Jak v Evropě, tak ve Spojených státech se obchodovalo za nízkých objemů bez výraznějších pohybů. Trhem zní stále stejné úvahy a pochybnosti o udržitelnosti hospodářského oživení, které byly podpořeny velmi slabým růstem japonského hospodářství za 2.čtvrtletí o pouhých 0,1%. Nicméně i když opatrnost převládá, stejně tak se zdá, že jsou investoři odolnější vůči panice, komentuje vývoj na finančních trzích Marie Kolovratová, analytik Commerzbank.
V Evropě patřil mezi nejztrátovější bankovní sektor, který negativně reagoval na japonská data. Dařilo se akcii švédské firmy Hennes&Mauritz, lépe známé jako síť butiků H&M, která si připsala 4,9% poté, co společnost vykázala nečekaný růst červencových tržeb. Na konci dne uzavřel německý DAX na úplně stejné hodnotě, jako předchozí den a podobné to bylo s ostatními evropskými indexy.
Ve Spojených státech se relativně dařilo technologickým titulům, které se snažily dohnat ztráty z předchozích dnů. Akcie eBay si připsala 2,5% po zprávě, že systém PayPal by mohly začít používat smartphony se systémem Android. Tržní optimismus nepodpořila ani americká data. Index, který vyjadřuje důvěru asociace stavitelů domů v další vývoj, opět klesl, a ukazatel newyorského FEDu měřící výrobní aktivitu, známý též jako Empire State index, vzrostl méně, než se čekalo. Investoři jsou už na takové zprávy zvyklí a jak index Dow Jones, tak S&P500, skončily beze změny, stejně jako evropské indexy. Dnes nás čeká několik ukazatelů z amerického realitního trhu, konkrétně počet vydaných stavebních povolení a započaté stavby domů za červenec.