Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Sazka: Návrh na insolvenci podán, se Sazkou jednají noví investoři

Sazka: Návrh na insolvenci podán, se Sazkou jednají noví investoři

Finance.cz, 2011-01-18 11:01:03

Hlavní držitel dluhu Sazky, Radovan Vítek, podal návrh na insolvenci Sazky, protože včera uplynul termín pro splacení dluhu (návrh byl podán společností Moranda, která je údajně kontrolovaná R. Vítkem). Podle další zprávy majoritní vlastní Sazky (ČSTV) řekl, že jedná s dalšími dvěma investory, kteří nepožadují podíl ve společnosti.

Podání návrhu bylo velice pravděpodobné, protože Sazka není schopná najít 1,5 mld. Kč na splacení/refinancování svého dluhu. Na druhou stranu do potvrzení soudem (to obvykle trvá 3-4 měsíce) může Sazka normálně fungovat (Sazka může vyplácet výhry a přijímat sázky). Penta řekla, že stáhne svou nabídku pokud soud potvrdí insolvenci Sazky. Jednání Sazky s dalšími dvěma kandidáty není velkým překvapením a ČSTV plánuje jejich jména zveřejnit ve středu, uvedl Václav Kmínek analytik brokerjetu České spořitelny.

Další aktuality


Nejčtenější aktuality 18.01.2011

10:57 - Zelená úsporám možná s nižšími dotacemiDosud žadatelé získali od státu průměrně dvě třetiny celkové investice.

12:12 - Koruna: 24,23 Kč/EUR a 18,08 Kč/USDKoruna díky pozitivní náladě na trzích posiluje.

11:01 - Sazka: Návrh na insolvenci podán, se Sazkou jednají noví investořiHlavní držitel dluhu Sazky, Radovan Vítek, podal návrh na insolvenci Sazky, protože včera uplynul termín pro splacení dluhu.

Reklama
   
Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Rejstříky - osoby

    Rejstriky.finance.cz
    Rejstříky - subjekty

      Rejstriky.finance.cz
      Rejstříky - adresy

        Rejstriky.finance.cz