Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Všechny zprávy

Odstupné a závažné porušení povinnosti. Jde to dohromady?

30.09.  |  Zbyněk Drobiš  |  Finance.cz

Může zaměstnanec požadovat vyplacení odstupného, přestože pracovní poměr byl zaměstnavatelem ukončen z výpovědního důvodu pro závažné porušení povinnosti zaměstnancem? Nebylo by takové právo zaměstnance v rozporu s dobrými mravy? Odpovědi poskytnul Nejvyšší soud ve svém nedávném rozhodnutí.

Akcie v USA klesly kvůli Applu a obavám o Deutsche Bank

29.09.  |  Financninoviny.cz

New York 29. září (ČTK) - Americké akciové trhy v dnešním rozkolísaném obchodování po dvou dnech růstu výrazně oslabily a jejich hlavní indexy ztratily zhruba jedno procento. Dolů je stáhl pokles akcií technologického gigantu Apple a velkých bank, jejichž ceny srážely obavy o zdraví německé Deutsche Bank.

Wall Steet končí silně v červených číslech

29.09.  |  Varecha Martin  |  Fio banka

Americké trhy dnes byly značně pod tlakem a index S&P se stěží udržel nad 2 150 body. Na vině byly finanční tituly, v čele s Deutsche Bank...

Americké akcie zatím klesají

29.09.  |  Varecha Martin  |  Fio banka

WSJ: Qualcomm jedná o převzetí NXP za více než 30 miliard USD

29.09.  |  Financninoviny.cz

New York 29. září (ČTK) - Americký výrobce čipů Qualcomm jedná o převzetí nizozemského konkurenta NXP Semiconductors, transakce by mohla mít hodnotu přes 30 miliard dolarů (723 miliard Kč). S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Jde o nejnovější plán fúze v rámci nynější rychlé konsolidace odvětví polovodičů.

Německý DAX končí v záporu

29.09.  |  Varecha Martin  |  Fio banka

DAX...

Burze dnes pomohl k růstu hlavně zájem investorů o akcie ČEZ

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Pražská burza poprvé v tomto týdnu posílila. Hodnota indexu PX dnes vzrostla o 0,95 procenta na 874,57 bodu. Hlavní podíl na tom měly akcie ČEZ. V plusu byly také všechny tři bankovní tituly. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Britská vláda podepsala dohodu o výstavbě nové jaderné elektrárny

29.09.  |  Financninoviny.cz

Londýn 29. září (ČTK) - Britská vláda dnes podepsala se zástupci vlád Francie a Číny dohodu o projektu nové britské jaderné elektrárny Hinkley Point C. Podpisový ceremoniál se odehrál za zavřenými dveřmi, což potvrzuje opatrný přístup vlády Theresy Mayové k tomuto projektu, řekl agentuře Reuters informovaný zdroj. Nové jaderné bloky v Hinkley Point má postavit francouzská elektrárenská společnost EDF s pomocí čínské státní společnosti China General Nuclear (CGN).

Kariéra. Kvůli ní Češi překvapivě nejčastěji mění zaměstnání

29.09.  |  euro.cz

Situace na trhu práce se mění. Nízká míra nezaměstnanosti a hlad zaměstnavatelů po kvalifikovaných pracovnících vedou v současné době mnoho lidí k úvahám o změně zaměstnání. Po několika letech, kdy se o práci spíše báli, v současné době řada lidí mapuje své nové šance. Hlavní motivací už nejsou peníze, ale kariérní postup.

Vypořádání brexitu přijde každého Brita na libru ročně

29.09.  |  euro.cz

Velkou Británii bude dodatečná byrokracie spojená s odchodem z Evropské unie stát 65 milionů liber (přes dvě miliardy korun) ročně. Tvrdí to zpráva neziskové organizace Institute for Government, která navíc otevřeně kritizuje pomalé a nečitelné kroky vlády Theresy Mayové.

Koncern GE zamýšlí prodat dalších 22,5 % akcií v Moneta Money Bank, zůstane mu 20 %

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Agentura Bloomberg informovala, že společnost GE Capital započala nabídku 115 mil. akcií, respektive přibližně 22,5 % kapitálu Moneta Money...

Rozhodnutí ERÚ nepočítá s podporou většiny zelené energie v ČR

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) zatím nepočítá pro příští rok s výplatou podpory pro většinu výrobců takzvané zelené energie v Česku. V případě, že zdroje dostanou chybějící schválení od Evropské komise (EK), úřad může cenové rozhodnutí, o jehož vydání dnes informoval, změnit. Podle oborových organizací ovšem ERÚ nemá k nevypsání podpory v celkové výši přes 40 miliard korun právní důvod.

Wall Street otevřel blízko nuly

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index Dow Jones +0,13 % na 18362,17 b. Index S&P 500 +0,05 % na 2172,51 b. Index Nasdaq Composite -0,21 % na 5307,545 b...

Intervence ČNB pokračují, skončí nejdříve ve 2. čtvrtletí 2017

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu devizových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 korun za euro. Zároveň dnes rada nechala úrokové sazby na historických minimech. Rada dnes navíc uvedla, že kurzový závazek neukončí dříve než ve druhém čtvrtletí 2017. Jako pravděpodobné přitom vidí ukončení režimu intervencí v polovině roku 2017.

10 nejzadluženějších zemí světa: o překvapení není nouze

29.09.  |  euro.cz

Světové ekonomické fórum vydalo žebříček největších dluhových hříšníků světa. Česko si vede průměrně, mezi nejzadluženější státy patří vedle Řecka nebo Itálie také USA a Japonsko.

Řecká vláda na příští rok čeká růst ekonomiky o 2,7 procenta

29.09.  |  Financninoviny.cz

Atény 29. září (ČTK) - Řecká ekonomika by příští rok po sedmi letech poklesu měla výrazně oživit. Vláda v návrhu rozpočtu na rok 2017 předpokládá růst hrubého domácího produktu (HDP) o 2,7 procenta a snížení státního dluhu. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný činitel, který je obeznámen s návrhem rozpočtu. Vláda má návrh předložit parlamentu v pondělí.

Maier: Škoda Auto letos čeká rekordní výsledky

29.09.  |  Financninoviny.cz

Paříž 29. září (zvláštní zpravodaj ČTK) - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto za letošní rok očekává rekordní počet prodaných vozů i rekordní finanční výsledky. V obou případech by měla překonat čísla minulého roku, který byl dosud nejlepší v historii značky. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl předseda představenstva Bernhard Maier.

Průmyslovým firmám Vysočiny stouply v pololetí tržby o 5,5 pct.

29.09.  |  Financninoviny.cz

Jihlava 29. září (ČTK) - Větším průmyslovým podnikům na Vysočině stouply v prvním pololetí tržby o 5,5 procenta na 76,6 miliardy korun. V republikovém porovnání to byl nadprůměrný růst, Vysočina překonala osm krajů. Díky rostoucí výrobě firmy na Vysočině přibíraly zaměstnance. Platy jim v meziročním porovnání zvýšily o 4,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla jihlavská správa Českého statistického úřadu.

Asociace: ERÚ nemá právní důvod nevypsat podporu zelené energii

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Energetický regulační úřad (ERÚ) nemá právní důvod nevypsat podporu většině podporovaným zdrojům energie v ČR. Shodli se na tom představitelé oborových organizací, které oslovila ČTK. ERÚ dnes oznámil, že vydal cenové rozhodnutí, které nepočítá pro příští rok s výplatou podpory pro většinu výrobců energie z obnovitelných zdrojů v Česku. V případě, že obnovitelné zdroje dostanou chybějící schválení od Evropské komise (EK), úřad může cenové rozhodnutí změnit. Podle zástupců oboru ale není nutné na rozhodnutí EK čekat.

BlackBerry už nebude vyrábět vlastní smartphony. Zaměří se na software a služby

29.09.  |  euro.cz

Konec telefonů BlackBerry byl – zdá se – nevyhnutelný. Kanadské firmě klesají prodeje i tržby, žádný z posledních představených telefonů se nestal hitem. Předloni uvedený Passport přinesl to nejlepší z Blackberry a systému BB10. U loňského Privu už Blackberry použilo Android, byť QWERTY telefon byl stále vlastní výroby. Letos však firma uvedla Dtek50, který stojí na hardwaru čínské společnosti TCL (jde o převlečený Alcatel Idol 4) a operačním systému Googlu.

Velkolepé plány: Škoda chce vstoupit na 18 nových trhů

29.09.  |  euro.cz

Automobilka Škoda Auto plánuje, že do roku 2025 vstoupí na 18 nových trhů. Celkový počet zemí, kde má obchodní aktivity, by se tak zvýšil ze současných 102 na 120. O vstupu na severoamerický trh se rozhodne v polovině nebo na konci příštího roku. V Paříži to řekl předseda představenstva Bernhard Maier.

Maier: Škoda do roku 2025 vstoupí na 18 nových trhů

29.09.  |  Financninoviny.cz

Paříž 29. září (zvláštní zpravodaj ČTK) - Automobilka Škoda Auto plánuje, že do roku 2025 vstoupí na 18 nových trhů. Celkový počet zemí, kde má obchodní aktivity, by se tak zvýšil ze současných 102 na 120. O vstupu na severoamerický trh se rozhodne v polovině nebo na konci příštího roku. V rozhovoru s ČTK to uvedl předseda představenstva Bernhard Maier.

Ťok: Resort bude hledat rezervy pro opravy krajských silnic.

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha - 29. září (ČTK) - Ministerstvo dopravy bude hledat v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) rezervy, ze kterých by napřesrok mohlo přispět na opravy silnic druhých a třetích tříd, které patří krajům. Kolik bude možné z letošního rozpočtu fondu pro opravy krajských silnic vyčlenit, bude jasné až na konci roku. Na dnešním setkání s novináři to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Letos resort z rozpočtu SFDI krajům přispěl třemi miliardami korun.

Videohry jako hazard: americká kasina spouští novinku

29.09.  |  euro.cz

„Když zastřelíte šest nebo víc robotů, přijdete si na peníze. A když se vám jich podaří sejmout všech deset, rozbijete bank,“ popisuje Blaine Graboyes, výkonný ředitel newyorské společnosti GameCo, princip prvního výherního terminálu založeného výhradně na dovednostech hráče. Tradiční forbes řízený náhodou tolik netáhne mladé hráče odkojené na sociálních sítích. Hazardní společnosti tak připravují novinku a sází na videohry.

Dříve než ve druhém čtvrtletí 2017 intervence neukončíme, zopakovala ČNB

29.09.  |  euro.cz

Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zopakovala, že vidí jako pravděpodobné ukončení režimu devizových intervencí v polovině roku 2017. Rada zároveň prostřednictvím guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka uvedla, že kurzový závazek neukončí dříve než ve druhém čtvrtletí 2017.

Ekonomika USA rostla ve druhém čtvrtletí rychleji, než se uvádělo

29.09.  |  Financninoviny.cz

Washington/New York 29. září (ČTK) - Americká ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí rychleji, než se dosud předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) se v celoročním přepočtu zvýšil o 1,4 procenta, zatímco předchozí odhad činil 1,1 procenta. Vyplývá to z konečné zprávy, kterou dnes zveřejnilo tamní ministerstvo obchodu. V prvním čtvrtletí ekonomika rostla tempem 0,8 procenta.

Nekonečný příběh děčínského jezu. Připomínky má Brusel

29.09.  |  euro.cz

Projekt „Plavební stupeň Děčín“, který počítá s prohloubením dna Labe tak, aby se po řece mohlo přepravovat zboží, nabere další zpoždění. Ministerstvo životního prostředí vrátilo dokumentaci Ředitelství vodních cest České republiky. To bude muset plán kvůli připomínkám Evropské komise přepracovat. Posuzovací proces se proto rozeběhne nanovo.

Vývoj měnových párů

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

V roce 2017 se začne stavět 140 kilometrů dálnic

29.09.  |  euro.cz

Napřesrok se začne stavět na 140 kilometrů dálnic. Celkem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do konce měsíce vypíše zakázky na celkem 20 staveb za 64 miliard korun, řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Ve srovnání s letoškem jde o zhruba dvojnásobný nárůst počtu rozestavěných kilometrů. Vloni přitom bylo zahájeno 50 kilometrů dálnic.

Dálniční síť se napřesrok rozroste o 15,6 kilometru

29.09.  |  euro.cz

Dálniční síť se napřesrok rozroste o 15,6 kilometru nových dálnic. Během srpna je plánováno dokončení chybějícího úseku D11 do Hradce Králové, o měsíc později mají být do provozu uvedeny úseky dálnic D4 Skalka - Háje u Příbrami a pokračování jihočeské D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem. V říjnu pak Ministerstvo dopravy předpokládá dokončení části obchvatu Českých Budějovic mezi Borkem a Úsilným.

Polské akcie na rozdíl od Evropy ztrácí

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index WIG 30 odepisuje 1 % na 1983,75 b...

ČNB neukončí intervence dříve než ve 2. čtvrtletí 2017

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Bankovní rada České národní banky dnes zopakovala, že vidí jako pravděpodobné ukončení režimu devizových intervencí v polovině roku 2017. Rada zároveň uvedla, že kurzový závazek neukončí dříve než ve druhém čtvrtletí 2017. Na tiskové konferenci po jednání rady to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Průzkum: Lokální producenti a pěstitelé jsou stále více „in“

29.09.  |  euro.cz

Historicky první zjišťování reálné situace u lokálních producentů a pěstitelů v Česku přineslo pro tento „cech“ pozitivní čísla. Podle studie třetina spotřebitelů již nakupuje v malých, specializovaných obchodech a dvě třetiny zákazníků preferují české potraviny kvůli kvalitě. Navíc většina Čechů si myslí, že by větší státní podpora přispěla k udržení podnikání a mladých lidí na venkově.

Škoda Praha podepsala smlouvy na výstavbu elektrárny v Černé Hoře

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Škoda Praha ze skupiny ČEZ podepsala smlouvy na výstavbu uhelné elektrárny Pljevlja v Černé Hoře. Smlouvy dnes podepsala se zadavatelem zakázky černohorskou společností Elektropriveda Crne Gore A.D. ČTK to sdělila mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová. Projekt by měl podle dřívějších informací stát asi 9,5 miliardy korun. Zařízení má výkon 250 megawattů, tedy jako osmina Temelína. Škoda zvítězila v konkurenci devíti firem, když uspěla s nabídkou ověřeného řešení s nejlepší kombinací technických a ekonomických parametrů.

Soumrak obnovitelných zdrojů? ERÚ s jejich podporou nepočítá

29.09.  |  euro.cz

Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) nepočítá pro příští rok s výplatou podpory pro většinu výrobců energie z obnovitelných zdrojů v Česku. V případě, že obnovitelné zdroje dostanou chybějící schválení od Evropské komise, úřad může cenové rozhodnutí změnit. Informoval o tom dnes ERÚ. Ministerstvo průmyslu nechtělo situaci komentovat. Podpora obnovitelných zdrojů činí více než 40 miliard korun ročně.

Škoda Praha ze Skupiny ČEZ podepsala smlouvy na výstavbu uhelné elektrárny Pljevlja v Černé Hoře

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Škoda Praha ze Skupiny ČEZ podepsala smlouvy na výstavbu uhelné elektrárny Pljevlja v Černé Hoře s výkonem 254 MW. Zajištění financování...

Giganti ze Sillicon Valley uzavřeli partnerství pro vývoj umělé inteligence

29.09.  |  euro.cz

Skupina nejvýznamnějších technologických firem spojila síly pro vytvoření etického kodexu, jímž se má řídit budoucí vývoj na poli umělé inteligence. Mezi hlavní cíle projektu zařadili technologičtí bossové společné zdolávání výzev v oblasti robotických technologiích, zvýšení obecného povědomí o oboru a rozptýlení obav veřejnosti z přílišného pokroku.

Zisk PepsiCo díky absenci odpisů a poptávce v USA vzrostl

29.09.  |  Financninoviny.cz

New York 29. září (ČTK) - Zisk nápojové společnosti PepsiCo ve třetím čtvrtletí stoupl na 1,99 miliardy USD (48 miliard Kč) z 533 milionů USD ve stejném období loni. Výsledky podpořila absence mimořádných nákladů, protože loni společnost zaúčtovala mimořádné odpisy operací ve Venezuele, ale také nižší náklady a relativně silný prodej v USA. Tržby společnosti sice klesly, avšak překonaly očekávání díky vyšší poptávce po nápojích a drobném občerstvení Frito-Lay v Severní Americe, která vyrovnala slabší výsledky v zahraničí.

Rozhodnutí ERÚ nepočítá s podporou většiny obnovitelných zdrojů

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) nepočítá pro příští rok s výplatou podpory pro většinu výrobců energie z obnovitelných zdrojů v Česku. V případě, že obnovitelné zdroje dostanou chybějící schválení od Evropské komise, úřad může cenové rozhodnutí změnit. Informoval o tom dnes ERÚ. Ministerstvo průmyslu na dotaz ČTK nechtělo situaci komentovat. Podpora obnovitelných zdrojů činí více než 40 miliard korun ročně.

ČNB pokračuje v režimu intervencí, sazby nechala beze změny

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu devizových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 korun za euro. Zároveň dnes rada nechala úrokové sazby na minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.

Antimonopolní úřad schválil změnu vlastníka Čedoku

29.09.  |  Financninoviny.cz

Brno 29. září (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil změnu vlastníka cestovní kanceláře Čedok. Firmu od dosavadního majitele, americké Odien Group, kupuje největší polská cestovní kancelář Itaka. Hodnotu obchodu ani jeho další podmínky firmy nezveřejnily. O schválení transakce dnes ÚOHS informoval v tiskové zprávě. Rozhodnutí je už pravomocné. Podle úřadu nebude mít fúze za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

České dráhy nezákonně dělily zakázku, dostaly pokutu

29.09.  |  Financninoviny.cz

Brno 29. září (ČTK) - České dráhy nezákonně dělily veřejnou zakázku na redukované opravy osobních vozů. Dostaly za to od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 800.000 korun. Pokuta je už pravomocná, uvedl dnes úřad v tiskové zprávě. Sankci nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Žaloba kvůli mýtu. Plán Německa je podle Bruselu diskriminační

29.09.  |  euro.cz

Evropská komise žaluje Německo u evropského soudu kvůli plánu na silniční mýtné pro osobní auta, které je podle názoru komise diskriminační. Podle jejího názoru není německý systém v souladu s unijní smlouvou, konkrétně se zásadou zákazu diskriminace na základě státní příslušnosti a volného pohybu zboží a služeb.

Schváleno. Čedok převezme od Američanů polská Itaka

29.09.  |  euro.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil změnu vlastníka cestovní kanceláře Čedok. Firmu od dosavadního majitele, americké Odien Group, kupuje největší polská cestovní kancelář Itaka. Hodnotu transakce ani její další podmínky firmy nezveřejnily. Rozhodnutí je už pravomocné. Podle úřadu nebude mít fúze za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

ČR: ČNB ponechala sazby beze změny

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

OPEC se dohodl na snížení těžby. Cena ropy ale klesá

29.09.  |  euro.cz

Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v noci na dnešek předběžně dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně.

OPEC se dohodl na snížení těžby, ceny ropy ale klesají

29.09.  |  Financninoviny.cz

Alžír/Singapur/Londýn 29. září (ČTK) - Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v noci na dnešek předběžně dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně. Ceny ropy na to nejprve reagovaly růstem na nejvyšší cenu od počátku září. Později však své zisky smazaly, protože kartel neposkytl žádné další podrobnosti, které hodlá dojednat až na pravidelném zasedání v listopadu. Někteří investoři tak pochybují, zda bude OPEC nakonec schopen plán realizovat a zda bude snížení dostatečné, aby omezilo současné nadměrné dodávky na trh.

Drsný řez. Commerzbank propustí pětinu zaměstnanců

29.09.  |  euro.cz

Druhá největší banka v Německu Commerzbank zruší 9600 pracovních míst, což představuje zhruba 20 procent celkové pracovní síly, sloučí divize a za letošní rok nevyplatí dividendu. Opatření jsou součástí plánu restrukturalizace společnosti, jehož cílem je zlepšit ziskovost banky.

Krúpa: Při likvidaci Agrobanky se uplácelo. Arca podala trestní oznámení

29.09.  |  euro.cz

Investiční skupina Arca Capital Pavla Krúpy se stále více „angažuje“ v případu Agrobanky, která je v současnosti v likvidaci. Jak uvedl Krúpa, skupina podala trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu při likvidaci společnosti Agrobanka.

Německá Commerzbank propustí pětinu zaměstnanců

29.09.  |  Financninoviny.cz

Frankfurt nad Mohanem 29. září (ČTK) - Druhá největší banka v Německu Commerzbank zruší 9600 pracovních míst, což představuje zhruba 20 procent celkové pracovní síly, sloučí divize a za letošní rok nevyplatí dividendu. Opatření jsou součástí plánu restrukturalizace společnosti, jehož cílem je zlepšit ziskovost banky, uvádí se v dnešním prohlášení.

Žalobce chce pro Šišku šest let vězení za zakázku k výplatě dávek

29.09.  |  euro.cz

Státní zástupce požaduje pro bývalého prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku šestiletý trest vězení za zvýhodnění firmy Fujitsu Technology při zadání zakázky na výplatu sociálních dávek. Druhému obviněnému, kterým je někdejší ředitel odboru ministerstva vnitra Miroslav Duda, navrhl žalobce tříletý podmíněný trest. Uvedl to v dnešní závěrečné řeči před pražským městským soudem. Oba muži vinu odmítají.

Výroba nábytku v ČR v pololetí vzrostla o 1,8 pct. na 22 mld. Kč

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Nábytkářské firmy v Česku v prvním pololetí vyrobily zboží za 22,18 miliardy korun, meziročně o 1,8 procenta více. Prodej nábytku vzrostl o 2,3 procenta na 17,74 miliardy korun. Na dnešní tiskové konferenci při zahájení veletrhu For Interior to řekl tajemník Asociace českých nábytkářů Tomáš Lukeš. Podle něj by letos výroba nábytku v ČR měla překonat loňský rekord.

Srdce za půl miliardy. Za 10 let transplantace zachránila stovky pacientů

29.09.  |  euro.cz

Šanci na další život díky transplantaci srdce dostanou v Česku ročně desítky nemocných. Za posledních deset let jich tento výkon u Všeobecné zdravotní pojišťovny podstoupilo 437 pacientů a částka, kterou za to pojišťovna zaplatila, přesáhla 485 milionů korun. Statistiku zveřejnila VZP při příležitosti Světového dne srdce, který připadá na čtvrtek 29. září.

mBance stoupl v pololetí hrubý zisk o 159 pct. na 258 milionů Kč

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - mBance stoupl v pololetí zisk před zdaněním meziročně o 159 procent na 258 milionů korun. Významný vliv na výsledek mělo zaúčtování jednorázového výnosu z prodeje podílu v karetní asociaci Visa Europe, která pro českou mBank představovala příjem téměř 215 milionů Kč, sdělila dnes banka ČTK. mBank zahájila provoz v Česku na podzim 2007.

Pražská burza dnes i díky ČEZ roste, index PX stoupl o 1,14 pct

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Pražská burza dnes roste, index PX po 11:00 stoupl o 1,14 procenta na 876,24 bodu. Táhnou ho akcie ČEZ, které zdražily o 3,5 procenta, daří se i většině ostatních emisí. Výjimkou jsou cenné papíry sázkové Fortuny, operátora O2 a textilky Pagas Nonwovens. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Další rána pro Samsung: po mobilech explodují i pračky

29.09.  |  euro.cz

Jen měsíc po tom, co vyplavaly na povrch zprávy o samovolném vzplanutí baterií u chytrých telefonů Samsung Galaxy Note 7, má jihokorejský elektronický gigant další problém. Američtí regulátoři ve středu vydali bezpečnostní varování před dalším jeho výrobkem. Tentokrát jde o pračky, jejichž náhlé exploze nahlásilo hned několik zákazníků.

Slováci chtějí po Enelu přes šest miliard. Jako dorovnání privatizace

29.09.  |  euro.cz

Slovenská vláda obnovila jednání o vyrovnání údajného státního nároku na finanční kompenzaci za privatizaci Slovenských elektráren. Po deseti letech chce od italského Enelu přes šest miliard.

Vývoj měnových párů

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Bankéři bez odpovědnosti jako spouštěč krize

29.09.  |  euro.cz

Problémy bankovního sektoru se budou zcela jistě opakovat. Nejvyšší manažeři světových bank se totiž nepoučili ani z finanční krize z roku 2008, kdy je musely zachraňovat vlády za peníze daňových poplatníků. Příkladem je lapsus americké banky Wells Fargo.

Česko si v konkurenceschopnosti udrželo 31. pozici

29.09.  |  euro.cz

Česká republika se letos stejně jako loni v žebříčku globální konkurenceschopnosti umístila na 31. místě. Loni ČR zaznamenala posun o šest příček vzhůru. Nynější umístění je vyrovnáním nejlepších výsledků z minulých let, vyplývá ze Zprávy o globální konkurenceschopnosti, kterou každoročně vydává švýcarská nezisková organizace Světové ekonomické fórum (WEF). Letos porovnávala 138 ekonomik světa.

Dálniční síť se napřesrok rozroste o 15,6 kilometru

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Dálniční síť se napřesrok rozroste o 15,6 kilometru nových dálnic. Během srpna je plánováno dokončení chybějícího úseku D11 do Hradce Králové, o měsíc později mají být do provozu uvedeny úseky dálnic D4 Skalka - Háje u Příbrami a pokračování jihočeské D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem. Vyplývá to z vyhlášky ministertva dopravy o pozemních komunikacích zpoplatněných časovým poplatkem. V říjnu pak resort předpokládá dokončení části obchvatu Českých Budějovic mezi Borkem a Úsilným.

Babiš má nového náměstka. Na finance míří Pavelek

29.09.  |  euro.cz

Novým náměstkem ministerstva financí pro rozpočet se od října stane Petr Pavelek (40). Místo náměstka bylo od jara neobsazeno. Do té doby funkci zastával Jan Gregor, který odešel k Evropskému účetnímu dvoru.

Počet nezaměstnaných v Německu v září mírně vzrostl

29.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 29. září (ČTK) - Počet nezaměstnaných v Německu v září podle sezoně přepočtených údajů vzrostl ve srovnání s předchozím měsícem o 1000 na 2,68 milionu. Míra nezaměstnanosti zůstala na 6,1 procenta, což je nejnižší údaj od znovusjednocení Německa v roce 1990. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.

ČR letos v konkurenceschopnosti zůstala na 31. místě ze 138

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Česká republika se letos stejně jako loni v žebříčku globální konkurenceschopnosti umístila na 31. místě. Loni ČR zaznamenala posun o šest příček vzhůru. Nynější umístění je vyrovnáním nejlepších výsledků z minulých let, vyplývá ze Zprávy o globální konkurenceschopnosti, kterou každoročně vydává švýcarská nezisková organizace Světové ekonomické fórum (WEF). Letos porovnávala 138 ekonomik světa.

Frankfurtská burza roste přes procento

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index DAX +1,11 % na 10553,83 b...

Novým náměstek pro rozpočet na MF bude Petr Pavelek

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Novým náměstkem ministerstva financí pro rozpočet se od října stane Petr Pavelek (40). Informaci serveru Lidovky.cz potvrdilo MF v tiskové zprávě. Místo náměstka bylo od jara neobsazeno. Do té doby funkci zastával Jan Gregor, který odešel k Evropskému účetnímu dvoru.

Čína pustí k vysokorychlostní železnici soukromou firmu Fosun

29.09.  |  euro.cz

Čínský konglomerát Fosun International investuje do projektu veřejně-soukromého partnerství (PPP) na výstavbu vysokorychlostního vlakového spojení, jehož celková hodnota je 46,2 miliardy jüanů (166,7 miliardy korun). Stane se tak první soukromou firmou, která se účastní projektu vysokorychlostního železničního spojení v Číně.

Ceny ropy klesají, investoři čekají na detaily dohody OPEC

29.09.  |  Financninoviny.cz

Singapur 29. září (ČTK) - Ceny ropy smazaly počáteční zisky způsobené zprávou, že se členové ropného kartelu OPEC předběžné dohodli na snížení těžby, a klesají. Obchodníkům chybí více detailů a mezi investory vzrostla skepse, zda bude OPEC nakonec schopen plán na snížení těžby realizovat.

Loučení s legendou. Letouny Albatros v armádě končí

29.09.  |  euro.cz

Podzvukové stroje L-39 Albatros sloužily českým letcům téměř 50 let. Generální štáb do nich však už nechce investovat, a tak je raději nadobro odstaví. K výcviku pilotů prý budou stačit pouze bitevníky L-159 Alca.

mBank zvyšuje doporučení pro Komerční banku na „buy“ s cílovou cenou 980 Kč

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Analytici mBank přistoupili ke zvýšení doporučení pro akcie Komerční banky na „buy“. Cílovou cenu stanovili na 980 Kč...

Pražská burza dohání včerejší svátek, PX posiluje o 1,3 %

29.09.  |  Tománek Jan  |  Fio banka

Index PX posiluje o 1,31 % na 877,67 b...

Paříž 2016: Škoda Kodiaq se vejde pod 700 tisíc korun

29.09.  |  euro.cz

Škoda představila model Kodiaq už před několika dny, přičemž zveřejnila také všechny technické informace a mnoho fotografií. K úplnosti chyběl už jen jeden drobný detail, a sice cena. Tu mladoboleslavská automobilka zveřejnila během své tiskové konferenci v první den autosalonu v Paříži.

Paříž 2016: Škoda Kodiaq zná svou cenu. První verze se vejde pod 700 tisíc

29.09.  |  euro.cz

Škoda představila model Kodiaq už před několika dny, přičemž zveřejnila také všechny technické informace a mnoho fotografií. K úplnosti chyběl už jen jeden drobný detail, a sice cena. Tu mladoboleslavská automobilka zveřejnila během své tiskové konferenci v první den autosalonu v Paříži.

EET: Jde to i levně a bez paušálu

29.09.  |  Redakce  |  Finance.cz

Náklady spojené s elektronickou evidencí tržeb mohou podnikatelé výrazně snížit výběrem vhodného pokladního řešení. Kasa se může díky dobré správě dat stát i užitečným nástrojem v podnikání.

František Čuňas Stárek: Budu se prát za svobodu

29.09.  |  euro.cz

V Praze se odehraje nejzajímavější souboj o senátora v šesté městské části. Strany tam nasadily čtyři známé osobnosti. „Volíte vítače? Pokud ne, tak tím je vyřazen Bělohradský a Růžička. Jste volič Babiše? Pokud ne, tak je mimo hru Harapes. Vítejte mezi mými voliči,“ říká František Čuňas Stárek, který kandiduje za ODS. V senátu se chce prý věnovat hlavně bezpečnosti, za současnou největší hrozbu považuje úbytek svobody.

OPEC se dohodl na snížení těžby. Cena ropy by měla růst

29.09.  |  euro.cz

Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně. Kartel se dohodl na snížení těžby poprvé za osm let. Podrobnosti dojedná na svém zasedání v listopadu. V současnosti členové OPEC těží zhruba 33,24 milionu barelů denně. Cílem tohoto kroku je podpořit ceny ropy.

OPEC se dohodl na snížení těžby ropy. Hodlá tím podpořit její cenu

29.09.  |  euro.cz

Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně. Kartel se dohodl na snížení těžby poprvé za osm let. Podrobnosti dojedná na svém zasedání v listopadu. V současnosti členové OPEC těží zhruba 33,24 milionu barelů denně. Cílem tohoto kroku je podpořit ceny ropy.

OPEC snižuje těžbu ropy. Cílem je podpořit cenu

29.09.  |  euro.cz

Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně. Kartel se dohodl na snížení těžby poprvé za osm let. Podrobnosti dojedná na svém zasedání v listopadu. V současnosti členové OPEC těží zhruba 33,24 milionu barelů denně. Cílem tohoto kroku je podpořit ceny ropy.

Cena Škody Kodiaq bude začínat na 677.900 Kč, výše než Superb

29.09.  |  Financninoviny.cz

Paříž 29. září (zvláštní zpravodaj ČTK) - Cena nového velkého SUV Kodiaq od Škody Auto bude v České republice začínat na 677.900 Kč. To je o 47.000 Kč více, než je startovací cena vlajkové lodi značky Superb. Vyplývá to z informací, které dnes automobilka zveřejnila na světové výstavní premiéře vozu na autosalonu v Paříži.

OPEC se dohodl na snížení těžby až na 32,5 milionů barelů denně

29.09.  |  Financninoviny.cz

Alžír 29. září (ČTK) - Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně. Kartel se dohodl na snížení těžby poprvé za osm let. Oznámil to v noci na dnešek katarský ministr pro energetiku a současný prezident OPEC Muhammad Sálih Sadá. Podrobnosti kartel dojedná na svém zasedání v listopadu. V současnosti členové OPEC těží zhruba 33,24 milionu barelů denně. Cílem tohoto kroku je podpořit ceny ropy.

Ceny pohonných hmot v ČR už třetí týden stagnují

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Ceny pohonných hmot v Česku už třetí týden stagnují. Benzin Natural 95 se prodává v průměru za 29,23 Kč/l, což je o haléř méně než minulou středu. Nafta v týdnu naopak o haléř zdražila a stojí průměrných 27,79 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Ministři dopravy a financí představí plán výstavby silniční sítě

29.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 29. září (ČTK) - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes spolu s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) představí plán výstavby a financování dálniční a silniční sítě v roce 2017. Návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na příští rok je o 16 miliard korun vyšší než letošních zhruba 66 miliard korun. Rozpočet ale nepočítá s příspěvkem na opravy krajských silnic, což kritizují krajské samosprávy i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Živnostníci s nízkým ziskem platí vysoké daně

29.09.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Přestože je v Česku zavedena 7% solidární daň z příjmu pro lidi s vysokými příjmy, tak platí drobní živnostníci na povinných daních více než podnikatelé s miliónovými zisky. Jak je to možné? Podívejme se na praktické výpočty.

Akcie v USA díky prudkému růstu cen ropy mírně zpevnily

28.09.  |  Financninoviny.cz

New York 28. září (ČTK) - Americké akciové trhy dnes opět zpevnily, přestože na ně vyvíjí tlak nervozita před listopadovými prezidentskými volbami. Wall Street povzbudil prudký růst cen ropy po zprávách o nečekané dohodě ropného kartelu OPEC na snížení těžby.

Volkswagen založí novou značku pro městskou mobilitu

28.09.  |  Financninoviny.cz

Paříž 28. září (zvláštní zpravodaj ČTK) - Německý automobilový koncern Volkswagen vytvoří novou značku, která se bude zabývat městskou mobilitou. Bude zajišťovat služby sdílení vozidel nebo provozovat vlastní flotily vozů taxi. V předvečer pařížského autosalonu to dnes uvedl předseda představenstva Volkswagenu Matthias Müller.

OPEC má dohodu na omezení těžby ropy, doladí ji později

28.09.  |  Financninoviny.cz

Alžír 28. září (ČTK) - Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes dohodli na stanovení nového těžebního limitu, aby podpořili ceny ropy. Agentuře Reuters to sdělily zdroje z OPEC, podle nichž bude nový limit pod současnou aktuální produkcí. Jiné zdroje předtím uvedly, že kartel směřuje na neoficiální schůzce v Alžíru k dohodě na zmrazení těžby a podrobnosti dohody dojedná na svém listopadovém ministerském zasedání ve Vídni.

Ropa prudce zdražila, podpořily ji spekulace o dohodě členů OPEC

28.09.  |  Financninoviny.cz

New York/Londýn 28. září (ČTK) - Ceny ropy v dnešním obchodování prudce kolísaly, později ale vzrostly o více než dvě procenta. Trh vynesly vzhůru dohady, že členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) později oznámí dohodu na zmrazení těžby.

EU musí zrychlit tempo digitalizace, míní Merkelová a Hollande

28.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 28. září (zpravodaj ČTK) - Evropská unie musí zrychlit tempo digitalizace a rozšiřování vysokorychlostního internetu, shodli se dnes v Berlíně německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident François Hollande. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker před společným jednáním s představiteli největších evropských firem poznamenal, že digitalizace evropskému hospodářství přinese stovky miliard eur ročně.

MMF znovu sníží odhad růstu americké ekonomiky

28.09.  |  Financninoviny.cz

Chicago 28. září (ČTK) - Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své nové prognóze vývoje světové ekonomiky znovu sníží odhad růstu Spojených států. Uvedla to dnes šéfka fondu Christine Lagardeová. Před nadcházejícím podzimním zasedáním fondu a Světové banky Lagardeová odsoudila zavádění obchodních bariér a označila tyto praktiky za jednu z brzd hospodářského růstu.

BlackBerry ukončí výrobu a vývoj vlastních telefonů

28.09.  |  Financninoviny.cz

Toronto/New York 28. září (ČTK) - Kanadská společnost BlackBerry opouští vývoj a výrobu chytrých telefonů, tedy odvětví, ve kterém patřila mezi průkopníky. Firma dnes uvedla, že se zaměří na software a služby, zatímco veškerý vývoj hardwaru přesune na externí firmy. Akcie podniku, který byl kdysi největším výrobcem smartphonů na světě, na zprávu zareagovaly silným růstem. Firma současně oznámila, že ve druhém fiskálním čtvrtletí vykázala čistou ztrátu 372 milionů USD (devět miliard Kč).

Let MH17 zasáhla raketa Buk odpálená z území proruských rebelů

28.09.  |  euro.cz

Boeing 777 malajsijské letecké společnosti letu MH17 byl před dvěma lety nad východní Ukrajinou sestřelen ze země raketovým systémem Buk pocházejícím z Ruska. Oznámil to dnes na tiskové konferenci v Nizozemsku mezinárodní tým expertů. Konkrétní viníci tragédie ale zatím jmenováni nebyli, vyšetřování v tomto směru pokračuje. Moskva dnes znovu popřela jakýkoli podíl na této události.

Kanadská vláda schválila obří projekt na LNG

28.09.  |  Financninoviny.cz

Toronto 28. září (ČTK) - Kanadská vláda schválila výstavbu obřího projektu na zkapalněný zemní plyn v hodnotě 27 miliard USD, navzdory obavám o dopad na ovzduší a přírodu.

ČEZ má zájem o trh větrných elektráren na moři v Německu

28.09.  |  euro.cz

Česká energetická společnost ČEZ se chce stát silou, s níž je třeba počítat na německém trhu větrných elektráren na moři, které nabízejí lákavé regulované výnosy. Skupina má zájem získat v příštích pěti letech minoritní podíly v projektech s celkovým výkonem 400 megawattů, řekl agentuře Reuters ředitel útvaru zahraničních majetkových účastí ČEZ Martin Pacovský.

Berlín popřel, že připravuje finanční záchranu Deutsche Bank

28.09.  |  Financninoviny.cz

Frankfurt 28. září (ČTK) - Německá vláda dnes popřela zprávy tisku, podle nichž chystá finanční záchranu největší německé bankovní instituce Deutsche Bank. Té hrozí ve Spojených státech vysoká pokuta a obavy o její finanční situaci srážely v minulých dvou dnech její akcie na rekordní minima.

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

28.09.  |  Marván Daniel  |  Fio banka

Futures na americké akcie téměř beze změny

28.09.  |  Marván Daniel  |  Fio banka

Futures na americké akcie naznačují, že zámořské trhy v úvodu dnešní seance nenaváží na včerejší růst, ale budou stagnovat kolem...

Polsko bez výrazných změn

28.09.  |  Marván Daniel  |  Fio banka

Polské akcie odevzdaly hubené ranní zisky a obchodují se poblíž svých včerejších závěrečných hodnot...

SpaceX vyvíjí obří vesmírnou raketu pro kolonizaci Marsu

28.09.  |  euro.cz

Soukromá společnost SpaceX vyvíjí obří raketu a vesmírnou loď k přepravě velkého množství lidí a nákladu na Mars s konečným cílem rudou planetu kolonizovat. Na 67. Mezinárodním astronautickém kongresu, který se koná v mexické Guadalajaře, to oznámil majitel společnosti Elon Musk.

Akcionáři SABMiller a AB InBev schválili spojení podniků

28.09.  |  Financninoviny.cz

Brusel/Londýn 28. září (ČTK) - Akcionáři pivovaru SABMiller schválili převzetí firmy větším konkurentem Anheuser-Busch InBev v hodnotě 79 miliard liber (2,5 bilionu Kč). Překonali tak poslední velkou překážku spojení dvou největších pivovarnických skupin světa. Krátce předtím transakci podpořili akcionáři AB InBev. Spojení by mělo být formálně dokončeno 10. října, uvedl AB InBev.

Vývoj měnových párů

28.09.  |  Marván Daniel  |  Fio banka

Allianz: Průměrný Čech loni zbohatl o 36.000 Kč na 341.000 Kč

28.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 28. září (ČTK) - Čistá hodnota finančního bohatství na obyvatele v Česku loni stoupla o 36.000 Kč na 341.000 korun (zhruba 12.600 eur). V celosvětovém žebříčku to je posun o dvě příčky dopředu na 26. místo. Ukázaly to výsledky sedmého ročníku studie o světovém bohatství skupiny Allianz, která analyzuje úspory a dluhy v 53 zemích světa.

Registraci k evidenci tržeb zatím získala desetina podnikatelů

28.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 28. září (ČTK) - Finanční správa vydala autentizační údaje k elektronické evidenci tržeb zhruba 4600 podnikatelům. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytla Finanční správa. Evidence tržeb bude spuštěna od 1. prosince pro pro hotely a restaurace a měla by se podle správy týkat zhruba 50.000 podnikatelů. Registrační údaje přiděluje Finanční správa od 1. září.

Žebříček konkurenceschopnosti vede Švýcarsko, ČR je 31.

28.09.  |  Financninoviny.cz

Curych 28. září (ČTK) - Česká republika v žebříčku konkurenceschopnosti zemí, který každoročně sestavuje Světové ekonomické fórum (WEF), letos zůstala na 31. příčce. Slovensko si o dvě místa polepšilo a je 65. Letošní pořadí 138 porovnávaných států opět vede Švýcarsko, které je první již osmým rokem za sebou; letos zaznamenalo nejvyšší hodnocení od roku 2007, kdy WEF začalo tento žebříček zveřejňovat.

GfK: Nálada německých spotřebitelů se mírně zhoršila

28.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 28. září (ČTK) - Spotřebitelská důvěra v Německu se na počátku podzimu mírně zhoršila. Přispívá k tomu zřejmě převládající pocit nejistoty spojený s hrozbou možných teroristických útoků v Německu a nejasné ekonomické důsledky červnového referenda o odchodu Británie z Evropské unie, tzv. brexitu. Ukazatel nálady však nadále zůstává na nejvyšší úrovni za více než desetiletí, ukázaly dnešní výsledky měsíčního průzkumu společnosti GfK. Soukromá spotřeba tak zřejmě nadále bude kompenzovat slábnoucí vývoz.

Nabídka akcií čínské PSBC je největší na světě za dva roky

28.09.  |  Financninoviny.cz

Hongkong 28. září (ČTK) - Čínská státní Postal Savings Bank of China (PSBC) získala z primární nabídky akcií 7,4 miliardy USD (178,4 miliardy Kč). Nabídka se tak stala největším vstupem na burzu na světě od roku 2014, kdy své akcie uvedla čínská společnost Alibaba. Po dnešním zahájení obchodů v Hongkongu zůstává cena akcií PSBC zhruba na stejné úrovni, napsala agentura Reuters. Finanční ústav je poslední z velkých čínských státních bank, které vstoupily na burzu.

Zemřel bývalý izraelský prezident Šimon Peres

28.09.  |  euro.cz

Ve věku 93 let dnes zemřel bývalý izraelský prezident Šimon Peres. Státník prodělal před dvěma týdny mrtvici a od té doby byl v kritickém stavu. V úterý se jeho stav prudce zhoršil, lékaři zjistili, že utrpěl nevratné poškození mozku. Peresovi dnes vzdávají hold politici z celého světa. Na páteční pohřeb dorazí mimo jiné americký prezident Barack Obama, britský princ Charles či papež František.

Komentář: Jak na Číňana?

28.09.  |  euro.cz

Snad každá západní firma sní o tom, že prorazí na obrovském čínském trhu, o bohatých čínských partnerech a pohádkových příležitostech. Vždyť v lidnaté, centrálně řízené zemi stačí tak málo...

EET: Buďte včas připraveni. Zkušební provoz v listopadu

28.09.  |  Redakce  |  Finance.cz

Elektronické evidenci tržeb (EET) budou jako první podléhat ubytovací a stravovací služby, a to již od prosince letošního roku. Od stejného data se však snižuje i sazba DPH u stravovacích služeb (kromě podávání alkoholických nápojů) z 21 % na 15 %. Všichni podnikatelé, kterých se EET týká, by si tedy měli co nejdříve zajistit datové připojení a získat přihlašovací údaje na portál správce daně.

Basketbal a fotbal nestačí. Majitelé 76ers vidí budoucnost v e-sportu

28.09.  |  euro.cz

Profesionální hraní počítačových her udělalo další krok směrem k „opravdovému“ sportu. Basketbalový tým Philadelphia 76ers z NBA koupil většinový podíl ve dvou e-sportovních týmech, které sloučil v Team Dignitas.

Slavná Britannia může po 20 letech znovu na moře. Jako „plující ambasáda“

28.09.  |  euro.cz

Turisté ve skotském Edinburghu, kteří si chtějí zblízka prohlédnout jeden z klenotů britského loďařství – královskou jachtu Britannia, by si možná měli pospíšit. V Británii se totiž živě diskutuje o tom, že by loď po téměř 20 letech znovu vyplula na moře, aby podpořila mezinárodní obchod.

Porr postavil první kompostárnu v Praze

28.09.  |  euro.cz

Rakouská společnost Porr postavila pro magistrát první kompostárnu v hlavním městě. Na Křivoklátsku pak staví rozsáhlé developerské projekty a podle generálního ředitele firmy Karl-Heinze Strausse hodlá české aktivity rozvíjet.

Předpověděli brexit. Teď odepisují Hillary

28.09.  |  euro.cz

Hillary Clintonová podle oficiálních průzkumů ve svých šancích na zvolení americkou prezidentkou oproti Donaldu Trumpovi vede. Mohou se ale průzkumy mýlit? Startup Predata v červnu navzdory průzkumům předpověděl brexit a nyní favorizuje Trumpa. Klíč k volebnímu výsledku bychom podle něj měli hledat hlavně online.

Oko za oko. Se spamery se nejlépe vypořádá robot

28.09.  |  euro.cz

Jak se vypořádat se spamem, tedy nevyžádanými a obtěžujícími e-maily, ukázal Brian Weinreich, spoluzakladatel technologického startupu Density. Naprogramoval systém, který odesílatelům spamů odpovídá automaticky generovanými reakcemi, a často tak vyvolává dlouhé konverzace, které se ve výsledku obrátí proti původcům nevyžádané pošty.

Sarkozy by se pokusil zvrátit brexit novou smlouvou o EU

28.09.  |  euro.cz

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který opět chce kandidovat na funkci, v úterý řekl, že by nabídl Británii šanci zvrátit výsledky červnového referenda, které rozhodlo o odchodu Británie z Evropské unie. Prohlásil, že by vyjednal novou smlouvu o Evropské unii s Německem, pokud by vyhrál prezidentskou volbu v příštím roce, informoval list Financial Times.

Zámořské akcie uzavřely obchodování v zelených číslech

27.09.  |  Bedrník Luboš  |  Fio banka

Akcie v USA uzavřely druhou obchodní seanci v tomto týdnu v kladných číslech...

Americké akcie díky televizní debatě kandidátů posílily

27.09.  |  Financninoviny.cz

New York 27. září (ČTK) - Americké akciové trhy dnes zaznamenaly svižný nárůst. Wall Street podpořil pocit řady investorů, že v první televizní debatě prezidentských kandidátů zvítězila demokratka Hillary Clintonová. Akciím pomohl také silný růst spotřebitelské důvěry v USA.

Ředitelé Světové banky zvolili do čela opět Jima Yong Kima

27.09.  |  Financninoviny.cz

Washington 27. září (ČTK) - Výkonní ředitelé Světové banky dnes jednomyslně zvolili nynějšího prezidenta této instituce Jima Yong Kima na druhé pětileté funkční období. Američan Kim byl v nominačním procesu jediným kandidátem na tuto funkci, oznámila Světová banka.

Uber chce globálně rozvážet jídlo. Vstoupí do více než dvacítky zemí

27.09.  |  euro.cz

Americký provozovatel alternativní osobní přepravy Uber Technologies zahájil razantní expanzi na trhu rozvozu jídla. Jeho pobočka UberEats začne provozovat své služby ve čtvrtek v Amsterodamu a spolu s tím plánuje vstoupit do nejméně 22 zemí

Zavedení kontroly hranic může trvat pět hodin, ukázalo cvičení

27.09.  |  euro.cz

Bezpečnostní složky mohou znovu zavést kontroly na hranicích do pěti hodin od jejich vyhlášení. Ukázalo to dnešní společné cvičení policie, armády a celníků na hraničních přechodech se Slovenskem, kde se namátkové kontroly dělaly. Cvičení ukázalo, že v některých odlehlých oblastech na zelené hranici je problém s nedostatečným rádiovým spojením. Spolupráce jednotlivých bezpečnostních sborů byla úspěšná.

Sobotka vyzval Ťoka, aby stát přispěl na opravy krajských silnic

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v otevřeném dopise vyzval ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), aby stát i v dalších letech přispěl na opravy silnic spravovaných kraji. Navrhovaný rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) s penězi na silnice druhých a třetích tříd nepočítá pro příští rok ani ve výhledu na roky 2018 a 2019. Sobotka v dopise s dnešním datem, který má ČTK k dispozici, napsal, že je tím znepokojen. Vyjádření ministra ČTK zjišťuje.

Čedok vrací polovinu v Eso travel původnímu majiteli

27.09.  |  euro.cz

Cestovní kancelář Čedok se zbavuje své poloviny v cestovní kanceláři Eso travel. Valná hromada Čedoku dnes souhlasila s prodejem akcií podnikateli Tomáši Cikánovi a jeho rodině. Cikán tak po čtrnácti letech znovu zcela ovládne firmu, kterou zakládal. Napsal to dnes server E15.cz, kterému to potvrdily obě strany transakce.

Reorganizační plán zadluženého Motorpalu schválil i soud

27.09.  |  Financninoviny.cz

Jihlava/Brno 27. září (ČTK) - Reorganizační plán zadlužené jihlavské společnosti Motorpal schválil i insolvenční soud. Plán, jímž chce strojírenská firma řešit své dluhy při udržení výroby, už 16. září potřebnou většinou přijali věřitelé společnosti. Podle usnesení, které dnes bylo zveřejněno v insolvenčním rejstříku, samosoudkyně Bohumila Čuprová nenašla žádnou zákonnou překážku, která by schválení reorganizačního plánu bránila.

Euro kvůli obavám o evropské banky výrazně kleslo k dolaru

27.09.  |  Financninoviny.cz

New York 27. září (ČTK) - Americký dolar dnes zpevnil vůči euru, jehož pozici podkopaly obavy o evropský bankovní sektor kvůli nejistotě kolem sporu Deutsche Bank s americkou vládou. Americké měně pomohla i první televizní debata prezidentských kandidátů.

Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Pražská burza dnes opět oslabila. Index PX klesl o 0,32 procenta na 866,34 bodu. Dolů ji táhly zejména akcie ČEZ, ztrácela ale většina hlavních emisí. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Internet dosáhl vrcholu. Vyšší návštěvnost už mít nebude

27.09.  |  euro.cz

Stále rostoucí návštěvnost internetu je minulostí. Alespoň v oblastech, kde je již internet zaveden. Vyplývá to ze studie americké společnosti Adobe. Podle ní celosvětový počet uživatelů internetu bude růst pouze díky šíření technologie do míst, kde dosud chyběla.

V kakau z Penny a Lidlu bylo příliš mnoho mléka jako alergenu

27.09.  |  Financninoviny.cz

Brno 27. září (ČTK) - V instantním kakau Penny Cho Quick z Penny Marketu a v nápoji Johny Cacao Instant Drink z Lidlu bylo výrazně více mléka jako alergenu, než připouštějí normy, uvedla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Výrobci alergen na obalu neuvedli, a proto inspekce prodejcům nařídila, aby okamžitě výrobky stáhli z prodeje, uvedl dnes mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Ceny ropy ztratily pondělní zisky, v OPEC přetrvávají rozpory

27.09.  |  Financninoviny.cz

New York/Londýn 27. září (ČTK) - Světové ceny ropy dnes ztratily většinu pondělních více než tříprocentních přírůstků. Vyhlídky na dohodu světových producentů o omezení těžby a zmírnění vysokého přetlaku nabídky na trhu slábnou, protože se nedaří překlenout rozdíly v postojích Saúdské Arábie a Íránu.

Ministerstvo: Náhradní dopravu má u výluk proplácet správce trati

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Náklady spojené s výlukami a zavedením autobusové dopravy má podle nového zákona o drahách dopravcům kompenzovat správce kolejí, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Ročně tak správa může železničním společnostem vyplatit zhruba 300 milionů korun. Vyplývá to z návrhu prováděcí vyhlášky, kterou ministerstvo dopravy poslalo do připomínkového řízení. Konkrétní výše náhrad se ale může podle množství oprav na železniční síti mezi jednotlivými roky výrazně měnit.

Piráti žalují České dráhy. Kvůli Kleslové

27.09.  |  euro.cz

Pražský zastupitel za piráty Adam Zábranský podal dvě správní žaloby na České dráhy. Dopravce mu odmítl poskytnout dokumenty vzešlé ze spolupráce s někdejší místopředsedkyní hnutí ANO a bývalou starostkou Prahy 10 Radmilou Kleslovou. Podle Zábranského je to v rozporu se zákonem o svobodném přístupu k informacím. O žalobě informoval vedoucí mediálního odboru pirátů Mikuláš Ferjenčík. České dráhy o žalobách zatím nemají informace, sdělil mluvčí Petr Šťáhlavský.

4 překážky na cestě ke stabilnímu trhu s ropou

27.09.  |  euro.cz

O mezinárodní dohodě, která by po dvou letech vedla ke zvýšení ceny ropy, jednají v Alžírsku představitelé kartelu OPEC a dalších významných těžařů. Přestože zájem je společný, vyjednávání jednoduchá rozhodně nebudou. Stanice CNN nyní představila čtyři důvody, proč je dohoda o stabilizaci ropného trhu během na dlouhou trať.

Wall street roste po nečekaně silné spotřebitelské důvěře, silnější dolar škodí komoditám

27.09.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

S&P 500 připisuje 0,4 %, Ropa -2,42 %, Zlato -1,04...

Zákon o sociálním bydlení by měl reálně fungovat od podzimu 2018

27.09.  |  ČTK  |  Finance.cz

Připravovaný zákon o sociálním bydlení by měl platit od října 2017. Rozhodnutí o bytové nouzi, které zakládá nárok na sociální byt, by měly jednotlivé úřady práce vydávat od listopadu 2018. Na dnešní odborné konferenci o sociálním bydlení to řekla Linda Sokačová, vedoucí oddělení sociálního bydlení a sociálního začleňování ministerstva práce. Obce kritizovaly, že připravovaný systém není finančně zajištěn.

USA: Index spotřebitelské důvěry nejvýše od roku 2007

27.09.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

V září dosáhl 104,1 bodu...

Americké akcie otevřely v zisku

27.09.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

S&P 500 připisuje 0,12...

Portál Aukro koupili od jihoafrické Naspers čeští investoři

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Jihoafrická společnost Naspers prodala největší český obchodní portál Aukro.cz českým investorům. Novými vlastníky jsou zakladatel portálu Václav Liška a společnosti Agora Development a BDO Advisory. Společnosti o tom dnes informovaly v tiskové zprávě. Cenu transakce neuvedly.

Čínská investiční skupina CEFC byla loni ve ztrátě 120 mil. Kč

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Čínská investiční skupina CEFC Group (Europe) Company, která v Česku investovala přes 20 miliard korun, vykázala loni ztrátu 120 milionů Kč. Vyplývá to z informací zveřejněných v Obchodním věstníku. Společnost, která zastřešuje evropské aktivity CEFC, byla oficiálně založena 16. června 2015.

Do Británie dorazila první dodávka břidlicového plynu z USA

27.09.  |  Financninoviny.cz

Grangemouth (Británie) 27. září (ČTK) - Do Británie dnes dorazila první dodávka zkapalněného zemního plynu (LNG) z amerických břidlicových ložisek. Náklad pro skotskou rafinerii v Grangemouthu je předzvěstí dalších dodávek břidlicového plynu z USA do Evropy, plánovaných od roku 2018, uvedla agentura Reuters.

Aukro zpět v českých rukou. Polovinu koupil zakladatel Liška

27.09.  |  euro.cz

Jihoafrická společnost Naspers prodala největší český obchodní portál Aukro.cz českým investorům. Novými vlastníky jsou zakladatel portálu Václav Liška a společnosti Agora Development a BDO Advisory. Společnosti o tom dnes informovaly v tiskové zprávě. Cenu transakce strany neuvedly.

Omlouvat se hejtmanovi za „tunel“ Babiš nehodlá. Plánuje odvolání

27.09.  |  euro.cz

Soud v úterý uložil ministru financí Andreji Babišovi (ANO), aby se omluvil moravskoslezskému hejtmanovi Miroslavu Novákovi (ČSSD) za svůj televizní výrok, v němž označil přípravu průmyslové zóny v Karviné za Novákův "kšeft" a "tunel". Babiš má také Novákovi zaplatit odškodné ve výši 100 tisíc korun, krajský politik chtěl dvojnásobek. Babiš uvedl, že se omlouvat nehodlá, a svá tvrzení na adresu hejtmana zopakoval.

Za Ratha ne, za „tunel“ ano. Babiš se musí omluvit hejtmanovi

27.09.  |  euro.cz

Soud v úterý uložil ministru financí Andreji Babišovi (ANO), aby se omluvil moravskoslezskému hejtmanovi Miroslavu Novákovi (ČSSD) za svůj televizní výrok, v němž označil přípravu průmyslové zóny v Karviné za Novákův "kšeft" a "tunel". Omlouvat se naopak nemusí za přirovnání Nováka k bývalému hejtmanovi Davidu Rathovi. Babiš má také Novákovi zaplatit odškodné ve výši 100 tisíc korun, krajský politik chtěl dvojnásobek. Verdikt není pravomocný.

Ztráta na úvod. Čínská CEFC loni v Evropě prodělala 120 milionů

27.09.  |  euro.cz

Čínská investiční skupina CEFC Group (Europe) Company, která v Česku investovala přes 20 miliard korun, vykázala loni ztrátu 120 milionů korun. Společnost, která zastřešuje evropské aktivity CEFC, byla oficiálně založena 16. června 2015.

Servis „vládních“ airbusů za půl miliardy obstará firma Glomex MS

27.09.  |  euro.cz

Ministerstvo obrany se sice bránilo, ale nakonec muselo chtě nechtě zadat smlouvu na opravy svých dvou dopravních letounů Airbus A-319 české firmě Glomex MS. Nejde přitom o přehlédnutelnou sumu, do konce roku 2021 obrana plánuje za údržbu obou strojů zaplatit 502,6 milionu korun.

Radil skončil v představenstvu Pivovarů Lobkowicz

27.09.  |  euro.cz

Dozorčí rada Pivovarů Lobkowicz odvolala z představenstva dlouholetého šéfa pivovaru Zdeňka Radila. V představenstvu skončil 6. září, stojí ve Sbírce listin. Z dozorčí rady koncernu Pivovary Lobkowicz Group (PLG) odešel ke stejnému datu.

Futures na americké indexy blízko nuly

27.09.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

Dow Jones futures +0,01 %, S&P 500 futures +0,05...

Škoda Kodiaq vs. 10 dalších SUV: Srovnání klíčových vlastností

27.09.  |  euro.cz

Škoda nedávno představila své nové SUV Kodiaq. Zveřejněny tak už byly všechny základní údaje, na oznámení cen se ale ještě čeká. Mladoboleslavskou novinku jsme porovnali s jejími soupeři a zdá se, že Škoda připravila minimálně podle tabulek velmi zajímavý automobil, který má navrch v mnoha směrech. Začíná to už základními rozměry karoserie.

Zdeněk Radil byl odvolán z představenstva Pivovarů Lobkowicz

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Dozorčí rada Pivovarů Lobkowicz odvolala z představenstva dlouholetého šéfa pivovaru Zdeňka Radila. V představenstvu skončil 6. září, stojí ve Sbírce listin. Z dozorčí rady koncernu Pivovary Lobkowicz Group (PLG) odešel ke stejnému datu, napsaly pivovary na svůj web. Informaci dnes ČTK potvrdil Pavel Bednář, mluvčí společnosti CEFC, která ve firmě drží většinový podíl.

Jourová: Ani opravená auta Volkswagenu nesplňují emise

27.09.  |  euro.cz

Evropská komise má informace, že některá auta Volkswagenu nesplňují emisní standardy ani poté, co prošla opravou. V Berlíně to dnes prohlásila eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová, která z toho ale zatím nechce dělat závěry.

Johnson přijel do Turecka dojednat „obří dohodu“

27.09.  |  euro.cz

Britský ministr zahraničí Boris Johnson doufá, že až Británie vystoupí z Evropské unie, podaří se jí s Tureckem uzavřít novou velkou dohodu o volném obchodu. Řekl to dnes po setkání se svým tureckým protějškem. Johnson se sejde také s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

Jourová: Některá auta VW nesplňují ani po opravách standardy

27.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 27. září (zpravodaj ČTK) - Evropská komise má informace, že některá auta Volkswagenu nesplňují emisní standardy ani poté, co prošla opravou. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes řekla eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová, která z toho ale zatím nechce dělat závěry.

Leo Express kupuje od Číňanů nové vlaky

27.09.  |  euro.cz

Tuzemský železniční a autobusový dopravce Leo Express koupil od čínského výrobce CRRC tři nové vlaky. Zároveň uzavřel dohodu o možném odběru dalších až 30 souprav. Trojici elektrických jednotek, které má výrobce dodat do poloviny roku 2018, chce použít mimo jiné i pro dotované trasy, které plánuje ministerstvo dopravy soutěžit v otevřených tendrech. Cenu kontraktu společnost neuvedla.

Leo Express koupil od čínského CRRC tři nové vlaky. Odebrat může až dalších 30

27.09.  |  euro.cz

Tuzemský železniční a autobusový dopravce Leo Express koupil od čínského výrobce CRRC tři nové vlaky. Zároveň uzavřel dohodu o možném odběru dalších až 30 souprav. Trojici elektrických jednotek, které má výrobce dodat do poloviny roku 2018, chce použít mimo jiné i pro dotované trasy, které plánuje ministerstvo dopravy soutěžit v otevřených tendrech. Cenu kontraktu společnost neuvedla.

Slovenská centrální banka zlepšila odhad letošního růstu HDP

27.09.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 27. září (zpravodaj ČTK) - Slovenská centrální banka (NBS) zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky Slovenska na letošní rok. Naopak na příští rok výhled zhoršila, když do nové prognózy zahrnula také očekávaný dopad červnového rozhodnutí Británie vystoupit z EU. Novinářům to dnes řekl viceguvernér NBS Ján Tóth.

Londýn zůstává největším finančním centrem. Možná naposledy

27.09.  |  euro.cz

Finančníci v Londýně si užívají dost možná poslední chvíle na výsluní. Britská metropole je nadále největším finančním centrem na světě, v nejnovějším žebříčku Global Financial Centres Index (GFCI) těsně uhájila první příčku před New Yorkem. Brexitem však podle mnoha odborníků Londýn o vedoucí pozici přijde.

Otloukánek Ťok

27.09.  |  euro.cz

Před krajskými volbami si sociální demokraté vybrali „slabý kus“ ze stáje Babišova hnutí ANO a vrhli se do útoku. Řeč je o dopravě a šéfovi resortu Danu Ťokovi. Přestože není sporu o tom, že Ťok nepatří k výtečným ministrům, ČSSD se do něj pustila neuvěřitelně hloupě.

Debatní převahu Clintonové potvrzují i finanční trhy

27.09.  |  euro.cz

Vítězem první televizní debaty před prezidentskými volbami ve Spojených státech je kandidátka demokratické strany Hillary Clintonová. Naznačují to nejen první sociologické průzkumy, ale také reakce klíčových indikátorů na finančních trzích.

Peníze za propagaci Číny. Wanda investuje do filmů od Sony

27.09.  |  euro.cz

Čínská skupina Dalian Wanda miliardáře Wanga Ťien-lina udělala další krok k nabytí pozice jedničky na poli světové kinematografie. Dohodla se na spolupráci se společností Sony. Výměnou za investice do jejích filmů bude moci ve snímcích propagovat Čínu.

EET krok za krokem: Jak získat autentizační údaje a vyřídit certifikaci

27.09.  |  Redakce  |  Finance.cz

Podle odhadů se první fáze EET bude týkat 60 tisíc podnikatelů. Ti všichni musí nejpozději do 1. prosince 2016 připravit své provozy na evidování tržeb. Příprava na EET však zdaleka neznamená jen pořízení vhodného pokladního systému. Je třeba vyřešit i nezbytné formality, v nichž řada podnikatelů tápe.

Leo Express koupil od čínského CRRC tři nové vlaky

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Tuzemský železniční a autobusový dopravce Leo Express koupil od čínského výrobce CRRC tři nové vlaky. Zároveň uzavřel dohodu o možném odběru dalších až 30 souprav. V tiskové zprávě o tom dnes informovala společnost. Trojici elektrických jednotek, které má výrobce dodat do poloviny roku 2018, chce použít mimo jiné i pro dotované trasy, které plánuje ministerstvo dopravy soutěžit v otevřených tendrech. Cenu kontraktu společnost neuvedla.

Evropská armáda rozděluje spojence. Britové jsou proti

27.09.  |  euro.cz

Británie je proti vytvoření evropské armády či společného vojenského velení. Takový krok by podkopával Severoatlantickou alianci (NATO), řekl u příležitosti neformálního jednání ministrů obrany členských států Evropské unie britský ministr Michael Fallon. Podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga ovšem silné NATO a silná společná evropská obrana nejsou v rozporu. Užší spolupráci v obranné a bezpečnostní politice prosazuje mimo jiné Německo.

Datasys otestuje zabezpečení hranic pomocí otřesových čidel

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Česká technologická společnost Datasys v pilotním projektu otestuje možnost zabezpečení evropských hranic pomocí geoseismických čidel. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě. Výsledky testovací fáze a další podrobnosti k projektu by firma měla oznámit v prosinci. O nutnosti zabezpečit hranice Evropské unie v souvislosti s migrací hovoří v posledních měsících zástupci řady evropských zemí.

Pražská burza přišla o čtvrt procenta, dolů ji táhne Erste Bank

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Pražská burza dopoledne ztrácí, kolem 11:15 klesl index PX o 0,27 procenta na 866,79 bodu. Dolů ho táhla Erste Bank, nedařilo se ale ani akciím mobilního operátora O2 či pojišťovny VIG. Z velkých emisí mírně posílily akcie energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Praha chce ulehčit Újezdu. Pomoci má studie

27.09.  |  euro.cz

Praha si nechá vypracovat zadání studie na zklidnění dopravy na Újezdu v Praze 1. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Dokument má vymezit území, které změny dopravy zasáhnou, a stanovit harmonogram prací. Změny požaduje radnice Prahy 1, která chce například omezit vjezd aut do Karmelitské ulice. Zadání studie vypracuje Institut plánování a rozvoje (IPR) do letošního 22. listopadu. Na vypracování studie bude vyhlášeno výběrové řízení.

Správa železnic do konce roku zahájí opravy osmdesáti nádraží

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájí opravy 80 nádraží, do konce roku má na ně vyčleněno 166 milionů korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovala SŽDC. Celkem 1575 nádraží a dalších budov převzala SŽDC od Českých drah letos 1. července. Správa železnic plánuje opravit 200 nádraží za více než osm miliard korun.

Český vývoz do EU loni dál rostl

27.09.  |  euro.cz

Význam Evropské unie pro český export loni dále rostl. Vývoz do EU dosáhl podílu 83,2 procenta na celém českém exportu, což bylo meziročně o jeden procentní bod více. Hlavním obchodním partnerem v EU je nadále Německo, jehož podíl na celkovém českém vývozu do Evropské unie představoval 38,6 procenta. Podíl Slovenska byl 10,8 procenta. Uvedl to Český statistický úřad (ČSÚ).

Význam Evropské unie pro český export loni dál rostl

27.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 27. září (ČTK) - Význam Evropské unie pro český export loni dále rostl. Vývoz do EU dosáhl podílu 83,2 procenta na celém českém exportu, což bylo meziročně o jeden procentní bod více. Hlavním obchodním partnerem v EU je nadále Německo, jehož podíl na celkovém českém vývozu do Evropské unie představoval 38,6 procenta. Podíl Slovenska byl 10,8 procenta. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Magazín Rolling Stone míří do Asie. S expanzí pomůže miliardářský synek

27.09.  |  euro.cz

Poprvé za téměř půl století své existence přijal magazín Rolling Stone nabídku investice zvnějšku. Podle vzájemné dohody by singapurská společnost BandLab měla v časopisu získat necelou polovinu a pomoci západní značce v expanzi na asijské trhy.

Případ červených trenýrek na Hradě se vrátí k soudu

27.09.  |  euro.cz

Případ vyvěšení trenýrek na Hradě se znovu vrátí k Obvodnímu soudu pro Prahu 1. Odvolací soud vyhověl stížnosti státní zástupkyně a zrušil rozhodnutí, podle kterého není vyvěšení trenýrek trestným činem. České televizi to řekla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Světový pohár je jen začátek. Sport ovládne virtuální reklama

27.09.  |  euro.cz

Světový pohár v ledním hokeji poutá kromě výkonů samotných aktérů i dalším pokrokem technologií na poli sportovní reklamy. Plochy kolem ledu jsou totiž využívány pro projekci virtuální reklamy. Ve výsledku jich na jedné ploše může být několik zároveň. Záleží, kdo se dívá.

Hlavní město bude ladit podobu stanic metra D

27.09.  |  euro.cz

Magistrát přehodnocuje podobu stanic nové linky metra D, o zadání přípravy nového designu budou radní jednat příští týden. Pražská radnice vyhlásí podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) architektonickou soutěž na dvě zastávky podzemní dráhy, a to Náměstí Míru a Náměstí Bratří Synků. Na všechny stanice vyhlašovat soutěž nechce, protože by to znamenalo posunutí stavby až o dva roky. Pro ostatní stanice vypíše jen výtvarnou soutěž.

WTO snížila odhad růstu globálního obchodu na letošní rok

27.09.  |  Financninoviny.cz

Ženeva 27. září (ČTK) - Světová obchodní organizace (WTO) dnes snížila prognózu růstu globálního obchodu na letošní i příští rok. Podle nejnovějšího odhadu se má objem obchodu letos zvýšit o 1,7 procenta místo doposud uváděných 2,8 procenta. Je to přitom poprvé za 15 let, kdy mezinárodní obchod poroste mnohem pomaleji, než globální ekonomika, uvedla agentura Reuters.

Cvičení kvůli migraci: policie hlídá hranice

27.09.  |  euro.cz

Na hranicích se Slovenskem dnes brzy ráno začalo cvičení policie, vojáků a celníků zaměřené na zavedení kontrol kvůli migrační krizi. Kontroly řidičů budou namátkové, policie nechce omezit provoz na hraničních přechodech. Novinářům to řekl policejní prezident Tomáš Tuhý. Druhá část cvičení se dotkne hranic s Rakouskem a Německem, kde si policisté procvičí namátkové kontroly, které by bránily možné nelegální zpětné migraci z azylových zařízení v blízkosti hranic do Česka.

Odstávka druhého bloku Temelína se o několik dní prodlouží

27.09.  |  Financninoviny.cz

Temelín (Českobudějovicko) 27. září (ČTK) - Odstávka druhého bloku jaderné elektrárny Temelín se o několik dní prodlouží. Způsobila to změna nastavení parních ucpávek na turbíně. Kvůli tomu nezačne druhý temelínský blok vyrábět elektřinu v původně plánovaném termínu na začátku října, ale stane se tak přibližně o dva týdny později. ČTK to dnes řekl mluvčí jaderné elektrárny Marek Sviták. Mimo provoz tak stále zůstává celá elektrárna, protože na prvním temelínském bloku začala plánovaná odstávka před pěti týdny.

Výsledková sezóna zastíní Fed

27.09.  |  Jiří Šimara  |  Investujme.cz

Poslední týdny se zámořští investoři neupínali téměř k ničemu jinému než k dění kolem americké centrální banky Fed. Denně probíranou otázkou bylo, zda na zasedání v září dojde či nedojde k navýšení úrokových sazeb. Nyní už víme, že se Fed rozhodl dál pokračovat ve velmi opatrném postoji a tedy ponechat úrokové sazby na dosavadních úrovních, což potvrdilo naše očekávání. Bylo by však chybou myslet si, že nás nyní, po uzavření tématu Fed, čeká obchodování chudé na kurzotvorné zprávy. O slovo se totiž začíná hlásit výsledková sezóna, která právě v těchto dnech startuje.

Konec rekordů na dohled! Dostupnost financování bydlení už lepší nebude

27.09.  |  Luboš Svačina  |  Finance.cz

V následujících měsících lze očekávat zachování nízké hladiny úrokových sazeb, ale přesto bude docházet ke znatelnému zhoršování dostupnosti financování bydlení. Jednak dílem omezení LTV ze strany ČNB, jednak banky zpřísní posuzování příjmů a schopnosti hypotéku splácet ze strany klienta.

Futures na evropské indexy indikují otevření v kladném pásmu

27.09.  |  Tvrdek Filip  |  Fio banka

DAX futures připisují 0,61...

Historická chvíle v Kolumbii: mír po 52 letech

27.09.  |  euro.cz

Kolumbijská vláda a radikálně levicové hnutí Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC) podepsaly mírovou dohodu. Oficiálně tak skončil 52 let trvající konflikt, který si vyžádal 260 tisíc obětí a sedm milionů uprchlíků.

První debata Trump vs. Clintonová: obvinění z rasismu či vzestupu islamistů

27.09.  |  euro.cz

V první přímé debatě, konfrontační od samého začátku, se střetli hlavní kandidáti na amerického prezidenta Donald Trump a jeho soupeřka Hillary Clintonová. Demokratická kandidátka Trumpa obvinila, že nechce zveřejnit své daňové přiznání, protože "něco skrývá", a že vypustil do světa "rasistickou lež" o prezidentu Baracku Obamovi. Republikán poukazoval na své praktické zkušenosti ze světa obchodu a Clintonovou označil za typickou političku. Na funkci hlavy státu podle něj nemá dostatečnou výdrž.

EU rozdává uprchlíkům v Turecku platební karty. Vyplatí jim 81 miliard

27.09.  |  euro.cz

Evropská unie v pondělí zahájila program vydávání platebních karet uprchlíkům v Turecku, na které budou pravidelně jednou měsíčně dostávat peníze. Ty má zhruba jeden milion nejchudších syrských uprchlíků používat na ubytování, jídlo a nejnutnější potřeby.

Dalibor Dědek: Konkurenceschopnost Číny šla dolů

27.09.  |  euro.cz

V současnosti vyrábí skupina Jablotron necelou polovinu produkce v Číně a zbytek v českých závodech. „Dnes už Česká republika začíná být konkurenceschopná, protože v Číně šla nahoru životní úroveň. Dřív tam neznali takové věci jako sociální a zdravotní pojištění, dnes už to mají taky. Jejich konkurenceschopnost jde naštěstí pro evropskou ekonomiku dolů,“ říká zakladatel Jablotronu Dalibor Dědek.

Odchod z Británie zvažují tři ze čtyř šéfů velkých firem

27.09.  |  euro.cz

Tři čtvrtiny výkonných ředitelů velkých britských firem uvažují, že kvůli brexitu přesunou sídlo svých společností mimo Británii. Zároveň u nich však převládá optimismus vzhledem k hospodářskému růstu země i jejich vlastního byznysu. Vyplývá to z průzkumu účetní společnosti KPMG.

Zdanění firem klesá. Vlády po krizi opět rozjíždějí daňové závody

27.09.  |  euro.cz

Trendem ve vyspělých zemích je opět snižovat firemní daně jako v době před finanční krizí. Vyplývá to z nové studie OECD, podle které se tím vlády snaží podpořit ekonomický růst a již tolik nehledí na veřejné rozpočty.

Nový šéf i uplatnění. Babiš kouzlí se Státní tiskárnou cenin

27.09.  |  euro.cz

Ministr financí Andrej Babiš přehodnocuje kompetence Státní tiskárny cenin. Podnik se možná otevře i soukromým zakázkám. O plánu rozhodne nový ředitel, jehož jméno bude známo ještě během podzimu.

Akční nabídky dodavatelů energie: Kolik pravdy je ve slevách?

27.09.  |  Jana Poncarová  |  Finance.cz

Rok se s rokem sešel a s nastupujícím podzimem se domácnostem zase ozývají dodavatelé s akčními nabídkami. Slevy vypadají na první pohled vždycky lákavě. Nabídky je dobré pořádně prozkoumat. Od ceny za megawatthodinu v ceníku až po drobná písmenka ve smlouvě.
« Předchozí 1 2 3 4 448 895 1341 1788

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.