Ministři Mertlík a Lachnit budou jednat o smluvním nájemném

07.06.2000 | ,
MAKRODATA A EU


perex-img Zdroj: Finance.cz

K jednání o budoucí podobě smluvního nájemného se do konce týdne sejdou ministr financí Pavel Mertlík a ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). "Chtějí si vyjasnit rozdíly v názorech," uvedl pro HN Mertlíkův mluvčí Libor Vacek.

Resorty se neshodují hlavně v tom, jak by mělo vypadat nájemné od 1. ledna 2002, kdy chce vláda zrušit centrální regulaci. "Oba ministři předložili vlastní návrhy věcného záměru zákona o nájemném a vláda by jejich materiály měla projednat 21. června," napsaly HN.

Obě ministerstva navrhují rozdílnou definici místně obvyklého nájemného, která má po roce 2002 sloužit jako limit pro soudní řízení, pokud se majitel s nájemníkem nedohodnou na nové výši nájemného. Neshodují se také mj. v rychlosti přechodu na smluvní nájemné.

Zdroj: ČTK

Autor článku

 

Články ze sekce: MAKRODATA A EU