Údaj 448.000 byl nejnižší za čtyři týdny; klesl proti předchozímu týdnu o 11.000. Situace na trhu práce se tak mírně lepší, ukázala zpráva amerického ministerstva práce.
Nový údaj byl mírně vyšší, než ekonomové očekávali. Čtyřtýdenní průměr se mírně zvýšil na 462.500 a je stále nad úrovní, kterou ekonomové považují za stabilní zlepšování na trhu práce. Podle ekonomů žádosti ukazují, že má trh práce stále potíže dostat se z nejhlubší recese ekonomiky od 30. let minulého století.
Žádosti v posledních týdnech výrazně kolísaly. První dva týdny dubna značně rostly a druhé dva týdny šly dolů. Částečně za těmito výkyvy stojí potíže, které mají statistici se sezonním přepočtem v době kolem Velikonoc. Ty vycházejí každý rok na jiné dny.
Míra nezaměstnanosti se poslední tři měsíce drží na 9,7 procenta. Mnozí ekonomové považují 10,1 procenta z loňského října za maximum nynějšího hospodářského cyklu. Neočekává se ale, že se situace bude zlepšovat rychle, napsala agentura AP.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
