Podáváte přiznání? BusinessInfo.cz Vám pomůže s daněmi

11.03.2019 | , BusinessInfo.cz
Komerční sdělení


Chcete se dozvědět, jak správně vyplnit daňové přiznání, kdy zaplatit daně a jaké další povinnosti se týkají plátců daně z příjmů? Právě pro vás je připraven daňový speciál na podnikatelském portále BusinessInfo.cz!

Do pondělí 1. dubna musejí mít finanční úřady na stole přiznání k dani z příjmů od většiny podnikatelských subjektů a podnikatelé zaplacenou daň.

BusinessInfo.cz každoročně aktualizuje informace o tom, jakých slev a daňových zvýhodnění mohou podnikatelé využít, jaké sankce hrozí opozdilcům a v jakém případě lze termíny odevzdání přiznání či placení daně posunout.

Speciál Daně z příjmů za rok 2018 spolehlivě provede podnikatele daňovými formuláři.

V jednotlivých částech „Přiznání k dani z příjmů fyzických osob“ se rychle a bezpečně zorientujete díky článku „Poradíme vám: Jak na daňové přiznání řádek po řádku“, který je přehledně rozdělen podle oddílů formuláře a věnuje se i přílohám.

V daňovém speciálu BusinessInfo.cz najdete na jednom místě všechny důležité informace související s problematikou daní z příjmů - například o změnách v legislativě, odpočtech, výdajových paušálech či progresivním zdanění.

Zároveň si můžete ze stránek BusinessInfo.cz stáhnout klasické tiskopisy i formuláře v elektronické podobě, stejně jako přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a přehledy pro zdravotní pojišťovny.

Nepřehlédněte při výpočtu daně

V sekci Nepřehlédněte při výpočtu daně  pro vás portál BusinessInfo.cz připravil mimo jiné souhrn nejčastějších otázek plátců daně a odpovědí na ně ze strany Finanční správy ČR.

Dále Vám nabízí například slovníček základních daňových pojmů či text přehledně shrnující výši cestovních náhrad pro letošní rok. Poplatníci, kteří nevedou účetnictví, používají pro přepočet cizí měny jednotné kurzy stanovené zákonem. I jejich výši najdete na BusinessInfo.cz. Dozvíte se i to, jaké daně odvádějí brigádníci a jak danit, máte-li příjmy z ciziny.

Kompletní daňový servis

Speciál „Daně z příjmů za rok 2018“ přináší podnikatelům rovněž stručný výčet nejdůležitějších pasáží zákona o dani z příjmů – ten vám může pomoci ještě lépe se zorientovat v tom, kdo všechno má povinnost daň zaplatit, které příjmy jsou touto daní zatíženy, případně jaké jsou její sazby a termíny splatnosti.

Poplatníci ocení také daňový kalendář na celý rok 2019 či seznam bankovních účtů jednotlivých finančních úřadů, kde budete odevzdávat přiznání a hradit daň.

K jakým daním jsou v roce 2019 vyžadovány daňové povinnosti? Pod který finanční úřad spadáte či jak postupovat při zjištění chyby v daňovém přiznání? I na to najdete odpovědi na portálu BusinessInfo.cz.


Autor článku: www.businessinfo.cz/dane2018

Články ze sekce: Komerční sdělení