektoru, za kterým stály nižší ceny ropy, byl kompenzován růstem akcií biotechnologických společností. Ty podpořila velká akvizice ve farmaceutickém průmyslu.

Ceny ropy klesly o tři procenta, Brent se vrátil pod 50 dolarů

22.08.  |  Financninoviny.cz

New York/Londýn 22. srpna (ČTK) - Světové ceny ropy se dnes propadly zhruba o tři procenta, severomořská ropa Brent se tak vrátila pod hranici 50 dolarů za barel. K poklesu cen přispěly vyhlídky na růst dodávek suroviny z Iráku a Nigérie i zpráva o stoupajícím vývozu pohonných hmot z Číny.

Frankfurtská burza na úvod týdne ztratila

22.08.  |  Spousta Tomáš  |  Fio banka

Frankfurtská burza si v dopoledních hodinách připisovala až 1 %. Po obědě se však propadla do červeného a chvílemi naopak ztrácela až 1...

Polská burza v úvodu týdne nenašla jasný směr

22.08.  |  Spousta Tomáš  |  Fio banka

Index WIG 30 dnes uzavřel na úrovni 2 049 b. (+0,1 %)...

Pokles akcií ČEZ a Komerční banky stáhl burzu do minusu

22.08.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. srpna (ČTK) - Pražská burza vstoupila do nového týdne poklesem. Index PX dnes odepsal 0,15 procenta na 846,29 bodu. Dolů jej táhly zejména akcie ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Nová role legendy: Bryantovy miliony pomohou mladým firmám

22.08.  |  euro.cz

Není to ani půl roku, co basketbalista Kobe Bryant ukončil aktivní kariéru a už se pustil do velkého byznysového projektu. Založil fond rizikového kapitálu, který má připraveno 100 milionů dolarů pro technologické a mediální firmy.

Sarkozy plánuje znovu usilovat o prezidentské křeslo

22.08.  |  euro.cz

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy dnes oznámil kandidaturu v listopadových primárkách své pravicové strany Republikáni k prezidentským volbám 2017. Oznámil to podle agentury Reuters na Facebooku. Sarkozy to také uvádí ve své nové knize, která podle agentury AFP vyjde ve středu.
« Předchozí 1 2 3 4 445 890 1334 1778

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.