Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Všechny zprávy

ČR uspěla v arbitráži s WNC Factoring kvůli Škodaexportu

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Ministerstvo financí uspělo v arbitráži s britskou společností WNC Factoring, která požadovala ve sporu od státu dvě miliardy korun. Firma tvrdila, že byla poškozena pochybeními České republiky v procesu privatizace společnosti Škodaexport a také následným neposkytnutím úvěru od České exportní banky, což podle ní zapříčinilo úpadek společnosti. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí.

Polské akcie dnes odpoledne v mírném záporu

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index WIG 30 odepisuje 0,2 % na 2603,71 b...

Transformovaným fondům klesl loni zisk o 900 mil. na 2,81 mld. Kč

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Transformovaným fondům penzijních společností klesl v roce 2016 zisk o asi 900 milionů na 2,81 miliardy Kč. Zhodnocení peněz účastníků tak lze odhadovat od 0,5 do 1,0 procenta, informovala dnes ČTK Asociace penzijních společností. Inflace činila loni 0,7 procenta.

JPMorgan zařadí české dluhopisy do indexů rozvíjejících se trhů

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Americká banka JPMorgan vyřadí české státní korunové dluhopisy ze svých indexů rozvinutých trhů a zařadí je od dubna mezi dluhopisové indexy rozvíjejících se zemí GBI-EM. Banka ve sdělení klientům podle agentury Reuters uvedla, že toto rozhodnutí přijala poté, co hrubý národní produkt Česka na hlavu zůstal tři roky po sobě pod hranicí vyžadovanou pro rozvinuté trhy. Podle JPMorgan by měl tento krok posílit poptávku po českých dluhopisech.

Beneš: ČEZ řeší, zda nenajít Škodě Praha strategického partnera

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Energetická společnost ČEZ řeší, zda nenajít strategického partnera společnosti Škoda Praha, kterou stoprocentně vlastní. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Nový partner by podle něj mohl firmu dostat na rozvojové trhy. Možností je také použít firmu jako subjekt, který by mohl fungovat více v proexportní politice pro český stát, uvedl.

Zisk Bundesbanky loni kvůli nákupům dluhopisů prudce klesl

23.02.  |  Financninoviny.cz

Frankfurt 23. února (ČTK) - Německá centrální banka loni měla nejnižší zisk za posledních 12 let. Deutsche Bundesbank dnes uvedla, že musela odložit více rezerv proti případným ztrátám z nákupů dluhopisů, které uskutečňuje jako součást Evropské centrální banky (ECB) v rámci jejího stimulačního programu.

Představenstvo ČEZ oznámí návrh dividendy nejpozději v dubnu

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Představenstvo energetické společnosti ČEZ oznámí navrhovanou dividendu z loňského zisku nejpozději v dubnu. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. V posledních čtyřech letech vyplatila firma akcionářům pokaždé podíl na zisku ve výši 40 korun za akcii před zdaněním. Jakou výši dividendy navrhne vedení firmy tentokrát, nechtěl Beneš komentovat.

Fortuna koupí Hattrick za 2,3 mld.Kč a stane se lídrem v Rumunsku

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Sázková společnost Fortuna koupí 100procentní podíl v irské firmě Hattrick Sports Group. Za podíl zaplatí 85 milionů eur, což je v přepočtu 2,3 miliardy korun, a případných dalších maximálně 50 milionů eur (1,35 miliardy korun) v případě dobré budoucí výkonnosti kupovaných aktivit. Díky akvizici se Fortuna stane lídrem trhu v Rumunsku a expanduje také do Chorvatska a Španělska. Fortuna to oznámila v tiskové zprávě, cenu akvizice ČTK potvrdil mluvčí Petr Šrain.

ČSÚ: Dvě třetiny energií používají české domácnosti k vytápění

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Zhruba dvě třetiny energií, které české domácnosti spotřebují, používají k vytápění. V roce 2015 to bylo 196.585 terajoulů. Průměrná energetická náročnost českých domácností od roku 1990 klesla o 28 procent na 65 gigajoulů na byt. Téměř 98 procent domácností vlastní televizor, 94 procent má automatickou pračku. Naopak sušičku prádla má pouze každá dvacátá domácnost. Automobil používají dvě třetiny rodin. Vyplývá to z výsledků šetření Energo 2015, které dnes na tiskové konferenci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Televize ProSieben zaznamenala rekordní rok, výhled pozitivní

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Německá společnost ProSiebenSat překonala odhady za 4Q 2016 a zaznamenala rekordní výši obratu za celý rok...

Ptačí chřipka se rozšířila do malochovu v Plzeňském kraji

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Veterináři potvrdili první ohnisko ptačí chřipky v Plzeňském kraji. Jde o malochov v obci Bohy v okrese Plzeň-sever. Chovateli uhynulo sedm ze zhruba 20 slepic, zbytek vykazoval klinické příznaky nákazy. Drůbež byla ve středu utracena, sdělil dnes ČTK Petr Majer ze Státní veterinární správy. Veterináři našli také další ohnisko v Dačicích v Jihočeském kraji. V ČR je tak aktuálně 32 ohnisek nemoci.

Beneš: V ČR už není rentabilní postavit novou uhelnou elektrárnu

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - V Česku už v současnosti není ekonomicky výhodné postavit novou uhelnou elektrárnu. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. Důvodem jsou podle něj nízké velkoobchodní ceny elektřiny a environmentální tlak ze strany Evropské unie. To, že by se situace změnila, označil za velmi nepravděpodobné.

Vývoj cen komodit: Ropa +1,47 %; Zlato +0,41 %

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Ropa a plyn před dnešními daty EIA rostou, zlato po včerejších minutes Fedu mírně přidává...

Německý Henkel ve 4Q 2016 hospodařil dle očekávání, snižuje výhled

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Společnost Henkel prezentovala výsledky za závěr loňského roku v souladu s odhady, snížila však výhled pro rok 2017...

KKCG a Foxconn založili investiční fond pro investice do IT firem

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Investiční skupina KKCG a výrobce elektroniky Foxconn založili investiční fond ETIP (The European Technology Investment Platform). Bude v Evropě investovat do technologických společností a rozvíjet je. Firmy to dnes uvedly v tiskové zprávě. Podle informací ČTK bude mít fond v první fázi k dispozici desítky až stovky milionů eur. Postupně by mohl přibírat další partnery, kteří se budou na investicích podílet.

Jsem rád, že je to za námi, uvedl šéf ČEZ k bytům v Písnici

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš je rád, že firma má za sebou prodej bytů na pražském sídlišti Písnice. Řekl to v rozhovoru s ČTK. ČEZ prodal více než 700 bytů ve veřejné soutěži. Bytové domy od něj letos koupila firma Kennial slovenského podnikatele Pavola Krúpy za asi 1,3 miliardy korun. Nájemníci s prodejem nesouhlasí.

Od loňského podpisu nenastal ve spolupráci ČEZ s Číňany posun

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Od loňského podpisu mezi energetickou společností ČEZ a čínskou skupinou Pinggao zatím nenastal výraznější posun ve spolupráci mezi oběma firmami. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Smlouva byla podepsána loni v březnu při příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku.

ČEZ bude žalovat společnost Škoda JS o další náhrady kvůli odstávce JE Dukovany

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

ČEZ se bude soudně domáhat o náhradu dalších škod souvisejících s problémy s potrubím v JE Dukovany...

Celoroční zisk banky Barclays vzrostl na téměř trojnásobek

23.02.  |  Financninoviny.cz

Londýn 23. února (ČTK) - Zisk přední britské banky Barclays loni před zdaněním vzrostl na téměř trojnásobek a dosáhl 3,2 miliardy liber (102 miliard Kč). Banka dál odprodává své vedlejší aktivity, včetně africké dceřiné banky, a dnes uvedla, že divizi, do níž převedla všechna vedlejší aktiva, rozprodá do konce prvního pololetí.

Německé akcie na zelené nule

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index DAX připisuje 0,01 % na 11999,94 b...

Beneš: ČEZ bude kvůli Dukovanům žalovat Škodu JS o další peníze

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Energetická společnost ČEZ bude žalovat firmu Škoda JS o další peníze v souvislosti s chybnými kontrolami potrubí v Jaderné elektrárně Dukovany. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. ČEZ už loni v listopadu podal na Škodu JS žalobu o náhradu škody 611 milionů korun. Už tehdy uvedl, že částka nemusí být konečná. Plzeňská Škoda JS dlouhodobě tvrdí, že odpovědnost za škody necítí.

Německé veřejné finance loni skončily v přebytku 23,7 mld. eur

23.02.  |  Financninoviny.cz

Berlín 23. února (zpravodaj ČTK) - Německé veřejné finance loni skončily v přebytku 23,7 miliardy eur (640 miliard Kč). Je to nejvyšší přebytek od znovusjednocení Německa v roce 1990, oznámil dnes spolkový statistický úřad.

Ghosn odchází z výkonného vedení Nissanu, zaměří se na alianci

23.02.  |  Financninoviny.cz

Tokio 23. února (ČTK) - Z funkce generálního ředitele japonské automobilky Nissan Motor dnes po 16 letech odešel Carlos Ghosn (62). Zůstává ale předsedou její správní rady a zaměří své schopnosti na snižování nákladů na posílení aliance s francouzským Renaultem a nedávno získaným domácím konkurentem Mitsubishi Motors, informovala agentura Reuters.

Pražská burza otevřela na zelené nule

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index PX připisuje 0,04 % na 973,09 bodu...

Francouzská automobilka PSA Group loni zdvojnásobila zisk

23.02.  |  Financninoviny.cz

Paříž 23. února (ČTK) - Francouzská automobilka PSA Group za loňský rok téměř zdvojnásobila čistý zisk a oznámila, že poprvé po šesti letech vyplatí akcionářům dividendu. Výrobce vozů Peugeot a Citroen v dnešním sdělení rovněž zvýšil střednědobý cíl ziskovosti.

Fortuna plánuje akvizici společnosti Hattrick Sports

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Společnost Fortuna plánuje nákup 100% podílu skupiny Hattrick Sports. Ta provozuje sázkařský byznys v Rumunsku, Chorvatsku a ?...

Německá ekonomika na konci roku výrazně zrychlila

23.02.  |  Financninoviny.cz

Berlín 23. února (ČTK) - Německá ekonomika v posledním loňském čtvrtletí zrychlila tempo růstu proti předchozím třem měsícům na 0,4 procenta z úrovně 0,1 procenta ve třetím čtvrtletí. K výraznému zesílení růstu největší evropské ekonomiky dopomohla soukromá spotřeba, zvýšené státní výdaje i vyšší produkce stavebnictví. Plyne to z dnešních konečných údajů spolkového statistického úřadu.

Futures na evropské indexy blízko nuly

23.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

DAX futures +0,01 %; STOXX Europe 600 futures -0,05...

Ceny pohonných hmot v týdnu mírně vzrostly

23.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. února (ČTK) - Ceny pohonných hmot v ČR už čtvrtý týden rostou jen minimálně. Natural 95 od minulé středy zdražil o čtyři haléře na průměrných 31,28 Kč/l, nafta pak o dva haléře na 30,50 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Benzin a nafta vytrvale zdražovaly od konce loňského listopadu, zhruba před měsícem se ale růst cen výrazně zpomalil.

Jak se změní vaše čistá mzda, když ČSSD zavede progresivní zdanění?

23.02.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Pokud nebudeme zohledňovat 7% solidární daň pro nadstandardní příjmy, tak je v Česku zavedena jednotná 15% sazba daně z příjmu fyzických osob. Díky daňovým slevám a daňovým odpočtům je i při jednotné daňové sazbě daňové zatížení progresivní, v porovnání s většinou zemí OECD je však daňová progrese nižší. ČSSD navrhuje čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Jak by se změnila čistá mzda?

Změna zdravotní pojišťovny? Jak na vyplnění dvou přehledů za rok 2016

23.02.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

OSVČ musí doručit své zdravotní pojišťovně přehled o příjmech a výdajích za rok 2016. Pokud došlo v průběhu roku 2016 ke změně zdravotní pojišťovny, tak je nutné odevzdat přehled o příjmech a výdajích staré i nové zdravotní pojišťovně. Přehled se odevzdává i při nízkém zisku.

Index S&P 500 končí níže, Tesla překonala odhady

22.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

S&P 500 -0,11 %; Nasdaq Composite -0,09 %; Dow Jones +0,16...

Akcie v USA uzavřely smíšeně, dolar po zápisu z Fedu oslabil

22.02.  |  Financninoviny.cz

New York 22. února (ČTK) - Index Dow Jones dnes pokračoval v růstu na nové rekordní maximum. Dow Jones podpořily hlavně akcie chemické firmy DuPont. Zbývající indexy však kvůli zápisu z posledního zasedání centrální banky USA (Fed) oslabily.

Úrokové sazby v USA by mohly růst rychleji, naznačuje zpráva Fedu

22.02.  |  Financninoviny.cz

Washington 22. února (ČTK) - Úrokové sazby ve Spojených státech by se mohly zvyšovat rychleji, než se dosud předpokládalo. Naznačuje to zápis z posledních zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed). Mnoho členů výboru se domnívá, že úroky by bylo vhodné brzy zvýšit v případě, že ekonomika zůstane silná a údaje o inflaci a zaměstnanosti budou v souladu s očekáváním.

Lagardeová chce po Řecku další reformy, po věřitelích čas

22.02.  |  Financninoviny.cz

Berlín 22. února (zpravodaj ČTK) - Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová po dnešním setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v Berlíně ocenila pokroky Řecka ve finanční krizi a jeho ochotu k reformám. Dalších změn ale podle ní bude potřeba celá řada. Účast MMF na další půjčce Aténám v rozhovoru s veřejnoprávní televizí ARD jasně nepotvrdila. Věc však vidí nadějněji.

Německý trh uzavřel se ziskem

22.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index DAX +0,26 % na 11998,59 b...

Pražská burza klesala, její propad brzdil ČEZ a Unipetrol

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Pražská burza dnes klesala, index PX oslabil o 0,18 procenta na 972,72 bodu. Nedařilo se finančnímu sektoru, výjimkou byla pouze Moneta Money Bank. Propad trhu brzdily akcie elektrárenské společnosti ČEZ a petrochemického holdignu Unipetrol. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Autobusoví odboráři v Ústeckém kraji projednají termín stávky

22.02.  |  Financninoviny.cz

Ústí nad Labem 22. února (ČTK) - Odboráři v autobusové dopravě se do pátku rozhodnou, zda posunou termín stávky řidičů, která je zatím v Ústeckém kraji ohlášena na 8. března. ČTK to dnes řekl za odboráře společnosti BusLine Jiří Kuchynka. Dopravní odbory daly kvůli mzdám řidičů autobusů vládě, krajům a zaměstnavatelům ultimátum do 15. března, poté jsou připraveny vyhlásit stávku.

Ropa kvůli silnému dolaru zlevňuje, Brent je za méně než 57 USD

22.02.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 22. února (ČTK) - Ceny ropy dnes klesají, jedním z důvodů je sílící dolar, ve kterém se obchody s ropou uskutečňují. Výraznější pokles ale částečně brzdí optimismus z plnění dohody o snížení těžby, kterou uzavřeli členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a někteří další světoví producenti.

Šéf ČRo Zavoral získá za druhé pololetí odměnu 432.000 Kč

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral dostane za druhé pololetí loňského roku odměnu 432.000 korun. Rozhodla o tom dnes rada ČRo. Splnil podle ní výkonové ukazatele, kterými je vyplacení odměny v plné výši podmíněno, na 90 procent.

Výstavby plynovodu mezi Řeckem a Bulharskem začne roku 2018

22.02.  |  Financninoviny.cz

Sofia 22. února (ČTK) - Výstavba propojovacího plynovodu mezi Řeckem a Bulharskem začne příští rok. Plynovod IGB má pomoci Bulharsku snížit téměř úplnou závislost na dodávkách plynu z Ruska, ročně jím má protéct až jedna miliarda metrů krychlových ázerbájdžánského plynu. Řekl to dnes prozatímní bulharský ministr energetiky Nikolaj Pavlov.

Návrh ČSSD by více zdanil lékaře, kterým vláda přidala

22.02.  |  ČTK  |  Finance.cz

Sociální demokracie by svým návrhem na zavedení vyšších daňových sazeb pro lidi s vyššími výdělky zřejmě více zdanila nemocniční lékaře, kterým v minulých letech opakovaně přidávala. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka by ČSSD touto daňovou změnou potrestala vzdělané a pracovité lidi.

Více než polovina účastnických fondů loni překonala inflaci

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Více než polovina z 27 účastnických fondů dokázala v roce 2016 díky vývoji akciových trhů svou výkonností překonat inflaci. Naopak šest účastnických fondů skončilo v záporných hodnotách. Od počátku doplňkového penzijního spoření jsou výsledky všech fondů v kladných číslech. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy Swiss Life Select. Doplňkové penzijní spoření, které penzijní připojištění od roku 2013 nahradilo, má 537.000 lidí.

Americké akcie otevřely poklesem, S&P 500 odepisuje čtvrt procenta

22.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

S&P 500 -0,24 %; Nasdaq Composite -0,25...

Hotelová společnost AccorHotels měla loni rekordní zisk

22.02.  |  Financninoviny.cz

Paříž 22. února (ČTK) - Největší evropská hotelová společnost AccorHotels vykázala za loňský rok rekordní provozní zisk. Pomohla restrukturalizace a vysoká poptávka v Německu a Británii, která vykompenzovala slabý výkon ve Francii. Společnost současně oznámila, že jejím novým šéfem pro mezinárodní strategii bude bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Provozní zisk loni vzrostl o 3,8 procenta na 696 milionů eur (18,8 miliardy Kč).

Ťok: Vysokorychlostní trať z Prahy do Brna vyjde na 120 až160 mld

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Výstavba vysokorychlostní železniční tratě z Prahy do Brna vyjde, podle navrhovaných variant, na 120 až 160 miliard korun. Trasa kudy povede by měla být známa v roce 2019. Nová trať by měla také ulehčit dojíždění lidem ze Středních Čech do Prahy. Novinářům to po jednání se zástupci Prahy, Brna a tří dotčených krajů řekli premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Futures na americké indexy v mírném záporu

22.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

S&P 500 futures -0,15 %; Nasdaq 100 futures -0,02...

Veterináři loni zkontrolovali SAPU 15krát, chybu našli skoro vždy

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Veterináři loni meziročně zpětinásobili kontroly v pražské libušské tržnici SAPA. Z 15 kontrol bylo 13 se závadami, navrhli pokuty za 400.000 korun, což je meziroční zvýšení na dvacetinásobek. Nejčastějším prohřeškem bylo, že provozovatelé nedokázali prokázat původ masa, řekl dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal.

Snížení DPH na vodné by zákazníci poznali, tvrdí vodohospodář

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Snížení daně z přidané hodnoty (DPH) na vodné a stočné by okamžitě snížilo ceny pro koncové zákazníky, řekl dnes v rozhovoru s ČTK obchodní ředitel pro rozvoj v oblasti vodního hospodářství Veolie Ondřej Beneš. Například v Praze by to podle něj bylo zlevnění o zhruba čtyři koruny za metr krychlový. Pražané aktuálně platí na vodném a stočném 85,42 koruny za metr krychlový. Možnost snížení daně ze současných 15 na deset procent dříve podpořil i ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Dopravní odbory chtějí jednat jen do 15. března, pak hrozí stávka

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Dopravní odbory daly kvůli mzdám řidičů autobusů vládě, krajům a zaměstnavatelům ultimátum. Do 15. března budou jednat, poté jsou připraveny vyhlásit stávku. Novinářům to po dnešním jednání předsednictva Odborového svazu dopravy (OSD) řekl předseda svazu Luboš Pomajbík. Kvůli platům šoférů se dnes sejde s předsedkyní Asociace krajů Janou Vildumetzovou (ANO). Zároveň dnes požádal o schůzku premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).

Vývoj měnových párů: EUR/USD (-0,25 %)

22.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

EK: Český růst je dál robustní, míru investic omezuje byrokracie

22.02.  |  Financninoviny.cz

Brusel 22. února (zpravodaj ČTK) - Ekonomický růst České republiky zůstal přes jisté zpomalení v roce 2016 dál robustní, uvedla dnes Evropská komise ve své analýze stavu české ekonomiky. Dokument kromě jiného připomíná, že v Česku je nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii. Upozorňuje ale také, že náklady na penzijní a zdravotní systém mohou dlouhodobě ohrožovat udržitelnost veřejných financí. Výši investic v ČR podle komise záporně ovlivňuje neefektivita prostředí, spojená především s úrovní regulace a administrativními překážkami.

EK: Obnova hospodářství začala snižovat nezaměstnanost v EU

22.02.  |  Financninoviny.cz

Brusel 22. února (zpravodaj ČTK) - Ekonomická obnova už začala ve většině členských zemí Evropské unie přispívat ke snižování nezaměstnanosti, která je ale stále vyšší než v době před hospodářskou krizí. Uvedla to Evropská komise na základě dnes předložených analýz hospodářské situace 27 z 28 členských zemí bloku. Finanční sektory v některých zemích EU ale ohrožují velké počty nesplácených úvěrů.

Interim manažer pomůže předat podnik, najde nové trhy i vyvede firmu z krize

22.02.  |  Redakce  |  Firemnifinance.cz

Přijde, splní konkrétní zadání, a zase odejde. Tak se dá jednou větou shrnout poslání takzvaného interim manažera. Tyto profesionály, zpravidla s dlouholetou praxí, časovou flexibilitou a citem pro byznys, si firmy najímají na širokou škálu úkolů od vyhledání a vstupu na nové trhy až po provedení společnosti obdobím krize.

EET pokladnu za desetikoruny, nebo pokutu až půl milionu?

22.02.  |  Redakce  |  Finance.cz

Již za týden bude spuštěna druhá etapa elektronické evidence tržeb (EET), do které by se mělo zapojit na 250 000 podnikatelů. Zatím si ale autentizační údaje, nezbytné pro spuštění evidence tržeb prostřednictvím registrační pokladny, vyzvedla jen asi třetina z nich. Ozývají se hlasy o bojkotu nové zákonné povinnosti, ale i vyjádření finanční správy o provádění kontrol ve firmách spadajících do první vlny EET a udělených pokutách.

Zisk ruského ropného gigantu Rosněfť loni klesl téměř o polovinu

22.02.  |  Financninoviny.cz

Moskva 22. února (ČTK) - Čistý zisk největší ruské ropné společnosti Rosněfť se loni propadl téměř o polovinu na 181 miliard rublů (zhruba 80 miliard Kč) z 355 miliard rublů v předchozím roce. Oznámila to dnes firma, jež se podobně jako další těžaři potýkala s nízkými cenami suroviny. V samotném čtvrtém čtvrtletí se ale čistý zisk zdvojnásobil na 52 miliard rublů z 26 miliard ve třetím kvartálu. Hospodářské výsledky byly podle firmy koncem roku podpořeny růstem cen ropy a zvýšením objemu těžby.

Slovenská vláda dala pobídky firmám na investice za 88,5 mil. eur

22.02.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 22. února (zpravodaj ČTK) - Slovenská vláda dnes schválila investiční pobídky čtyřem firmám, které plánují v zemi investovat dohromady zhruba 88,5 milionu eur (2,4 miliardy Kč) a vytvořit 500 pracovních míst. Stát projekty podpoří částkou 11,08 milionu eur (299 milionů korun).

Ochránci webu pochybují o postupu MF při blokování hazardu

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Odpůrci blokování internetu nejsou spokojeni s dnešním rozhodnutí Ústavního soudu, podle kterého může ministerstvo financí přikázat poskytovatelům připojení blokovat nepovolené hazardní hry. Předseda Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že stále není jasné, jak si ministerstvo blokaci konkrétně představuje. Podle mluvčího ministerstva Michala Žurovce zapůsobila už sama účinnost nové regulace, 90 procent provozovatelů už odešlo.

Polská burza mírně roste

22.02.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index WIG 30 si připisuje 0,4 % na 2612,99 b...

Rada ČEZ projedná návrh na snížení počtu členů vedení firmy

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ projedná ve čtvrtek návrh na snížení počtu členů představenstva firmy ze sedmi na šest. ČTK to dnes řekl předseda rady Václav Pačes. Návrh předkládá samo představenstvo, uvedl. ČEZ v úterý potvrdil, že od března sloučí divizi vnějších vztahů a regulace s divizí nové energetiky do jedné s názvem nová energetika a distribuce.

Růst britské ekonomiky v závěru roku zrychlil

22.02.  |  Financninoviny.cz

Londýn 22. února (ČTK) - Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí rostla nejrychlejším tempem za poslední rok. Britský statistický úřad dnes oznámil, že hrubý domácí produkt se oproti třetímu čtvrtletí zvýšil o 0,7 procenta. Opravil tak svůj odhad z konce ledna, podle kterého růst činil pouze 0,6 procenta. V celém loňském roce však britská ekonomika podle zpřesněných údajů stoupla pouze o 1,8 procenta místo původně ohlášených dvou procent.

V jihlavském Motorpalu skončilo insolvenční řízení zahájené loni

22.02.  |  Financninoviny.cz

Jihlava 22. února (ČTK) - V jihlavském Motorpalu s 1250 zaměstnanci v úterý skončilo insolvenční řízení, v němž byla tato strojírenská firma kvůli zadlužení od loňského 18. ledna. Podle usnesení Krajského soudu v Brně podnik splnil podstatné části reorganizačního plánu. Od dnešního dne tak Motorpal opět funguje ve standardním režimu, sdělil dnes ČTK mediální zástupce firmy Karel Samec. Majitelem Motorpalu se loni stala společnost Moto Capital, za níž stojí podnikatel Grzegorz Hóta.

Vývoj měnových párů: EUR/USD (-0,23 %)

22.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Podnikatelská nálada v Německu se v únoru nečekaně zlepšila

22.02.  |  Financninoviny.cz

Berlín 22. února (ČTK) - Podnikatelská nálada v Německu se v únoru překvapivě zlepšila. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnil institut Ifo. Údaje signalizují rostoucí optimismus podniků ohledně vyhlídek německé ekonomiky.

Komora: Letos se chystají zvýšit mzdy tři pětiny podniků

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Mzdy loni zvýšilo zaměstnancům přes 80 procent středních a velkých firem. Dvě pětiny jim vyplatily i 13. plat či mimořádnou odměnu. V letošním roce se chystají svým zaměstnancům přidat tři pětiny podniků, u velkých firem to je dokonce 85 procent. Vyplývá to z nejnovějšího barometru Hospodářské komory, tedy ankety organizované každý půlrok.

Německá energetická firma RWE loni prodělala 5,7 miliardy eur

22.02.  |  Financninoviny.cz

Frankfurt nad Mohanem 22. února (ČTK) - Německá energetická společnost RWE vykázala za loňský rok čistou ztrátu 5,7 miliardy eur (154 miliard Kč) kvůli rozsáhlým odpisům. Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice. Ztráta tak prudce stoupla ve srovnání s předchozím rokem, ve kterém RWE prodělala 170 milionů eur. Společnost dnes rovněž uvedla, že za loňský rok nevyplatí žádnou dividendu.

Německé akcie odstartovaly ve středu růstem

22.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Německý DAX roste o 0,33 % na 12006,97 b...

Ani půjčka pro studenty dnes není problém

22.02.  |  Komerční sdělení  |  Aleš Bakla

Kdo patří mezi typického žadatele o půjčku? Pokud se podíváme blíže, tak je to většinou osoba s celkem ucházející bonitou, která si potřebuje půjčit peníze na koupi určité věci. Nejedná se ale o jediného žadatele o současné půjčky.

Jak ušetřit za energie bez velkých investic?

22.02.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Zima je letos tužší než v minulých letech a tak si mnozí opět všímají, odkud jim teplo z domů uniká a jak tomu zabránit. Představa šetření energiemi přitom nemusí znamenat jen velké investice. Ušetřit lze i bez nich.

Právní úprava blokování nepovolených her je podle ÚS v pořádku

22.02.  |  Financninoviny.cz

Brno 22. února (ČTK) - Ministerstvo financí může sestavovat seznam nepovolených internetových her, poskytovatelé připojení je pak musí blokovat. Ústavní soud (ÚS) ponechal v platnosti současné znění zákona o hazardních hrách, který přezkoumal na základě senátorského podnětu. Podle senátorů je zákon nejasný, porušuje zákaz cenzury, omezuje práva na svobodu projevu, informace i podnikání.

Asijské trhy navázaly na růst v USA

22.02.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Pražská burza otevřela v plusu

22.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Index PX roste o 0,37 % na 978,07 b...

5 tipů na založení sídla společnosti

22.02.  |  Komerční sdělení  |  OFFICE HOUSE

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh podnikání, každá nově vzniklá firma musí mít své sídlo. Kromě adresy, kam vám bude chodit korespondence, můžete využít i dalších nadstavbových služeb.

Zisk Airbusu loni klesl o dvě třetiny kvůli projektu A400M

22.02.  |  Financninoviny.cz

Toulouse (Francie) 22. února (ČTK) - Čistý zisk evropského výrobce letecké techniky Airbus se v loňském roce propadl o 63 procent na 995 milionů eur (necelých 27 miliard Kč) kvůli přetrvávajícím problémům s projektem vojenského letadla A400M. Oznámila to dnes firma.

Evropské futures rostou

22.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Odboráři rozhodnou o případné stávce kvůli nízkým mzdám řidičů

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - Předsednictvo Odborového sdružení dopravy (OSD) dnes rozhodne o případné stávce kvůli nízkým mzdám řidičů linkových autobusů. Zatím zástupci šoférů s navyšováním mezd v lednových výplatách spokojeni nejsou.

Ústavní soud se vyjádří k blokaci nepovolených her na internetu

22.02.  |  Financninoviny.cz

Brno 22. února (ČTK) - Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl o senátorském návrhu na zrušení části zákona o hazardních hrách. Norma otevírá cestu k blokování webových stránek s nepovolenými internetovými hrami. Podle senátorů však zároveň dává ministerstvu financí prostor pro cenzuru internetu.

Průměrná sazba hypoték v lednu mírně stoupla na 1,82 procenta

22.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 22. února (ČTK) - Průměrná úroková sazba hypoték v lednu mírně stoupla na 1,82 procenta. V listopadu a prosinci byla na minimu 1,77 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace. V prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ohlásily růst sazeb.

8 mýtů, které si možná myslíte o startupech

22.02.  |  Hana Bartušková  |  Finance.cz

V dnešní době se startup spojuje většinou s podnikáním v technologicky náročném odvětví, jako je například IT. Ze své podstaty je startup označení pro jakékoli začínající podnikání, které má výrazný potenciál růstu. A startup je hlavně in. Co všechno si o startupech myslíme a co nám na to říkají statistiky?

Americké akcie vystoupily na nová maxima, pomohl Wal-Mart

21.02.  |  Financninoviny.cz

New York 21. února (ČTK) - Americké akcie dnes posílily a jejich hlavní indexy vystoupily na nová maxima. Wall Street táhly vzhůru příznivé výsledky maloobchodní společnosti Wal-Mart a trvající naděje na ekonomické kroky prezidenta Donalda Trumpa. Na devizových trzích se zvyšoval kurz dolaru.

Majitel Burger Kingu koupí za 1,8 miliardy USD síť Popeyes

21.02.  |  Financninoviny.cz

New York 21. února (ČTK) - Společnost Restaurant Brands International, která je majitelem hamburgerového řetězce Burger King, koupí za 1,8 miliardy dolarů (zhruba 46 miliard Kč) síť Popeyes Louisiana Kitchen, významného hráče na americkém trhu smažených kuřecích pokrmů. Restaurant Brands to oznámila v dnešním sdělení. Skupina, která působí po celém světě, by po převzetí chtěla rozšířit louisianský styl smažených kuřat v globálním měřítku.

Wall Street roste

21.02.  |  Varecha Martin  |  Fio banka

Daimler postaví svou první továrnu na výrobu osobních aut v Rusku

21.02.  |  Financninoviny.cz

Stuttgart/Moskva 21. února (ČTK) - Německý koncern Daimler postaví svou první továrnu na výrobu osobních aut v Rusku. Nový závod nedaleko Moskvy by měl zahájit výrobu v roce 2019, uvedla dnes firma s tím, že do projektu investuje přes 250 milionů eur (6,8 miliardy Kč). Podle agentury Reuters jde o první novou investici některé z velkých západních automobilek v Rusku od zavedení protiruských sankcí.

Ceny ropy se zvyšují, vliv mají vyhlídky na pokles zásob

21.02.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 21. února (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu. Reagují tak na slova generálního tajemníka Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) Mohammeda Barkinda, který uvedl, že zásoby suroviny by se v důsledku dohody o omezení těžby měly snižovat. Těžařské země podle něj dohodu dodržují z více než 90 procent a tento podíl by se měl ještě zvýšit.

Německé akcie uzavřely v plusu

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index DAX připsal 1,22 % na 11971,94 b...

Pražská burza znovu posílila, nejlépe si vedly akcie Unipetrolu

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - Pražská burza navázala pondělní růst a index PX dnes posílil o 0,12 procenta na 974,47 bodu. Dařilo se hlavně akciím Unipetrolu a mediální CME. Ztrácely naopak ČEZ či Komerční banka. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Polské akcie v úterý rostly

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index WIG 30 připsal 2,5 % na 2603,02 b...

IHS: Světový automobilový trh by měl letos vzrůst o 1,5 procenta

21.02.  |  Financninoviny.cz

Londýn 21. února (ČTK) - Celosvětový prodej nových automobilů by se měl v letošním roce zvýšit o 1,5 procenta na 93,5 milionu vozů. Předpověděla to dnes analytická společnost IHS Markit. Upozornila nicméně, že globální automobilový průmysl letos čelí největším rizikům od hospodářské krize v letech 2008 a 2009.

ČKD Blansko Engineering opraví soustrojí Dlouhých strání

21.02.  |  Financninoviny.cz

Šumperk 21. února (ČTK) - Společnost ČKD Blansko Engineering získala zakázku v hodnotě 145 milionů korun na rekonstrukci velkého soustrojí TG2 přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně na Šumpersku. Odborníci v útrobách Dlouhých strání vymění oběžné kolo o průměru 4,5 metru, sdělil dnes ČTK předseda představenstva ČKD Blansko Engineering Petr Tesař.

Retailer Macy\'s ve 4Q FY 2016 ziskovostí překonal odhady

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Řetězec department storů Macy\'s ve 4Q FY 2016 snižoval náklady...

PSA slibuje dodržení dohod o ochraně pracovních míst v Opelu

21.02.  |  Financninoviny.cz

Frankfurt 21. února (ČTK) - Francouzská automobilka PSA Group uvedla, že v případě převzetí ztrátového konkurenta Opel dodrží současné dohody s odbory o ochraně pracovních míst v továrnách Opelu. Podle některých analytiků je nicméně stále pravděpodobné, že transakce by časem vedla ke zrušení tisíců pracovních míst, uvedla agentura Reuters. PSA vyrábí vozy Peugeot a Citroën.

Americké indexy rostou na nová historická maxima

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

S&P 500 +0,37 %; Nasdaq Composite +0,36...

Ústavní soud se vyjádří k blokaci nepovolených her na internetu

21.02.  |  Financninoviny.cz

Brno 21. února (ČTK) - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí, jak rozhodl o senátorském návrhu na zrušení části zákona o hazardních hrách. Norma otevírá cestu k blokování webových stránek s nepovolenými internetovými hrami. Podle senátorů však zároveň dává ministerstvu financí prostor pro cenzuru internetu.

Americké futures připisují 0,3 %

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

S&P 500 futures +0,29 %; Dow Jones futures +0,38...

Verizon koupí aktivity Yahoo za sníženou cenu 4,48 miliardy USD

21.02.  |  Financninoviny.cz

New York 21. února (ČTK) - Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se dohodl na nových podmínkách převzetí základních aktivit internetové společnosti Yahoo. Kupní cena se proti původně sjednané částce snížila o 350 milionů dolarů na 4,48 miliardy dolarů (115 miliard Kč), oznámila dnes firma. Předpokládá se, že transakce bude dokončena ve druhém čtvrtletí.

Maloobchodní Wal-Mart v závěru fiskálního roku 2017 v souladu s odhady

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Wal-Mart v závěru fiskálního FY2017 na online tržby rostly o téměř 30 %...

Premiér:Investice do bloků by vytvořily příjmy, jsou ale rizikové

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - Investice do nových jaderných zdrojů v Česku by vytvořily příjmy státu po desítky let. Na Žofínském fóru to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda podle něj stavbu jaderných bloků podporuje, při aktuálním nastavení trhu jsou ale rizika těchto investic vysoká. Za problém označil i délku schvalovacích procesů v Česku.

Hoteliéři na Slovensku ubytovali loni rekordní počet hostů

21.02.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 21. února (zpravodaj ČTK) - Hoteliéři na Slovensku zaznamenali v minulém roce největší počet ubytovaných hostů v historii země, a překonali tak dosavadní rekord z roku 2015. Z cizinců tvořili nejpočetnější klientelu tradičně Češi. Vyplývá to z údajů tamního statistického úřadu.

Stavební spoření jde nahoru. Mohou spořitelny konkurovat hypotečním bankám?

21.02.  |  Luboš Svačina  |  Finance.cz

Stavební spořitelny v lednu sešláply plyn až na podlahu. Celkový objem sjednaných úvěrů dostáhl 4,75 miliard korun, což je o 41 procent více než v loňském roce. Jaké jsou výhody stavebního spoření a mohou stavební spořitelny konkurovat hypotečním bankám?

Zisk maloobchodního gigantu Wal-Mart klesl kvůli investicím

21.02.  |  Financninoviny.cz

New York 21. února (ČTK) - Čistý zisk americké společnosti Wal-Mart Stores se ve čtvrtém finančním čtvrtletí meziročně snížil o 18 procent na 3,8 miliardy dolarů (necelých 100 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která je největším maloobchodním řetězcem na světě. Za poklesem zisku podle agentury AP stály investice do aktivit v oblasti internetového prodeje a do obchodů.

Odbory budou rozhodovat o stávce, zatím spokojeny nejsou

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - Předsednictvo Odborového sdružení dopravy (OSD) bude ve středu rozhodovat o případné stávce kvůli nízkým mzdám řidičů linkových autobusů. Zatím zástupci šoférů s navyšováním mezd v lednových výplatách spokojeni nejsou. ČTK to dnes řekl předseda OSD Luboš Pomajbík. O případném protestu ale rozhodnuto není, ještě během dneška dostanou další šoféři mzdové výměry.

ČSSD chce zdaňovat podle výše příjmů, další strany to odmítají

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 Kč by daň měla být 12 procent, u výdělků nad 50.000 Kč měsíčně by činila 32 procent. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 a 24 procent.

ODS, TOP 09 i KDU-ČSL odmítají návrhy ČSSD na daňovou progresi

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - Pravicová opozice i vládní KDU-ČSL odmítají návrhy ČSSD na zavedení daňové progrese, které dnes sociální demokracie představila. Podle ODS, TOP 09 i lidovců by sociálnědemokratický návrh způsobil zvýšení daní. To by snížilo motivaci pracujících lidí a mohlo by to ohrozit i českou konkurenceschopnost.

EU chce zamezit firmám využívat nesoulady v daňových systémech

21.02.  |  Financninoviny.cz

Brusel 21. února (zpravodaj ČTK) - Země Evropské unie našly shodu ohledně podoby pravidel, která mají ztížit neplacení daní velkým firmám, využívajícím nesoulady v daňových systémech EU a třetích států. Novinářům to po dnešním jednání ministrů financí členských zemí řekl Edward Scicluna, zástupce nynějšího maltského předsednictví.

Analytici:Více daňových pásem by dále zkomplikovalo daňový systém

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - Zavedení více daňových pásem pro fyzické osoby a firmy by dále zkomplikovalo současný složitý daňový systém, shodli se analytici oslovení ČTK. Progresivní zdanění slouží ke snížení příjmové nerovnosti, která přitom podle nich v Česku patří k nejnižším na světě. ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem.

ČSSD navrhuje zdanění zaměstnanců i firem podle výše příjmů

21.02.  |  ČTK  |  Finance.cz

ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50.000 korun měsíčně by daň měla být 32 procent. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 nebo 24 procent. Na tiskové konferenci o tom dnes informovali představitelé ČSSD. Podle nich by měly klesnout daně více než 90 procentům zaměstnanců a 99 procentům firem. V současnosti je v Česku u zdanění firem jednotná 19procentní sazba a u příjmů fyzických osob 15procentní.

ČSSD navrhuje zdanění zaměstnanců i firem podle výše příjmů

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50.000 korun měsíčně by daň měla být 32 procent. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 nebo 24 procent. Na tiskové konferenci o tom dnes informovali představitelé ČSSD. Podle nich by měly klesnout daně více než 90 procentům zaměstnanců a 99 procentům firem. V současnosti je v Česku u zdanění firem jednotná 19procentní sazba a u příjmů fyzických osob 15procentní.

Podnikatelská aktivita v eurozóně roste nejrychleji od 2011

21.02.  |  Financninoviny.cz

Brusel 21. února (ČTK) - Podnikatelská aktivita v eurozóně se v únoru nečekaně zvyšuje nejrychlejším tempem od dubna 2011. Vysoký růst je patrný hlavně v soukromém sektoru a ve zpracovatelském průmyslu a tvorba nových pracovních míst je nejvyšší od srpna 2007. Aktivita se zvyšuje ve všech regionech za přispění vysoké poptávky a díky optimistickému výhledu do budoucnost. Vyplývá to z průzkumu, který mezi nákupními manažery uskutečnila společnost IHS Markit.

Úřady nebudou prověřovat korunové dluhopisy, píše Babiš Sobotkovi

21.02.  |  ČTK  |  Finance.cz

Finanční úřady nebudou plošně provádět daňové kontroly kvůli nezdanění výnosů z korunových dluhopisů. V dopisu, na který dnes upozornil Deník a který má ČTK k dispozici, to napsal ministr financí Andrej Babiš (ANO) premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Reagoval tak na dřívější Sobotkův dopis, v němž premiér Babiše minulý týden vyzval, aby uvedl, zda dluhopisy prověřila Finanční správa. Sobotka dnes na serveru Blesk.cz uvedl, že ministrovu odpověď považuje za příliš obecnou. Babiš nakoupil v roce 2013 dluhopisy své tehdejší společnosti Agrofert za 1,482 miliardy korun.

Auto Palace loni zvýšila tržby o 17 procent na 5,8 miliardy Kč

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - Jeden z největších tuzemských prodejců automobilů Auto Palace Group loni zvýšil tržby o 17 procent na 5,8 miliardy korun. Prodej aut vzrostl o 18 procent na 14.069 nových a ojetých vozů. Uvedl to dnes na setkání s novináři generální ředitel společnosti Ralph Howie.

Vývoj cen komodit: Ropa +0,89 %; Zlato -0,63 %

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Ropa WTI dnes roste k hranici 54,30 USD/barel, zlato klesá se sílícím dolarem...

Vývoj měnových párů: Dolar posiluje o 0,62 %

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Dolar po prodlouženém víkendu v USA posiluje, euru nepomohly ani solidní zveřejněné indexy PMI pro Německo/eurozónu...

Polský index míří výše

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index WIG 30 připisuje 1,1 % na 2567,29 b...

Německé akcie rostou

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index DAX připisuje 0,26 % na 11858,77 b...

Eurozóna: Indexy Markit PMI v únoru předběžně nad očekávání

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Složený index PMI pro eurozónu je nejvýše od dubna 2011...

Asijské indexy v úterý výše

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Asijské trhy v úterní seanci rostly, výjimku tvořil pouze Hong Kong a Austrálie...

Německo: Markit indexy PMI v únoru předběžně nad očekávání

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Německý složený index PMI roste téměř na 3letá maxima...

Pražská burza na červené nule

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Index PX odepisuje 0,05 % na 972,88 bodu...

ČEZ od března sloučí divizi regulace s divizí nová energetika

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - Energetická společnost ČEZ sloučí od začátku března divizi vnějších vztahů a regulace s divizí nové energetiky do jedné s názvem nová energetika a distribuce. Informaci ČTK dnes potvrdil mluvčí společnosti Ladislav Kříž. Nově zřízenou divizi povede Tomáš Pleskač, který dosud v ČEZ řídil divizi nové energetiky. Útvar Public affairs z divize vnější vztahy a regulace pak firma převede přímo do divize generálního ředitele Daniela Beneše.

Futures na evropské indexy na červené nule

21.02.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

DAX futures -0,08 %; Euro Stoxx 50 futures -0,03...

Na pražském Žofíně se dnes bude diskutovat o energetice

21.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. února (ČTK) - V pražském Paláci Žofín se dnes bude diskutovat o energetice. Na tradičním Žofínském fóru vystoupí mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová nebo generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš.

Kde je ekonomická svoboda nejvyšší?

21.02.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Svoboda podnikání je důležitým faktorem růstu životní úrovně občanů. Dle studie pro rok 2017 patří Česko mezi třicítku zemí s nejvyšším indexem ekonomické svobody. Horší hodnocení než Česko má např. Rakousko, Japonsko, Belgie nebo Španělsko.

Odbory nesouhlasí s rozhodnutím vlády nekoupit OKD

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Odbory nesouhlasí s rozhodnutím vlády neodkoupit společnost OKD prostřednictvím státního podniku Diamo. Po dnešním jednání tripartity to novinářům řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Podle něj jde o nezodpovědné rozhodnutí. Návrh na souhlas s odkupem dnes kabinetu předložilo ministerstvo průmyslu a obchodu.

Hanák: Spory o mzdy se vyřeší, ke stávce není důvod

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Problémy se mzdami řidičů linkových autobusů se v nejbližší době vyřeší, ke stávce není důvod. Racionálně ke zvyšování mezd přistupuje většina krajů, řekl po dnešním jednání tripartity prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Největší potíže jsou nyní v Jihomoravském a Ústeckém kraji, na čemž se shodl s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou.

Dijsselbloem: Experti věřitelů se velmi brzy vrátí do Atén

20.02.  |  Financninoviny.cz

Brusel 20. února (zpravodaj ČTK) - Experti věřitelských institucí se velmi brzy vrátí do Atén, aby dokončili jednání o druhé prověrce řeckého záchranného programu. Po dnešním jednání euroskupiny to novinářům řekl nizozemský ministr financí Jeroen Dijsselbloem. Cílem je dohodnout s řeckou stranou dodatečný soubor reforem v oblasti jako je daňový či penzijní systém nebo trh práce. Dijsselbloem přitom zdůraznil, že důraz by měl být kladen spíše na hloubku změn než na úsporná opatření jako taková.

Ceny ropy díky dodržování těžebních škrtů mírně zpevňují

20.02.  |  Financninoviny.cz

Londýn 20. února (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích na počátku týdne mírně zpevňují. Investory povzbuzuje solidní dodržování dohody členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších producentských zemí na omezení těžby, takže zvyšují sázky na růst cen. Trh ale nadále podkopávají známky zvyšování těžby v USA.

Pražská burza posílila, nahoru jí pomohly bankovní emise

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Pražská burza dnes posílila. Index PX stoupl o 0,34 procenta na 973,32 bodu. Nahoru burze pomohly bankovní emise, hlavně akcie Moneta Money Bank. Propad naopak postihl například cenné papíry operátora O2. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Státní podnik Diamo OKD nekoupí,proti ve vládě byli lidovci a ANO

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Černouhelná společnost OKD, která je od loňska v insolvenci, zatím majitele nemění. Vláda dnes neschválila návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD), aby OKD za korunu odkoupil státní podnik Diamo. Proti se postavili lidovci a ANO. Podle analytiků je rozhodnutí vlády z ekonomického hlediska správné, odboráři chtějí, aby se stát vyjádřil, jak získá peníze na útlum dolů.

Dnešní svátek v USA - obchodní hodiny

20.02.  |  Marván Daniel  |  Fio banka

Dnes 20.2.2017 je v USA státní svátek (Presidents Day)...

Jihomoravští dopravci mají dostat pro řidiče o 10 pct víc peněz

20.02.  |  Financninoviny.cz

Brno 20. února (ČTK) - Náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák (ČSSD) navrhne na čtvrtečním zasedání rady zvýšit autobusovým dopravcům platby o deset procent, řekla dnes ČTK mluvčí kraje Monika Brindzáková. Jde o reakci na vládní nařízení o minimální výši platů řidičů autobusů a na to, že vláda neuvolnila v této souvislosti žádné peníze. Zástupce odborářů Libor Weinstein řekl ČTK, že zvýšené platby od kraje pokryjí pouze třetinu nákladů, které musejí dopravci vydat navíc, aby vládnímu nařízení vyhověli.

MF zahájilo správní řízení s provozovatelem loterních her 1XBet

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Ministerstvo financí (MF) zahájilo správní řízení s loterní firmou 1X Corp NV se sídlem na ostrově Curaçao, která provozuje hazardní hry pod obchodním názvem 1XBet. Důvodem je porušování zákona o hazardu. Ze stejného důvodu zahájilo MF správní řízení rovněž s držitelem domény, společností Domains By Proxy se sídlem v USA. MF o tom dnes informovalo na svých stránkách. MF dnes také oznámilo, že do konce týdne udělí licenci pro provozování internetových loterních her dvěma českým firmám. Licenci dosud získala firma PokerStars.

Americké futures mírně rostou

20.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

MMR:Hypoteční trh loni stoupl o 18 pct na rekordních 218 mld. Kč

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Tuzemské banky poskytly vloni lidem rekordních 112.000 hypoték za 218,3 miliardy korun. V roce 2015 daly 102.000 hypoték za 184,3 miliardy korun. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webových stránkách ministerstva pro místní rozvoj.

Vláda přerušila jednání o zaplacení oprav silnic i mzdách řidičů

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Vláda dnes přerušila jednání o příspěvku na opravy silnic druhých a třetích tříd pro kraje. Otázkou přispění čtyř miliard korun z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) a vládní rezervy se bude kabinet zabývat na příští schůzi. Po dnešním jednání vlády s hejtmany to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministři také nedořešili financování navýšení mezd šoférů autobusů, kteří jezdí na linkách objednaných kraji.

Firemní výsledky pro tento týden: Wall-Mart, Garmin, HP, Tesla, Bayer, Airbus, Nordstrom a další

20.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Výsledková sezóna pokračuje tento týden jak v Evropě, tak v zámoří. V USA bude reportovat 50 společností z indexu S&P 500. Výsledky...

Analytici: Vláda rozhodla o OKD z ekonomického hlediska správně

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Rozhodnutí vlády, která dnes rozhodla o tom, že státní podnik Diamo nekoupí černouhelnou společnost OKD, je z ekonomického hlediska správné. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Státní záchrana by podle nich měla přijít až v případě, kdy nebude ze situace jiné východisko.

Tržby koncernu Solvent stouply předloni na šest miliard korun

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Tržby koncernu Solvent ČR, který zastřešuje mimo jiné síť drogerií Teta a Top drogerii, předloni stouply o 17 procent na 5,87 miliardy korun. Zisk se zvýšil o polovinu na 296 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. Novější údaje nejsou k dispozici.

Vývoj cen komodit: Ropa +0,56 %, Zlato -0,19%

20.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Vývoj měnových párů: EUR/USD (+0,07)

20.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Swiss Life bude jako první v Česku poskytovat specializované služby pro lékaře, nabídne komplexní řešení profesních i soukromých financí

20.02.  |  Tiskové zprávy  |  Swiss Life Select

Švýcarská poradenská společnost přináší českým lékařům řešení, které na trhu dlouho chybělo. V rámci nové služby Swiss Life Medical inspirované spoluprací s British Medical Association nabídne od března profesionálům v oboru komplexní pokrytí jejich soukromých i pracovních finančních potřeb.

Ve Spojených státech je dnes svátek, s akciemi se obchodovat nebude

20.02.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

V pondělí 20.2.2017 je v USA státní svátek (President\'s Day)...

Odboráři chtějí, ať stát řekne, kde vezme peníze na útlum dolů

20.02.  |  Financninoviny.cz

Karviná 20. února (ČTK) - Odboráře mrzí, že stát nekoupí těžební společnost OKD. Chtějí, aby se stát vyjádřil, jak získá peníze na technickou likvidaci dolů, které OKD nemá. Půjde podle nich nejméně o deset miliard korun. ČTK to dnes řekl předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík.

Polské akcie v pondělí mírně rostou

20.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Polský index WIG 30 si zatím v pondělní seanci připisuje 0,2 % na 2538,93 b...

Nezaměstnanost na Slovensku klesla na více než osmileté minimum

20.02.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 20. února (zpravodaj ČTK) - Míra nezaměstnanosti na Slovensku v lednu mírně klesla na 8,64 procenta z 8,76 procenta v prosinci. Dosáhla tak nového minima od konce roku 2008. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského ústředí práce, sociálních věcí a rodiny, které na Slovensku řídí úřady práce.

VIDEO: Obchodování na forexu (20.2.2017)

20.02.  |  FXstreet.cz

Pravidelný týdenní videokomentář k aktuálnímu vývoji na měnovém trhu (forex) od profesionálního tradera a analytika z portálu www.fxstreet.cz.

Objem veřejných zakázek loni vzrostl o polovinu na 392 miliard Kč

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Veřejní investoři loni vypsali 8860 zakázek za 392,2 miliardy korun. Počet se meziročně zvýšil zhruba o pětinu, objem vzrostl téměř o polovinu. V obou případech jde o nejvyšší hodnoty za pět let, tedy za dobu sledování. Objem zakázek, které investoři zadali konkrétním firmám, dosáhl 260,1 miliardy korun. Meziročně byl přibližně stejný. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research, kterou má ČTK k dispozici.

Týdenní komentář FXstreet.cz (20.2.2017)

20.02.  |  FXstreet.cz

Minulý týden se naskytla dobrá obchodní příležitost podle mého komentáře. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, což aktivovalo short obchod. Následně se trh vydal směrem dolů, kde aktivoval Profit-Target 1 (PT1), kde jsme mohli ukončit část pozice v zisku a zbytek cílovat na Profit-Target 2 (PT2), který byl také přesně zasažen (následně se zde trh odrazil nahoru). Celkově se tak jednalo o velmi přesný a úspěšný short obchod.

Amazon nabere v tuzemsku 1000 stálých zaměstnanců

20.02.  |  Financninoviny.cz

Dobrovíz (u Prahy) 20. února (ČTK) - Americký internetový prodejce Amazon letos nabere v Dobrovízi u Prahy a v pražské korporátní kanceláři 1000 stálých zaměstnanců, nyní v tuzemsku zaměstnává přes 3000 lidí. V Evropě společnost plánuje vytvořit celkem 15.000 pracovních míst, během jednoho roku tak Amazon přijme rekordní počet zaměstnanců. ČTK o tom dnes informoval mediální zástupce společnosti Marcel Bodnár.

Equa bank byla loni poprvé v zisku, vydělala 106 milionů Kč

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Equa bank byla v roce 2016 poprvé zisková, její čistý zisk činil 106 milionů Kč. V roce 2015 vykázala ztrátu 283 milionů korun a o rok předtím ztrátu 359 milionů korun. Zisk banka očekává i za letošní rok. Equa bank o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.

Zájem o dotace na kotle a zateplení roste. S vyřízením pomůžou i dodavatelé energií

20.02.  |  Redakce  |  Finance.cz

Zájem o dotační programy, které podporují zateplování, výměnu kotlů nebo instalaci obnovitelných zdrojů, narůstá. Lidé znají především program Nová zelená úsporám nebo kotlíkové dotace. Ukázal to výzkum, který pro společnost E.ON provedla agentura Ipsos. Kotlíkové dotace letos procházejí další proměnou a na podporu nových kotlů bude připraveno ještě více peněz. Prostředky je možné čerpat i z méně známých evropských titulů.

Německé akcie otevřely v plusu, rostou o 0,55 %

20.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Německý index DAX od začátku pondělního obchodování vzrostl o 0,55 % na 11821,88 b...

Kraft Heinz ustupuje od fúze s Unileverem, akcie evropské společnosti ztrácí 6 %

20.02.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Americký Kraft Heinz po dohodě se společností Unilever oznámil, že ustupuje od záměru spojit se s evropským Unileverem...

Pražská burza otevřela v zeleném, roste o 0,34 %

20.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Pražský index PX odstartoval nový týden růstem o 0,34 % na 973,31 b...

Alibaba uzavřela partnerství s čínskou maloobchodní společností Bailan Group

20.02.  |  Mašek František  |  Fio banka

Alibaba Group a Bailan Group uzavřely dohodu, která má být prospěšná zejména v oblasti rozvíjení nových technologií...

J. P. Morgan zvyšuje cílovou cenu pro akcie Moneta Money Bank na 100 Kč

20.02.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Analytici J. P. Morgan přistoupili ke zvýšení cílové ceny pro akcie bankovního domu Moneta Money Bank na 100 Kč z 92 Kč. Doporučení...

Sobotka chce spojit jednání o mzdách řidičů a penězích na silnice

20.02.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. února (ČTK) - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce při dnešním jednání s hejtmany spojit téma platů řidičů v regionální dopravě a financí na opravy silnic. Před zasedáním novinářům řekl, že podstatné je, aby se peníze dostaly z krajů k přepravcům, kteří šoféry platí. \"Budeme jednat v kontextu celkových možností,\" popsal Sobotka plánovanou diskusi. Připomněl, že vláda chtěla poslat krajům peníze na opravy silnic nižších tříd ve stejném rozsahu jako loni a koncem minulého týdne se ukázalo, že by částka mohla být vyšší.
« Předchozí 1 2 3 4 459 916 1374 1831

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.