Meziroční míra inflace v České republice v červenci zpomalila na 1,7 procenta z 1,8 procenta v červnu. V porovnání s předchozím měsícem spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta, což bylo dáno zejména sezonním zvýšením cen zájezdů; zlevňovalo naopak oblečení a obuv. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. Analytici očekávali stagnaci meziroční inflace.
Meziroční cenový růst mírně zpomalil hlavně v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Ceny ovoce přešly z růstu o 1,1 procenta v červnu do poklesu o 4,2 procenta v červenci. Cenový růst dále zmírnil především u mléka na 12,2 procenta, u jogurtů na 3,8 procenta a másla na 12,9 procenta.
Podle ČSÚ měly dominantní vliv na meziroční růst celkové hladiny spotřebitelských cen i nadále ceny v oddílech potraviny a nealkoholické nápoje a bydlení. Ceny běžného pečiva vzrostly o 33,9 procenta, chleba o 21,8 procenta, mouky o 45,4 procenta, jedlých olejů o 26,2 procenta, cukru o 33 procent, kakaa o 17,3 procenta a kávy o 23,1 procenta.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
